Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, 

mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.

Pozdrawiam 

TomaszStach    70
A czy coś przeszkadza że się pcha? Może wystarczy więcej gazu? A od czego zmienia się zębatkę tam u góry? Bo jak jeszcze dawniej siałem cebulę, to pamiętam że tam zmieniałem zębatkę i łańcuch. Może zamiast prześpieszać stół przebierczy, łatwiej byłoby zwolnić górkę palcową. Z tyłu może będzie większe pole do popisu.

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek1296    128

Zmiana zębatki bądź koła pasowego.

maniek183    8

Kolega dobrze pisze, jeżeli przekładasz "podbieracz" na ten do cebuli i masz oryginalny to w zestawie jest zębatka i łańcuch do zmiany prędkości stołu. Należy jeszcze zdjąć łańcuch z wałka usuwającego łęty...

Bolkiem zbiera się bardzo dobrze jeśli jest ustawiony odpowiednia

TomaszStach    70

Tego walka się nie wyłącza, tylko zmienia kierunek obrotów i zakłada się taki pręt między wałek a pierwszą taśmę 

50 minut temu, maniek183 napisał:

Kolega dobrze pisze, jeżeli przekładasz "podbieracz" na ten do cebuli i masz oryginalny to w zestawie jest zębatka i łańcuch do zmiany prędkości stołu. Należy jeszcze zdjąć łańcuch z wałka usuwającego łęty...

Bolkiem zbiera się bardzo dobrze jeśli jest ustawiony odpowiednia

To ja dobrze wiem że się dobrze zbiera tylko że ja ta przystawkę kupowałem uzywana i tej zebatki nie miałem, wiesz może gdzie ja dostanę ?

TomaszStach    70
Jutro tą zębatkę pomierzę, narysuję i będziesz sobie takiej po sklepach szukał.

1 godzinę temu, TomaszStach napisał:

Jutro tą zębatkę pomierzę, narysuję i będziesz sobie takiej po sklepach szukał.

Super dzięki

TomaszStach    70

Proszę kolego. Nie jest to taki rysunek techniczny wg. Zasad i norm, ale myślę że połapiesz się w wymiarach. Jak czegoś byś nie wiedział to pisz 

IMG_20180719_110503.jpg

Dnia 19.07.2018 o 11:30, TomaszStach napisał:

Proszę kolego. Nie jest to taki rysunek techniczny wg. Zasad i norm, ale myślę że połapiesz się w wymiarach. Jak czegoś byś nie wiedział to pisz 

IMG_20180719_110503.jpg

a powiedz mi jescze ile masz zebów na około?

jacek1296    128

Załóż koło z 15 zębami, dopiero wtedy robota jakoś idzie. Zadzwoń do Krukowiaka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kingway
      Witam , czy ktoś z was wie jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w Bizonie Rekordzie Z0-58 i czy powinno się go napełniać argonem ?
    • Przez marcink46
      Na sprzedaż kombajn zbożowy Bizon Rekord ZO58. Rocznik 1986r., stan techniczny bdb, wizualnie dobry... naprawy wymaga mocowanie prawej pokrywy napędów młocarni. Kombajn ma w pełni sprawny układ jezdny z dobrze działającą skrzynią biegów jak i cała instalacją elektryczno-oświetleniową. 

Maszyna przed poprzednim sezonem przeszła naprawę/wymianę ważniejszych podzespołów, m.in. wymianę łożyskowania wraz wałem napędowym na głównym bębnie młócącym, wraz z pomiarem bicia, podobna wymiana całego wału w podajniku pochyłym. Wymieniono także łożyskowanie odrzutnika raz z kompletem tulei regulujących obroty na bębnie, jak i wiele innych elementów.

Silnik wraz z turbiną zdrowy, nie grzeje się i trzyma ciśnienie nawet na ciepłym, nie dymi jak typowy rekodowski nawet z załączoną sieczkarnią. Sieczkarnia załączana elektro-magnesem, w komplecie wózek transportowy. 

Sprzęt poza sezonem garażowany w komplecie z hederem, nie picowany na sprzedaż. Zdjęcia pochodzą z poprzedniego sezonu, możliwość wykonania nowych. 

Jak to pracuje: https://www.youtube.com/watch?v=yS3fJ31elvM
      Link do ogłoszenia ze zdjęciami oraz numerem tel: https://sprzedajemy.pl/kombajn-bizon-rekord-zo58-1986-sieczkarnia-video-dobryniow-2-e30984-nr56049785
      Cena: ok 50 000zł do uzgodnienia.
    • Przez torotoro25
      Witam, 
      Jaki jest luz zaworowy w MF 520 silnik Perkins 6cio cylindrowy?
    • Przez Theprzemo205
      witam! Może ktoś posiada wymieniony kombajn w tytule. Szukam informacji uzytkowania np jak ustawić go. Na co zwrócić uwagę przy nim itp. Każda informacja się przyda.
    • Przez beorn
      Witam,
      Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.
      Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie
      Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)
      Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości

Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.