Polecane posty

maureliusz    0

Witam!

Posiadam C330

Do skoczenia raz/dwa razy w roku ok. 1,5 hektara

Obecnie mam kosiarkę rotacyjną, ale wkurza mnie, że zostawia pokosy, co leżą i leża...

Zastanawiam się nad zakupem kosiarki bijakowe. I tu nasuwają się pytania:

-Czy C330 da radę?

- jaką? 120cm czy może coś szerszego troszkę?

-czy będę musiał kosić... na dwójce czy da radę na 3-4 biegu?

- jaki model / tani polecacie do takiego koszenia od święta?

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
to już szybciej zbierzesz ta trawę jakaś najtańsza zbierająca i na kompost złożyć niż 30 do bijakowej przy 4512 2 godziny hektar się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taret    0

Odświeżę temat. Potrzebuję kosiarkę bijakową do C-330 i tutaj pytanie jakiej szerokości wybrać, jakiej firmy i jaki model bo jest tego od groma, a żeby nie trafić na jakiegoś kiepskiego chińczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maureliusz    0

No właśnie czy może się wypowiedzieć ktoś kto ma i używa? Najlepiej w C330?

Ja to potrzebuję kosić 1-2 razy w roku max. Rotacyjną te 1,5 hektara i tak ze 3-4 godziny schodzi. Potem pokosy paksudnie gniją przez kilka miesięcy.

Bez sensu. Dlatego wolałby bijakową.

Czekam / Czekamy z kolegą na konstruktywne podpowiedzi i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abs100    5
@maureliusz brak odpowiedzi może wynikać z tego że mało kto lub nikt nie praktykuje 330 w bijaku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja zakupiłem 2m do mojego Ursusa 914 i na 4 terenowej ma co robić. Jak opuszczę do samej ziemi to 3 terenowa. Hektar robi się wtedy około 2,5 godzimy natomiast na 4 terenowej około 1,5 godziny. Nic szybciej bo nie nadąża mielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taret    0

A co do producentów, konkretnych modeli? Ewentualnie jakaś innego rodzaju kosiarka która nie pozostawi łanów trawy?

Edytowano przez taret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak producent wskazuje 125cm będzie do 30 w sam raz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł19    2

Miałem podobny dylemat...szukałem kosiarki bijakowej do takiego samego ciągnika. Niestety na forum nikt nie pomógł, więc zdałem się na opinię i zakupiłem kosiarkę Orkan KT 155, pierwsze koszenie mam już za sobą i jestem zadowolony. Kosiarka daje radę nawet z poważniejszymi chwastami i drobnymi krzaczkami. Rozważałem też zakup kosiarki STARK też o szerokości 155 cm. Sprzedawca polecał zarówno jedną jak i drugą no ale ostatecznie stanęło na Orkanie. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

Również miałem dylemat z wyborem kosiarki bijakowej do C330. Każdy importer czy producent zapewniał, że jego kosiarki są odpowiednie do C330, nawet te szerokość robocza 165cm. Większość dostępnych i w niskich cenach to import z Chin. Chciałem kupić coś europejskiego,  a najbardziej krajowego. Po przeszperaniu internetu,  wykonaniu kilkudziesięciu telefonów, wybór padł na PRESTIGO PRO 125L, gdyż zależało mi również na przesuwie bocznym, na skarpy rowy itp.  Kosiarka wykonana jest dość solidnie, producent dostarcza ją bezpłatnie w raz z wałkiem przekazania mocy WOM, co było dodatkowym plusem, z informacji producenta kosiarka ma zastosowaną przekładnie Włoską. Jestem po pierwszych koszeniach i muszę powiedzieć, iż  Ursus C330 daję sobie świetnie radę gdy trawa jest na twardym terenie, nawet przerośnięta z samosiejkami, nie sprawia problemów przy koszeniu. Koszenie na 2 biegu, można na 3 ale przy dużej przerośniętej  trawie pozostają nie zmielone  ,,badyle". Teren podmokły, gęsta przerośnięta trawa,  bazie, trzcina, kłęby traw, tu C330  niestety ma co robić i trzeba posiłkować się  podnośnikiem, lub podwieszać kosiarkę oraz 1 bieg. Przyczyn takie zjawiska może być wiele, przekładnia  kątowa - złe przełożenie, prędkość obrotowa WOM, moc silnika. Producent informuje, że jest to kosiarka dla traktorów o mocy 20-40 PS.  Moc sinika  c330 spełnia wymagania, dodam, że silnik jest zdrowy, więc albo przekładnia ma za wolne przełożenie albo prędkość obrotowa WOM,  C330 podobno 540 obr/min. to niema i tu może być problem. Rozważam jeszcze zamienić bijaki na noże Y, gdyż mam trochę tej łąki na terenie podmokłym i muszę sobie z tym jakoś radzić. Może po zmianie będzie łatwiej ciąć trawę i będzie trochę lżej dla ciągnika oraz nie będzie się zabijać a co za tyk idzie nie trzeba będzie kombinować.

 Może ktoś przerabiał podobny problem z kosiarką bijakową przy C330, to proszę o radę, jak go rozwiązał .

Poniżej dwa filmiki oraz foto z prospektu, kiepska jakość video, ale kosiarka widoczna przy pracy z C-330 :) 

video-1532355383 (1).mp4

video-1532854726.mp4

prestigo PRO125L.jpg

Edytowano przez pitermaj
uzupełnienie informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan1974    0

Według mnie kosiarka tylno-boczna i ciągnik C330 to nie najlepsze połączenie, chodzi o jakość koszenia która jak widziałem na filmiku nie jest najlepsza. Podejrzewam że to wina młotka, a tak z ciekawości to jaka tam jest jego waga? Mi też chodził po głowie zakup kosiarki tylno-bocznej ale wszędzie mi odradzali, mam tylną na młotku 0,8kg  i ładnie wszystko rozdrabnia, wiadomo że nie wykosze skarp i rowów ale podejrzewam że Prestigo z jakimiś dużymi zaroślami tez sobie nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

Jakość koszenie taka sobie, filmik kiepskiej jakości, dlatego też tak widać. Waga młotka 0,4kg. nie najcięższe (foto w załączeniu).  Kosiłem ją 2m chaszcze, trzciny, bazie trawy itp. (Widać je na filmiku),  musiałem 1 bieg i 2000obr/min.  było ciężko na podmokłym terenie, gdzie były długie geste włókniste kłębiaste trawy z trzciną i baziami nie koszone 2-3 lata. Ale był też Teren twardy nie podmokły 2m chaszcze,  nie było problemu 2 biegu.  Niestety mam na terenie trochę załamań terenu gdzie ta się świetnie sprawdza oraz jadę traktorem po wykoszonym terenie i widzę co koszę, to są jej duże plusy i dlatego taką szukałem. Dodam że to były pierwsze koszenia gdzie też sprawdzałem ustawienie maszyny względem traktora oraz regulowałem wysokość koszenia itd. 

 W związku z tym, iż na podmokłym terenie miałem problemy , chcę zamienić bijaki na noże Y, tylko nie wiem jaki będzie efekt, może taką wersje jak na foto, będzie lżej dla C330 i na ciężkim terenie będzie mu łatwiej kosić. Albo zamienić na cięższe młotki ?

noze.jpg

bijak.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan1974    0

Młotki rzeczywiście niewielkie, o zmianie na noże można pomyśleć ale te z kolei nie poradzą sobie z grubszym materiałem do koszenie typu trzciny, bazie. W ogóle jestem w szoku że młotek 0,4 dawał radę. Najlepiej podpytać producenta czy zmiana na cięższe młotki jest w ogóle możliwa...pewnie zaproponuje 0,8kg bo takie zazwyczaj są w kosiarkach bijakowych, ale teraz pytanie czy mocowanie będzie pasować i czy maszyna nie straci wywagi, na pewno ciągnikowi będzie ciężej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

Z informacji producenta, zamiana bijaków na większe nie jest wskazana, ponieważ  mocowanie jest na śruby fi 12 a większych fi 16, co prawda znalazłem informacje w rożnych innych producentów (Chrl) ,że stosują na śruby fi 12 bijaki 0,8kg pytanie tylko ile to wytrzyma. Jestem po rozmowach z producentem i będę testował zamianę bijaków na Y lub jeszcze chce zwiększyć obroty na wale z bijakami, bo 540 obr. na WOM to w C-330 prawie nierealne przy pracy i żeby osiągnąć właściwe obroty przy mniejszych obrotach silnika, co wiąże się się  również z  mniejszymi na WOM, potrzebna będzie korekta   kół pasowych aby uzyskać właściwe obroty na wale z bijakami. Zobaczymy co  z tego wyjdzie, Jedyne co mogę dodać na dziś to 2,5m trzcina poszła bez najmniejszego problemu na bijakach 0,4 :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

W tym roku zamieniłem bijaki ST400 na noże Y,  koszenie na 2 biegu i bez oporu (trawa, trzcina i inne)  dla c330 przy obrotach silnika 2000/2100. 

noże Y.jpg

66743202_505746949965391_929274525915283456_n.jpg

66703198_633361657148765_7107611622893420544_n.jpg

66647673_630016834177447_1710220462182629376_n.jpg

66671104_2338754049779581_2778174190686044160_n.jpg

66755464_434748653915399_8028713891196305408_n.jpg

66810804_334290340832552_167484994191622144_n.jpg

67284372_687894434972419_2834580593184866304_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

Moim zadnie nie da rady, co prawda to chińska lekka kosiarka ale  raczej nie do c330. Ja maiłem C330 z 125cm i żeby to chodziło zmieniałem noże na Y oraz dotaczałem inne koło aby zwiększyć prędkość rotora, i wtedy to chodziło. Pamiętaj, że C330 560obr/min ma przy maks. obrotach, a chyba nie oto chodzi aby kosić 2 bieg teren i max obroty. Ale to wszystko uzależnione jest od tego co będziesz kosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2021 o 13:52, kanarek napisał:

Odswieze temat. Czy ktos korzysta z kosiarki ORKAN KTBL 155/M na c330? Ciekaw jestem, jak sobie daje rade C330 z nia. Szukam kosiarki bijakowej i zastanawiam sie nad tym. Chyba, ze ktos poleci cos innego.

Specyfikacja https://orkan.com.pl/ktbl-m-kosiarka-bijakowa-tylno-boczna-lekka/

Ojciec mojej narzeczonej ma taką z C330 i sobie chwali. Na żywo pracy jej nie widziałem, ale używam ich mulchera z przesuwem i daje radę. Z Sześćdziesiątka. Do trzydziestki niczego większego raczej nie podepniesz.. Jak będę u ,,teściów" to podpytam czy jest zadowolony i moze cykne jakieś foto.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2021 o 19:01, kanarek napisał:

Dzieki za obydwie opinie.

@fso_polonez_ursus bylbym wdzieczny za wypytanie sie jak sobie radzi i na jakim biegu kosi.

Byłem u teściów na weekend i coś tam się dopytałem. Generalnie jest bardzo zadowolony, wcześniej używał jakiejś żółtej kosiarki znajomego (chyba prestigo) i podobno ta robi dużo lżej. Młotki przy jego koszeniu trwałe. Ale wiadomo usług tym nie robi. Jakościowo wydaje się porządna. Nie jest jakoś bardzo masywna ale przy większej masie c330 by przewracało, ;) W tej klasie maszyny niczego więcej bym nie oczekiwał. No i musiał rozbudować hydraulikę bo potrzebujesz 4 wejść żeby tym sterować (u mnie w KTKS są 2 ale kosiarka jest tylko na boki przesuwana). Ogólnie poleca i jest zadowolony. A i kosi na 4 biegu.

Jak byś coś jeszcze chciał wiedziećto śmiało pisz mogę dopytać ;) 

Edytowano przez fso_polonez_ursus
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
Dnia 17.11.2021 o 19:01, kanarek napisał:

Dzieki za obydwie opinie.

@fso_polonez_ursus bylbym wdzieczny za wypytanie sie jak sobie radzi i na jakim biegu kosi.

Powiem tak, dobrze żebyś miał możliwość wypróbowania kosiarki w pracy na swoim  terenie, ponieważ ja kosiłem dwa razy do roku i jak możesz zauważyć w mich postach na foto c330 miał co robić. Koszenie łąki na piaszczystym terenie  to nawet 2  szosowa  po zmianie bijaków na Y  i wytoczeniu nowego koła, a przy bijakach oraz gęstej trawie czy sitowiu to nawet 1 teren. Gdybym kosił raz na miesiąc to i może nawet 170cm dał by radę, pod warunkiem żeby  pompa podniosła kosiarkę, ale te chińskie są lekkie wiec spoko. Wszystko uzależnione jest od tego co masz do koszenia, jak jest tego dużo i jak często będziesz kosił. 

Ja ze względu na to, że doszło mi parę ha więcej do koszenia, zamieniłem C330 na MF255  kupiłem kosiarkę 170cm z przesuwem bocznym, zużycie paliwa tyle co c330 na 1mth a robota 3-4 razy szybciej na tym samym terenie,  co sumarycznie wychodzi taniej.

Kosiarka na wysięgniku bocznym jednak bardziej obciąża niż ta  ciągnięta z tyłu, wiec to też ma znaczenie i jeszcze dobrze aby miała uchylną klapę z tyłu co pozwoliło by szybciej wyrzucić zmieloną trawę a zatem zmniejszyć obciążenie dla ciągnika co ma znaczenie przy c330 ale kosztem jakości rozdrobnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas1973    12
Dnia 19.11.2021 o 19:06, pitermaj napisał:

Powiem tak, dobrze żebyś miał możliwość wypróbowania kosiarki w pracy na swoim  terenie, ponieważ ja kosiłem dwa razy do roku i jak możesz zauważyć w mich postach na foto c330 miał co robić. Koszenie łąki na piaszczystym terenie  to nawet 2  szosowa  po zmianie bijaków na Y  i wytoczeniu nowego koła, a przy bijakach oraz gęstej trawie czy sitowiu to nawet 1 teren. Gdybym kosił raz na miesiąc to i może nawet 170cm dał by radę, pod warunkiem żeby  pompa podniosła kosiarkę, ale te chińskie są lekkie wiec spoko. Wszystko uzależnione jest od tego co masz do koszenia, jak jest tego dużo i jak często będziesz kosił. 

Ja ze względu na to, że doszło mi parę ha więcej do koszenia, zamieniłem C330 na MF255  kupiłem kosiarkę 170cm z przesuwem bocznym, zużycie paliwa tyle co c330 na 1mth a robota 3-4 razy szybciej na tym samym terenie,  co sumarycznie wychodzi taniej.

Kosiarka na wysięgniku bocznym jednak bardziej obciąża niż ta  ciągnięta z tyłu, wiec to też ma znaczenie i jeszcze dobrze aby miała uchylną klapę z tyłu co pozwoliło by szybciej wyrzucić zmieloną trawę a zatem zmniejszyć obciążenie dla ciągnika co ma znaczenie przy c330 ale kosztem jakości rozdrobnienia. 

Kosiarka którą pracowałeś (Prestigo) to najbardziej typowy chińczyk wykonanych w starej technologii.. Porównaj sobie budowę tych dwóch kosiarek.  Orkan jest zupełnie inaczej zaprojektowany. Ma zupełnie inną komorę i młotki spawane w spirali (młotki są na różnej wysokości). I to robi robotę. Taka maszyna pracuje zupełnie inaczej ;). Pracowałem kiedyś chińczykiem wyglądającym jak to Prestigo. W tym roku kupiłem tego orkana. Praca tych dwóch kosiarek to jest zupełnie inna liga... Tam gdzie chińczyk dusił mi trzydziestke ta ktbl dajew spokojnie radę. Nie ma sensu porównywać tych kosiarek...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj