szermiro

Zootechnika UWM

Polecane posty

szermiro    0

Cześć wszystkim :) 

Jestem tutaj nowy i jeżeli umieściłem post nie tu gdzie się należy to proszę o wyrozumiałość .

Nawiązując do tytułu piszę tutaj w sprawie studiowania zootechniki ,a szczególnie na UWM Olsztyn.

Co sadzicie o tych studiach (czy to jest przyszłościowe) ,pewnie niektórzy powiedzą ,że nie ma po tym pracy ,ale ja starałbym się robić jak najwięcej kursów itp.

W szczególności interesuje mnie praca w federacji bydła (interesuje się bydłem). Jeżeli możecie to podzielcie się swoimi opiniami :)

A bardzo chciałbym nawiązać kontakt z osobami studiującymi zootechnikę na UWM jeżeli są tu jakieś ;)

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skonczyłam zootechnikę i pracuję w zawodzie (na fermie bydła mlecznego), ale to trzeba naprawdę kochać :) po moim roku moze ze trzy osoby tak pracują.

Zootechnik oceny to dobra praca jeśli lubisz wstawać rano na udoje, pisać dużo przy biurku, chodzic po oborach malować cielaczki :) dzien pracy masz z gory ustalony :) mala odpowiedzialność, wyplata zalezy od ilosci sztuk pod oceną.

Mozesz tez robic milion innych rzeczy (jak wiekszosc mojego roku) zostać przedstawicielem handlowym 😊😊😊, inseminatorem z wlasną działalnością, doradcą żywieniowym itp.

Możliwosci jest pełno :) polecam :)

Dodam tylko jeszcze, że praca JEST !!! Dobrych zootechników jest baaaardzo malo i ciagle jakies gospodarstwo potrzebuje. Tak samo przedstawicieli handlowych i zoot.oceny. więc jesli naprawde chcesz z tym wiazac przyszlosc to pracę bedziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpiotrek111    13
Ja jestem aktualnie na pierwszym roku zootechniki na UWM. Narazie nie jest lekko (aktualnie mam więcej przedmiotów ogólnych typu biochemia, biofizyka niż typowo związanych z hodowlą zwierząt), ale też nie jest jakoś mega ciężko. Nie wiem co skończyłeś (pewnie piszesz teraz maturę) ale ja po liceum mam trochę lżej na tych ogólnych przedmiotach (rozszerzona biologia, chemia w liceum) niż osoby po technikach, które miały tego mniej w szkole średniej. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szermiro    0
18 minut temu, xxpiotrek111 napisał:

Ja jestem aktualnie na pierwszym roku zootechniki na UWM. Narazie nie jest lekko (aktualnie mam więcej przedmiotów ogólnych typu biochemia, biofizyka niż typowo związanych z hodowlą zwierząt), ale też nie jest jakoś mega ciężko. Nie wiem co skończyłeś (pewnie piszesz teraz maturę) ale ja po liceum mam trochę lżej na tych ogólnych przedmiotach (rozszerzona biologia, chemia w liceum) niż osoby po technikach, które miały tego mniej w szkole średniej. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj.

Właśnie jestem w klasie 3 technikum weterynaryjnego i tak wyszło ,że biologii nie mam wcale ,a chemię tak naprawdę zacząłem mieć od tego roku ( A trudno jest tyle nadrobić z rozszerzenia w rok).Jeżeli nie miał byś nic przeciwko to miałbym wiele pytań do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotr102
      Witam jestem studentem zootechniki 3 rok szukam ciekawego miejsca do odbycia praktyk zawodowych najlepiej przy bydle ale jestem otwarty na inne propozycje. Chętnie wyruszył bym gdzieś w Polskę mam nadzieję że ktoś pomoże mi coś ciekawego odszukać a może ktoś zgodziłby się na odbycie praktyk u niego z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez lilkamio
      cześć, zastanawiam się czy iść na rolnictwo czy na zootechnikę. Studiował ktoś może te kierunki na UWM? czy jest ciężko? właśnie obawiam się zootechniki, bo nie wiem czy poradzę sobie z tą genetyka itd. co polecacie?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś w tym roku wybiera się na TRiL do Olsztyna ?
    • Przez Farmer2222
      Witam, chciałbym studiowac zaocznie zootechnike na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu lub na SGGW w Warszawie, ale najpierw potrzebuje kilku informacji na temat tego kierunku i tych uczelni, najlepiej od samych studentów zootechniki/absolwentów. Na początku chciałbym sie zapytac czy na pierwszym stopniu mozna sie duzo dowiedziec nt. żywienia, głównie bydła mlecznego, czy dopiero na 2 stopniu wybierając konkretną specjalizacje, interesują mnie jeszcze ogólne informacje, jak jest cieżko? Którą uczelnie wybrac?
    • Przez Blondynka
      WITAM zapraszam wszystkich studiujacych zootechnike, mile widziane wymiany materialow itd 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj