xXKarolXx

Zbiór traw sieczkarnią koszta i awaryjność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xXKarolXx    0

Witam . Chciał bym kupił sieczkarnie john deere 6810 i przerobić ją do zbioru traw na zielonkę  tylko zastanawia mnie to czy noże nie pękają od kamieni i czy często może złapać kamień i cos rozwalić co będzie skutkowało dużymi kosztami co myślicie na ten temat proszę o wypowiedź ? I ile się bierze za ha zebranej trawy z odowozem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
noze pekaja od kamieni wiadomo , wielkim szpecem nie jestem ale kosze kuku kilka lat i pytalem szefa kiedys o to , mowil o jakims czujniku czy tam wykrywaczu kamieni niby jakies dwa walce wykrywaja twardy kamien wtedy podzuca mocno walcem i rozlancza naped ciagnacy trawe ze jak cos to cofa i wyzuca bo wiadomo jak by szly kamienie tyle co w prase rozlujaca to po godzine zbioru noze warte by byly 60gr/kg. oczywiscie to nie pewna informacja jak cos niech ktos poprawi moje bajki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Są wykrywacze kamieni ale wykrywa dopiero takie po kilka centymetrów a tych zazwyczaj jest najmniej, no i kosztuje w prywatnych firmach około dychy a w claasie czy krone to około 15 tysięcy, JD to nie wiem czy ma coś takiego a już na pewno bez przerabiania elektroniki się nie obejdzie w  sieczkarnii z tych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Borekk17
      kupię kombajn forsthritt e512 z sieczkarnia do słomy  tylko województwo dolnośląskie
    • Przez Kamilloos
      Witam, mamy problem z zapychaniem się  sieczkarni tylko podczas koszenia rzepaku (gdy kosimy pszenicę problem nie występuje),  w kombajnie John deere 952 z nieoryginalną sieczkarnią przerobioną z Fahra. Jest ona nie do końca dopasowana na końcu jest wolna przestrzeń około 20 cm. Pytanie brzmi czy to że sieczkarnia nie jest oryginalna sprawia ten problem czy powodem może być coś innego? Może ktoś z Was zna na to jakiś sposób? Dziękuję za wszelkie udzielone wskazówki!
    • Przez Oleksy
      Gdzie znajduje sie zawor odblokowywujacy cala hydraulike z przycisku? Zrobilo mi sie jakies zwarcie bo smierdziako spalenizna I maszyna nie reaguje na odbkokowany przycisk.
    • Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
    • Przez Baumax
      Witam kupiłem sieczkarnie pottinger mex 2s, niestety nie mam u siebie walka wiem taki który by pasował, wszystkie za długie.
      Nie mogę w żadnym sklepie zanleźć takiego wałka bo z tego co wymierzyłem to musi on mnieć 50cm, macie jakieś pomysły ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj