Polecane posty

mikad    1124

Cyperkil jest bodajże z grupy pyretroidów więc nie nadaje się przeciw szkodnikom glebowym. Prestige działa mniej więcej do połowy lipca potem robale zaczynają gryźć. Preparaty zawierające chloropiryfos sprawdzają się bardzo dobrze przy stosowaniu doglebowym. Aby skutecznie zwalczyc szkodnika należy wiosną pobiegać po polu, porobić odkrywki i ocenić liczebność szkodnika na metrze kwadratowym. Powyżej 8 sztuk dawka 4l/ha jest za mała. Nie bez znaczenia jest metoda aplikacji preparatu, w moich warunkach opryskiwacz kompletnie się nie sprawdził.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Np. u mnie poszło 5l/ha, ale wyszło niezbyt ciekawie. Twój pomysł z tym killeragregatem jest bardzo ciekawy, może coś na wiosnę się pomyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ja stosuje prestige od 2 lat. Środek działa tak tak do połowy lipca początku sierpnia-w zależności od terminu sadzenia. Później i stonka zagląda po trochu. Mam zaprawiarkę pianową na sadzarce i wychodzi mi mniej jak na etykiecie. Fajna sprawa jest pod tym względem że stonka wychodząca z gleby wchodzi na krzak a za chwilę już leży pod ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

WItam! Panowie przymierzam się do zakupów ŚOR na ten rok na zboża i od razu na ziemniaki. Co roku stosowałem sam chwastox trio w dawce 2 l/ha a nie raz ciut wyższej(oczywiście przedwschodowo). W zeszłym roku dodałem do tego Leopard Extra by pozbyć się chwastnicy i miotły zbożowej jednak okazał się ten środek porażką. Dawka 1,5 - 2 l/ha i jednoliścienne lekko zwiędły i po paru dniach odbiły. Dlatego teraz na chwastnice chciałbym dodać Command.

Myślę nad rozwiązaniem:  sprawdzony Chwastox Trio 2l/ha + command 0,2 l

                                                       lub Linurex 2 l/ha + command 0,2 l.

Nie stosowałem nigdy linuronu bo przeraża mnie okres karencji i cenowo wychodzi drożej, ale może warto? Czy command działa również na miotłę? Proszę o poradę.

 

 

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Leopard jest typowo nalistny i nie zwalcza chwastów później wschodzących, podobnie Chwastox. Propozycja Linuron+Chlomazon kosztuje ok 80-90zł, bo dawka jest 1l+0,2. Chlomazon może osłabić miotłę i wiechlinę, chwastnicę może zwalczyć.  Drogim rozwiązaniem na wiechlinę i samosiewy zbóż jest Titus. U siebie w tym roku stosowałem linuron solo, i efekty były naprawdę dobre, jeżeli doszedł by do tego chlomazon to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Czyli  polecasz tak jak pisze na etykiecie linuronu : linuron 1 l+ 0,2 command ? Czy będzie porządany efekt?  Kolego w zeszłym roku zastosowałem Leoparda właśnie nalistnie na chwasty które były w fazie 3-6 liści i lekko przez pare dni zwiędły a potem odbiły. No chyba że trzeba by zastosować dawkę 3 litrów tak jak na perz... Chociaż nie wiem czy jest sens stosowac takiej dawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Sądzę że dawka 1+0,2 zrobi porządek, chlomazon dobrze wspomaga działanie chwastobójcze. Idąc tematem karencji to Leopard ma niewiele mniej-69dni, a zwalcza tylko jednoliścienne. Linuron dobrze zwalcza komosę, która jest 2 lub 3 chwastem pod względem utrudniającym zbiór i zasysających składniki pokarmowe. Kolega mikad wypowiadał się w temacie tej mieszanki jednym dosadnym słowem- "lewatywa" więc takiego spektrum działania i w tej cenie nie znajdziesz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Często czytam Twoje porady w innych tematach o ŚOR i ciesze się że dostałem tak szybką radę fachowca! Oby zadziałał na chwastnicę bo z nią na niektórych kawałkach mam meksyk... Myślałem jeszcze nad Mistralem 70 WG

