Polecane posty

1 godzinę temu, Wojtas1973 napisał:

Kosiarka którą pracowałeś (Prestigo) to najbardziej typowy chińczyk wykonanych w starej technologii.. Porównaj sobie budowę tych dwóch kosiarek.  Orkan jest zupełnie inaczej zaprojektowany. Ma zupełnie inną komorę i młotki spawane w spirali (młotki są na różnej wysokości). I to robi robotę. Taka maszyna pracuje zupełnie inaczej ;). Pracowałem kiedyś chińczykiem wyglądającym jak to Prestigo. W tym roku kupiłem tego orkana. Praca tych dwóch kosiarek to jest zupełnie inna liga... Tam gdzie chińczyk dusił mi trzydziestke ta ktbl dajew spokojnie radę. Nie ma sensu porównywać tych kosiarek...

Czyli potwierdzasz to co mówił mój teściu👍. Podpytam jeszcze kosisz na bijakach czy na nozach? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas1973    12
Przed chwilą, fso_polonez_ursus napisał:

Czyli potwierdzasz to co mówił mój teściu👍. Podpytam jeszcze kosisz na bijakach czy na nozach? 

Kosze oryginalnymi bijakami i nie ma problemu.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
12 godzin temu, Wojtas1973 napisał:

Kosiarka którą pracowałeś (Prestigo) to najbardziej typowy chińczyk wykonanych w starej technologii.. Porównaj sobie budowę tych dwóch kosiarek.  Orkan jest zupełnie inaczej zaprojektowany. Ma zupełnie inną komorę i młotki spawane w spirali (młotki są na różnej wysokości). I to robi robotę. Taka maszyna pracuje zupełnie inaczej ;). Pracowałem kiedyś chińczykiem wyglądającym jak to Prestigo. W tym roku kupiłem tego orkana. Praca tych dwóch kosiarek to jest zupełnie inna liga... Tam gdzie chińczyk dusił mi trzydziestke ta ktbl dajew spokojnie radę. Nie ma sensu porównywać tych kosiarek...

Orkan czy Prestigio, Stark. Ef,g,c... , Sanko itd. to wszystko Chinczyk.  Moja też miała młotki w spirali i dużą przekładnie, do częstego koszenia nie było problemu, ale przy dużej gęstej trawie już się zaczynały. C330 nie ma 560mbr/min na WOM i tu jest problem, najlepiej trzeba przetestować na swoim terenie zanim się kupić, bo wszystko kwestia co się będzie kosiło i jak często, ja kosiłem raz, góra dwa w roku, trawa powyżej maski a czasami wyżej i tu już były kłopoty. 

Wiadomo, Chińczycy nie próżnują i też modyfikują i udoskonalają swoje produkty, więc co roku coś nowego udoskonalonego wypuszczają na rynek i konkurują miedzy sobą, dlatego każda firma ma cos innego. Minus jakość śrub i cienka blacha, słabe młotki ale przy niedużych łąkach i małej trawie bez samosieji i innych chaszczy, spokojnie da radę, kwestia częstego smarowania bo czułe ma łożyska i garażowania oraz dbania o przekładnię (wymiana oleju) i żeby nie zahaczyć o jakiś pień, bo się powykrzywia.

Osobiście kupiłem kosiarkę Polską i tu dopiero widać różnice, waży ok 500kg  sam rotor 100kg czyli prawie  2 x tyle co chińczyk, młotki 1,2 kg i  jak się rozpędzi to ciężko ją zatrzymać :) oraz 2400obr/min., z  przekładnią „AGROMET” Ostrzeszów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas1973    12
Dnia 23.11.2021 o 21:34, pitermaj napisał:

Orkan czy Prestigio, Stark. Ef,g,c... , Sanko itd. to wszystko Chinczyk.  Moja też miała młotki w spirali i dużą przekładnie, do częstego koszenia nie było problemu, ale przy dużej gęstej trawie już się zaczynały. C330 nie ma 560mbr/min na WOM i tu jest problem, najlepiej trzeba przetestować na swoim terenie zanim się kupić, bo wszystko kwestia co się będzie kosiło i jak często, ja kosiłem raz, góra dwa w roku, trawa powyżej maski a czasami wyżej i tu już były kłopoty. 

Wiadomo, Chińczycy nie próżnują i też modyfikują i udoskonalają swoje produkty, więc co roku coś nowego udoskonalonego wypuszczają na rynek i konkurują miedzy sobą, dlatego każda firma ma cos innego. Minus jakość śrub i cienka blacha, słabe młotki ale przy niedużych łąkach i małej trawie bez samosieji i innych chaszczy, spokojnie da radę, kwestia częstego smarowania bo czułe ma łożyska i garażowania oraz dbania o przekładnię (wymiana oleju) i żeby nie zahaczyć o jakiś pień, bo się powykrzywia.

Osobiście kupiłem kosiarkę Polską i tu dopiero widać różnice, waży ok 500kg  sam rotor 100kg czyli prawie  2 x tyle co chińczyk, młotki 1,2 kg i  jak się rozpędzi to ciężko ją zatrzymać :) oraz 2400obr/min., z  przekładnią „AGROMET” Ostrzeszów.

Kolego, pracowałeś tymi wszystkimi kosiarkami? Ja pracowałem zarówno prestigo jak i orkanem i to zupełnie inne kosiarki. Bez porównania.. A co do kosiarki którą teraz kupiłeś wiadomo, że kosiarka tylna może być większa od tylno bocznej w przypadku c330. Ale pytanie dotyczyło tylno bocznej ;).

Ps. to prestigo nie ma młotków w układzie spiralnym tylko rzędowym, a to spora różnica :) 

Edytowano przez Wojtas1973
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
8 godzin temu, Wojtas1973 napisał:

Kolego, pracowałeś tymi wszystkimi kosiarkami? Ja pracowałem zarówno prestigo jak i orkanem i to zupełnie inne kosiarki. Bez porównania.. A co do kosiarki którą teraz kupiłeś wiadomo, że kosiarka tylna może być większa od tylno bocznej w przypadku c330. Ale pytanie dotyczyło tylno bocznej ;).

Ps. to prestigo nie ma młotków w układzie spiralnym tylko rzędowym, a to spora różnica :) 

Wszystkimi nie pracowałem ale Stark, EFG  widziałem w pracy bo kolega miał i u mnie pracował i widziałem co się z nich stało po przepracowaniu sezonu czy dwóch, Prostegio osobiście miałem  a Orkana widziałem na targach w Bednarach. Może i Orkan z tych wszystkich najlepiej wykonany ale blacha przekładnia i łożyska, to wszystko z jednej fabryki , nawet znalazłem producenta przekładni  w chinach bo chcieli mi udowodnić, że to polskie przekładnie. 

Co do prestigo, masz racje z układem bijaków, myślałem ,że ma w spirale, ale na swoich fotkach zobaczyłem, że ona ma co drugi rząd w innej odległości i to mnie zmyliło a już jej 3 lata nie mam. 

Dlatego do C 330 trzeba się dobrze zastanowić czy tylna boczna to dobre rozwiązanie, bo niestety obciąża dużo bardziej traktor, chyba, że często się kosi, to da zawsze rade, a kolega chciał miedzę wiec myślę, że podoła, tylko prestigio bym nie brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas1973    12
21 godzin temu, pitermaj napisał:

Wszystkimi nie pracowałem ale Stark, EFG  widziałem w pracy bo kolega miał i u mnie pracował i widziałem co się z nich stało po przepracowaniu sezonu czy dwóch, Prostegio osobiście miałem  a Orkana widziałem na targach w Bednarach. Może i Orkan z tych wszystkich najlepiej wykonany ale blacha przekładnia i łożyska, to wszystko z jednej fabryki , nawet znalazłem producenta przekładni  w chinach bo chcieli mi udowodnić, że to polskie przekładnie. 

Co do prestigo, masz racje z układem bijaków, myślałem ,że ma w spirale, ale na swoich fotkach zobaczyłem, że ona ma co drugi rząd w innej odległości i to mnie zmyliło a już jej 3 lata nie mam. 

Dlatego do C 330 trzeba się dobrze zastanowić czy tylna boczna to dobre rozwiązanie, bo niestety obciąża dużo bardziej traktor, chyba, że często się kosi, to da zawsze rade, a kolega chciał miedzę wiec myślę, że podoła, tylko prestigio bym nie brał.

Moja po sezonie wygląda dobrze. A trochę pokosiłem. Przed zakupem długo się zastanawiałem pomiędzy kosiarkami o których piszesz. Orkan ma zdecydowanie grubszą blachę od egf prestigo itp. Ma też inne łożyska i co kluczowe są zabudowane. U konkurencji niestety tego nie ma. W poprzedniej kosiarce faktycznie miałem problem o którym piszesz, łożyska padały na potęgę. W tej (odpukać) nie ma problemów.. Oczywiście masz rację, jeśli tylko nie potrzebujesz ramienia, do c330 lepiej wziąć tylną z przesuwem. 👍 Mi niestety tylna nie wystarcza. Osobiście na przyszły sezon biorę też orkana na wysięgniku, ale już profesjonalny model KTBC Z. Ale to już zupełnie inna klasa kosiarki. uchylana klapa, zabezpieczenia, włoska przekładnia cmr.. W porównaniu do konkurencji (zeppelin), ten orkan wypada dużo lepiej. Niusiek T6050 będzie miał co robić:D.

Edytowano przez Wojtas1973
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4
Dnia 25.11.2021 o 16:33, pitermaj napisał:

Wszystkimi nie pracowałem ale Stark, EFG  widziałem w pracy bo kolega miał i u mnie pracował i widziałem co się z nich stało po przepracowaniu sezonu czy dwóch, Prostegio osobiście miałem  a Orkana widziałem na targach w Bednarach. Może i Orkan z tych wszystkich najlepiej wykonany ale blacha przekładnia i łożyska, to wszystko z jednej fabryki , nawet znalazłem producenta przekładni  w chinach bo chcieli mi udowodnić, że to polskie przekładnie. 

Co do prestigo, masz racje z układem bijaków, myślałem ,że ma w spirale, ale na swoich fotkach zobaczyłem, że ona ma co drugi rząd w innej odległości i to mnie zmyliło a już jej 3 lata nie mam. 

Dlatego do C 330 trzeba się dobrze zastanowić czy tylna boczna to dobre rozwiązanie, bo niestety obciąża dużo bardziej traktor, chyba, że często się kosi, to da zawsze rade, a kolega chciał miedzę wiec myślę, że podoła, tylko prestigio bym nie brał.

Byłem dziś oglądać Orkana i prezentuje się ładnie. A co do prestigo; jest bardzo źle czy tylko trochę? Cena mniejsza a nie potrzebuje do zawodowego koszenia dlatego mnie to zastanawia czy w ogóle warto się tym interesować. Chodziła by z 255. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rzaremba napisał:

Byłem dziś oglądać Orkana i prezentuje się ładnie. A co do prestigo; jest bardzo źle czy tylko trochę? Cena mniejsza a nie potrzebuje do zawodowego koszenia dlatego mnie to zastanawia czy w ogóle warto się tym interesować. Chodziła by z 255. 

O jaki model pytasz? Tylny, tylny z przesuwem czy tylno boczny? Jeśli chodzi o tylną z przesuwem, to prestigo itp. a orkan (oglądałem wszystkie konkurencyjne kosiarki i osobiście wybrałem model ktks) to zupełnie inna liga. nie ma co porównywać tych kosiarek. Orkan to już fajna, nowoczesna konstrukcja. uchylne drzwi z tyłu i te młotki zawijane wokół wału robią robotę. Wizualnie orkan dużo masywniejszy. A i zapotrzebowanie na moc mniejsze, możesz wziąć szerszy model. Moim zdaniem warto dopłacić. Jeśli chodzi o tylno boczną to nie pomogę bo teść ma ale z c330. Chociaż ten szerszy model (ktbl 175) chyba jest właśnie pod mf i c360. To teść sobie chwali (wyżej pisałem jakie ma przemyślenia o tym modelu w szerokosci 155), do własnych potrzeb da radę. Ale jak nie potrzebujesz wyśięgnika to tak jak pisali kolega wojtas i pitermaj ja polecam tylną z przesuwem. Będzie dużo masywniejsza ;)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanarek    2
Dnia 23.11.2021 o 21:34, pitermaj napisał:

 

Osobiście kupiłem kosiarkę Polską i tu dopiero widać różnice, waży ok 500kg  sam rotor 100kg czyli prawie  2 x tyle co chińczyk, młotki 1,2 kg i  jak się rozpędzi to ciężko ją zatrzymać :) oraz 2400obr/min., z  przekładnią „AGROMET” Ostrzeszów.

Co masz na mysli piszac Polska kosiarke? Moze POLEXIM AGF-140 (przynajmniej opis zdaje sie pasowac). Niestety przynajmniej ze specyfikacji wynika, ze wymaga 40KM. Co ciekawe, zdaje sie byc tansza od KTBL (O ile cena podana na sprzedajemy.pl jest cena brutto) . Na ile wiem KTBL maja pojawic sie na poczatku grudnia (czyli na dniach) i za ok 10 000 PLN netto. 

Bylem przekonany, ze Orkan jest nasza marka.

U mnie zbyt wiele koszenia nie bedzie i mam zamiar kosic raczej czesto, takze kilka wypowiedzi w tym watku potwierdza, ze tandem330 i KBTL sie sprawdzi.

Edytowano przez kanarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoo13    4
20 godzin temu, kanarek napisał:

Co masz na mysli piszac Polska kosiarke? Moze POLEXIM AGF-140 (przynajmniej opis zdaje sie pasowac). Niestety przynajmniej ze specyfikacji wynika, ze wymaga 40KM. Co ciekawe, zdaje sie byc tansza od KTBL (O ile cena podana na sprzedajemy.pl jest cena brutto) . Na ile wiem KTBL maja pojawic sie na poczatku grudnia (czyli na dniach) i za ok 10 000 PLN netto. 

Bylem przekonany, ze Orkan jest nasza marka.

U mnie zbyt wiele koszenia nie bedzie i mam zamiar kosic raczej czesto, takze kilka wypowiedzi w tym watku potwierdza, ze tandem330 i KBTL sie sprawdzi.

Orkan to nasza marka ;). agf to typowy chinczyk. Agf to przestarzała konstrukcja. 330 z agf sobie nie poradzi, z ktbl tak. Sam jestem na etapie zakupu, Orkan jak dzwoniłem wczoraj był już dostępny. Zamówiłem kurierem za pobraniem, zobaczymy kiedy będzie. :) 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
Dnia 6.12.2021 o 10:59, kanarek napisał:

Co masz na mysli piszac Polska kosiarke? Moze POLEXIM AGF-140 (przynajmniej opis zdaje sie pasowac). Niestety przynajmniej ze specyfikacji wynika, ze wymaga 40KM. Co ciekawe, zdaje sie byc tansza od KTBL (O ile cena podana na sprzedajemy.pl jest cena brutto) . Na ile wiem KTBL maja pojawic sie na poczatku grudnia (czyli na dniach) i za ok 10 000 PLN netto. 

Bylem przekonany, ze Orkan jest nasza marka.

U mnie zbyt wiele koszenia nie bedzie i mam zamiar kosic raczej czesto, takze kilka wypowiedzi w tym watku potwierdza, ze tandem330 i KBTL sie sprawdzi.

Ja pracowałem C330 Z Prestigo  tylno boczna na wysięgniku  i musiałem  ją zmodyfikować żeby to normalnie chodziło, cienka blacha, musiałem wzmacniać,  słabe łożyska choć u mnie wytrzymały, ale po każdym koszeniu dokładne czyszczenie i smarowanie oraz garażowanie. Potem doszło mi parę ha i zmieniłem C330 na MF 255 i poszukałem już polską, kupiłem PRO-DAR  170CM z przesuwem bocznym, gdzie mogłem zobaczyć zdjęcia na etapie produkcji porozmawiać z producentem dopytać i trochę zmienić pod siebie i powiem MF ma co z nią robić. Co do Orkan, to nie jest produkt krajowy, ale jest jedną z lepiej wykonanych kosiarek,  jak pisze kolega Wojtas1973 dobrej jakości. 

Dnia 2.12.2021 o 23:12, rzaremba napisał:

Byłem dziś oglądać Orkana i prezentuje się ładnie. A co do prestigo; jest bardzo źle czy tylko trochę? Cena mniejsza a nie potrzebuje do zawodowego koszenia dlatego mnie to zastanawia czy w ogóle warto się tym interesować. Chodziła by z 255. 

wybrał bym coś innego niż prestigo, wszystko tez kwestia kasy 

Edytowano przez pitermaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio203    0

Właśnie sprzedałem kosiarkę rotacyjną i przymierzam się do bijakowej. Również mam C330 i doskonale wiem, że obroty wałka w tych traktorach są niskie. Z tego co widzę, to polecacie orkana. Kosztuje ona 7250pln. Zależy mi na solidności, nie na produkcie jednosezonowym. Jest coś godne polecenia oprócz orkana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas1973    12

Ja jestem zadowolony z orkana. Napewno nie szedł bym w najtańsze kosiarki bo tak jak piszesz bedzie to sprzęt maksymalnie kilku sezonowy. Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, pawcio203 napisał:

Ja pierniczę... najtańszy orkan do 30tki ponad 10 tys...

Dzwoniłem dziś i za model KT do 30dziestki mi 8900 brutto w miechowie mowili. ponad 10 to za ten model z klapą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4
Dnia 19.02.2022 o 18:10, pawcio203 napisał:

Właśnie sprzedałem kosiarkę rotacyjną i przymierzam się do bijakowej. Również mam C330 i doskonale wiem, że obroty wałka w tych traktorach są niskie. Z tego co widzę, to polecacie orkana. Kosztuje ona 7250pln. Zależy mi na solidności, nie na produkcie jednosezonowym. Jest coś godne polecenia oprócz orkana?

Kupiłem i postawiłem na metang, jest to typowy chińczyk Ale przekładnie itp ma to samo co staro tylko trochę inaczej rozwiązana kwestie komory, po pierwszych testach jestem zadowolony nawet w dużej trawie daje radę. Gdybyś miał jakieś pytania dawaj znać to pomogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Jak sprawuje się kosiarka Pro-Dar, ujawniły się jakieś wady? Właśnie zamówiłem taką KB 210m z nożami Y zamiast młotków 1,2kg (ma być lżej dla ciągnika, a do łąk wystarczą), i uchylaną klapą zastanawiałem się jeszcze nad Orkanem ale ta ma większy rotor 159mm i komorę.


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj