Polecane posty

Witam, 

mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.

Pozdrawiam 

TomaszStach    104
A czy coś przeszkadza że się pcha? Może wystarczy więcej gazu? A od czego zmienia się zębatkę tam u góry? Bo jak jeszcze dawniej siałem cebulę, to pamiętam że tam zmieniałem zębatkę i łańcuch. Może zamiast prześpieszać stół przebierczy, łatwiej byłoby zwolnić górkę palcową. Z tyłu może będzie większe pole do popisu.

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek183    8

Kolega dobrze pisze, jeżeli przekładasz "podbieracz" na ten do cebuli i masz oryginalny to w zestawie jest zębatka i łańcuch do zmiany prędkości stołu. Należy jeszcze zdjąć łańcuch z wałka usuwającego łęty...

Bolkiem zbiera się bardzo dobrze jeśli jest ustawiony odpowiednia

TomaszStach    104

Tego walka się nie wyłącza, tylko zmienia kierunek obrotów i zakłada się taki pręt między wałek a pierwszą taśmę 

50 minut temu, maniek183 napisał:

Kolega dobrze pisze, jeżeli przekładasz "podbieracz" na ten do cebuli i masz oryginalny to w zestawie jest zębatka i łańcuch do zmiany prędkości stołu. Należy jeszcze zdjąć łańcuch z wałka usuwającego łęty...

Bolkiem zbiera się bardzo dobrze jeśli jest ustawiony odpowiednia

To ja dobrze wiem że się dobrze zbiera tylko że ja ta przystawkę kupowałem uzywana i tej zebatki nie miałem, wiesz może gdzie ja dostanę ?

TomaszStach    104

Proszę kolego. Nie jest to taki rysunek techniczny wg. Zasad i norm, ale myślę że połapiesz się w wymiarach. Jak czegoś byś nie wiedział to pisz 

IMG_20180719_110503.jpg

Dnia 19.07.2018 o 11:30, TomaszStach napisał:

Proszę kolego. Nie jest to taki rysunek techniczny wg. Zasad i norm, ale myślę że połapiesz się w wymiarach. Jak czegoś byś nie wiedział to pisz 

IMG_20180719_110503.jpg

a powiedz mi jescze ile masz zebów na około?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez piotr_79
      Witam,
      proszę o pomoc szczególna prośba do osób które używały/używają te modele (ja tylko anna i bolko)
      Który kombajn jest lepszy LK 650 czy SL750 chcę zmienic obecny kombajn na jeden z tych modeli.
      Chyba że macie jakieś inne propozycje w tej półce.
      Jeśli można 2-3 zdania komentarza dlaczego taki model wg Was jest lepszy.
    • Przez stan591
      Cześć.Może ktoś wie jak przerobić zwolnicę nowszego typu  (to ta z żebrami na zewnątrz) tak aby pasowała zamiast tej gładkiej na zewnętrznej stronie .Kombajn volvo bm s 830
    • Przez Adaskooo96
      Witam panowie jest szybka sprawa kupilem bolka w tamtym roku w tym chcemy spróbować nim kopac marchew od razu mowie nie przemysłowa mam wszystkie potrzebne akcesoria tylko jak sie do tego zabrac ? pomoże ktos moze . bo z cebula w tym roku wyszlo bardzo zle podobko jak jesy twardo nie zbierze . mianowicie zalozylem gabke i Pobieracze sciaglem lemiesze bo tak mi powiedziano i dostalem informacje ze gdy bedzie twardo pobieracz nie pobierze cebuli z ziemia to nici z kopania . teraz przyjdzie czas na marchew prosze o jakoes wskazowki jak to dzialac zeby znowu nie wyszla kaszana . pozdrawiam
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.