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tutaj będzie kwestia tolerancji danej odmiany ziemniaka na metrybuzynę. Dobrym pomysłem jest zastosowanie dawek dzielonych, nie głupim pomysłem by było połączenie z chlomazonem, tylko że to trochę droga impreza(170zł/ha). Chlomazon bardziej agresywnie działa na chwastnicę, metrybuzyna średnio działa na nią. Cena i wrażliwośc odmian trochę odstrasza w przypadku metrybuzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Command powoduje przebarwienia na lekkiej ziemi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To chyba jest bardziej zależne od tego czy wiosna jest mokra czy sucha, w czasie deszczu oprysk idzie bardziej w głąb i poraża młode liście


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

U mnie ziemie są średnie a kawałkami ciężkie. Główne chwasty które mnie męczą to: chwastnica jednostronna, rdesty, powoje, rumian pospolity, miotła i czasami komosa. Z tymi chwastami do tej pory nie mogłem się uporać i na prawdę mnie denerwują... :)

A co powiecie o środku Stomp 330? W etykiecie pisze że we wrażliwych jest chwastnica jednostronna i rumian polny, ale nic nie pisze o pospolitym?  Gdyby wziąć jego zamiennik Pendigan to jest o 50 zł /ha taniej. Pendigan nie ma rejestracji w ziemniaku ale przecież to ta sama substancja czynna.

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Sam Pendigan słabo zwalcza chwasty jednoliścienne, dlatego na niektórych etykietach konieczne jest dodanie izoproturonu(chodzi o zboża) Zaletą jest długotrwałe działanie chwastobójcze gdy zastosuje się w odpowiednich warunkach. Rumianek pospolity jest średniowrażliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Taaak oczywiście. Spróbuj nie stosować śor to zobaczysz jake regularne bulwy porosną. Akurat w tym przypadku kobieta opowiada bzdury wyssane z palca, obserwując uprawy w różnych krajach i zbierane z nich plony śmiem twierdzić że im więcej pestycydów tym kształt bardziej regularny.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Chloropiryfos


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Aktualny wykaz ze strony minrol:

Actipir 480EC

Cyren 480EC

Dursban 480EC

Helios 480EC

Insodex 480EC

Jetban 480EC

Kloń 48EC

Klon 480EC

Owadofos Extra 480EC

Pyrifos 480EC

Pyrinex 480EC

Pyrisimex 480EC

Raven 480EC

Rook 480EC

Chyba żaden nie ma rejestracji w ziemniaku ;)

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

A o czym rozmawiamy jak nie o szkodnikach glebowych.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

witam. jest jakiś oprysk na drutowce oprocz zaprawiania?

Kolega nie pytał o dorosłe owady  ale o preparat doglebowy

sprecyzuj na swojej liscie które sie nadaja doglebowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Wiesz co, nie chce mi się wałkowac tego tematu po raz dziesiąty z kolei poczytaj kilkanaście stron do tyłu w tym temacie, jak dowiesz się o co chodzi to włącz się do dyskusji.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

stosował ktoś z Was jakąś ekologiczną ochronę fungicydową? rozmawiałem ostatnio z ekologiem, który chroni ogórki środkiem biologicznym (jakieś zjadliwe grzyby, które żywią się innymi grzybami) i taki zabieg za 300zł chroni mu plantacje przez 3 tygodnie,

 

odnośnie do chemii to zaczynam otrzymywać oferty i na przykład w HaGe Infinito podrożało o 33%!!! do 82zł/l, a pyton o 10% do 70zł/l, co prawda nie są to już konkurencyjne oferty, ale w zeszłym sezonie mieli najlepsze ceny, a jak u Was kształtują się ceny?

 

u mnie na razie przed rabatami linuron 38zł/l netto, pyton 65zł/l netto i infinito 75zł/l netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj