Polecane posty

rafmax    16

Witam,

Zamierzam przejść na VAT w rolnictwie. Mam nie duże gospodarstwo ale po wstępnych wyliczeniach raczej będę miał nadwyżkę Vat z faktur zakupowych nad Vat z faktur sprzedaży. Mam tylko pytanie:

W jaki sposób mogę sprzedać zwierzę, np. źrebaka dla tak zwanego handlarza który zapewne Vatowcem nie jest? Czy musze mieć kasę fiskalną i wystawić mu paragon? Czy w ogóle muszę mieć kasę fiskalną skoro większość sprzedaży będzie dla podmiotów które są na Vacie, wiec bedę wystawiał faktury sprzedaży?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66
wydaje mi się że paragonu nie musisz wystawić ale FVAT już tak i to wystarczy i oczywiście musisz VAT od faktury zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Guzik prawda zawsze 8 % wystawiasz  przy sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matek214
      Chcę wybudować oborę na ; dwie krowy, dwie kozy, dwa kuce, dwie świnie. Ona nie ma być zbyt wielka gdzieś 25m na 8m. Nie mam pojęcia ile będzie cały koszt budowy kosztował. Proszę o pomoc!
    • Przez samczyk1991
      Tato sprzedał poubojowo krowę. Okazało się, że dostaniemy raptem około tysiaka bo blisko połowę zabrali oni ponieważ krowa miała jakąś bakterię czy pasożyta żyjącego w mięśniach i podobno muszą głęboko zamrozić i rozmrozić mięso żeby nadawało się do spożycia. Nasze bydło często jest oglądane przez weterynarza i konsultujemy się z nim i razem działamy, Ojciec nie wierzy w tą historyjką i kłócił się przez telefon ale to nic nie zmieni. Niby przepraszali ale my już dalej nic nie opchniemy dla nich. Przykra historia po wieloletniej współpracy
      Co wy na to ?
      Czy wy też byliście w różny sposób oszukiwani lub pokrzywdzeni przez handlarzy, ubojnie ?
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez Skup14
      Witam. Chciałbym rozpocząć działalność mającą na celu skup żywca i bydła rzeźnego od rolników a następnie transport do rzeźni. Jakie pozwolenia potrzebuje, gdzie muszę sie udać?? Jak założyć firme ? Jak uzyskac na to jakies dofinansowania?
       
      Moi rodzice prowadza gospodarstwo w ktorym im pomagam, 30 macior i ok 50 opasow. Mam samochod do przewozu zwierzat, Skupuje lokalnie wybrakowane krowy i dostarczam je do rzezni. Chce zalegalizowac dzialalnosc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj