Polecane posty

Karas1895    0

Witam, 

Jestem posiadaczem w/w Zetora od prawie 10 lat. (10540 97')

Zaraz po kupnie miał siły bardzo duzo, ale czy miał ciężko czy lekko nieregularnie dymił. Wyjęliśmy wtedy pompę i wtryski. Okazało się że końcówki wtryskiwaczy były od jakiejś tatry, ktore zostały wymienione  na zetoroskie, a pompa została rzekomo zregenerowana. 

Od tamtej pory traktor palił jak u330... A siły miał tyle co nic. Że to ciągnik który pracuje w siewce, opryskiwaczu olewalem jego brak mocy aż do zeszłego roku. Postanowiłem spróbować trochę dodać mu dawki. Samemu. Teraz na starcie nie ma mocy , ale gdy łapie obroty prawie najwyższe, nie schodził mi z obrotów z HL pełna liści w momencie gdy koła szły włokiem.

Rozmawiałem z sąsiadem który ma takiego samego od nowości. Mówi że dopóki nie zregenerował mu wszystkiego niedawno tak traktor stracił totalnie moc. Wyjmował pompę 6 razy przez ostatni rok i mówi że sie poddaje. Nikt nie potrafi u nas w Ciechanowie mu jej tak zrobić by znowu odzyskać moc. 

Gdzie będą potrafili mi zrobić tak pompę by odzyskać dawną świetność tego Zetora? 

Dzieki,

Pozdrawiam,

Robert

Edytowano przez Karas1895
Nieduże błędy

pawel_rawa    28
jeżeli chcesz pożądnego pompiarza to polecam zakład Damian Gawron z miejscowości Kamień w gminie Dmosin mi zregenerowali pompe od john deera i powiem szczerze że nie spotkałem sie z tak profesjonalnym warsztatem widać to od razu po wejsciu na firme czysciutko i dużo nowoczesnego sprzętu tylko może długo trwać naprawa bo ja czekałem prawie 2 miesiące ale to głównie przez czekanie na części z zetorem może być dużo szybciej

Lukecki    0

@Karas1895 to mówisz że w Ciechanowie słabo regenerują? Ale którzy ci przy wieży ciśnien czy inni? Bo oddawalismy pompę od zetora 6748, przedtem palił na dotyk, a po regeneracji po wciśnięciu dawki musi sporo kręcić na mrozie. W 912 stanęły sekcje to zrobili no i pali mało oraz jest nawet szybsza, tylko nie wiem którzy to robili 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Karol19891989
      Witam, posiada ktoś Zetora 4340, pytanie mam jakie posiadacie kola, kupiłem takiego i posiada obecnie z tyłu 13,6 r36 a z przodu 11,2 r24, chciałbym te z tyłu zmienić na szersze ale nie wiem jakie dobrac, czy 16,9 r 28 będą pasować żeby się napęd zgrywal
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Keben123
      Witam , czy da coś zmiana oryginalnego  tłumika Zetora 8540 Turbo  na rurę nierdzewkę ? Bo słyszałem że doda to więcej mocy i traktor jest żywszy czy jest to prawda ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.