Piotr190497

akpil km 80 czy mix due 40

Polecane posty

Piotr190497    0

Który pług jest lepszy w jakości orki,krycia resztek pożniwnych i jakie są wasze opinie . Ponieważ akpil km 80 jest droższy od mix due 40 o 6 tyś. Oba są 4 skibowe serie 3+1 i zabezpieczenie śrubowe. I moje pytanie czy w km 80 4x40 na skibę da radę ciągnik  95 km. Tylko rostaw korpusów 85 cm  i na początek bym orał 4x40 a jak kupie większy ciągnik to go dopiero ustawie go na 4x44. Gleby mam lekkie. Lepiej mi się prezentuje akpil km 80 czy tylko da radę mój ciągnik w 4x40. 

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam Akpil KM80 w wersji 3+ od zeszłego roku. Traktor jaki to ciągnie to Case 745s 75KM. Rozstaw 3x44, taki był jak mi go przywieźli nic nie zmieniałem. Głębokość orki to 25-20cm. Teren raczej górzysty głęboko gleba 3a, 3b, na pagorkach glina. Też się zastanawiałem nad Agromaszem, ale podobno Akpilem lżej się ora. Kryje dobrze. Ja przy wyborze oprócz ceny kierowalem się też masą pluga bo traktor tylko 75KM.
Jeszcze jedno cena Akpila jest wyższa bo opcja podstawowa jest bogatsza tzn: amortyzator koła czy zawór przy silowniku który ogranicza przepływ oleju. Z tego co pamiętam w Agromaszu za to trzeba zapłaci. Co do krycia to jeżeli do tej pory orałeś polskim zagonowym pługiem (grudziądzkim) to czy to będzie Akpil czy Agromasz to i tak będzie o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zeszłym roku kupiłem agromasz PO-R 3 mam go ustawionego na 3x50 ciagam go ursusem 1134 ok 8 km/h i nie wiem czy poradził by sobie w 4x40 na pewno musiał bym jeździć dużo wolniej co do krycia to jestem bardzo zadowolony 

oglądałem mixa ale wydawało mi się że może się zapychać przy jakimś większym poplonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

kolego szczypka twój jest na resorze a te z akpila są na zabezpieczeniu śrubowym i mają mniejsze ramy niż ten twój z agro-maszu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moja odpowiedź była bardziej skierowana pod względem tego czy ciągnik o mocy 95 km da sobie radę w 4x40 napisałem co ja kupiłem jak i opisałem że mój o podobnej mocy raczej by w takim pługu miał ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w większości 4 klasa średnie pare kawałków gliniastych i multum kamieni  nie pamiętam dokładnie coś koło 25 tysi brutto z kołem bocznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Mam Akpila KM80 od kilku lat.Jest to wersja 3+1,zabezpieczenia śrubowe,szer.orki ustawiłem na 40cm,ciągam go MTZ1025.3,mam gleby średnie,miejscami cięższe.teren płaski.Przy dobrym uwilgotnieniu gleby te moje 105KM świetnie daje sobie radę,ciężko jest gdy gleba jest zbyt sucha,szczególnie na cięższej glebie.W kazdych warunkach pług kryje  bdb...Piotr190497 polecam ten pług, jeśli będziesz miał za mało mocy to zamim kupisz większy ciągnik możesz odjąć  +1 i orać na 3+ bez zmniejszania szerokości orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

no właśnie nie wiem czy by dał radę ponieważ u mnie nikt w okolicy nie ma pługa obracalnego są  tylko zagonowe np. z akpila to ciągnie starym deutz fahr ok 100 km 4x44 i mówi że ma lekko a drugi ciągnie zetorem 86km apkila mix 4x40 i jeden valtrą ok 100 km bomet 4x45 też gadają ze ciągniki mają lekko tylko wszystkie są na zabezpieczeniu śrubowym i pożyczyłem 4x44 i mój ciągnik w tym pługu miał lekko.  

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Witam jeżeli komuś pomogę to posiadam akpil Mix duo 4 korpusy obrotowy waga 1000 kg ciogam go 80 km ciągnikiem 4x4 ziemię różne od 2 do 4 rozstaw 40 cm na korpus ja osobiście jestem mega zadowolony pług stawia mały opór ładnie skrywa powiem tak wcześniej miałem rabe werka trójkę xd 120 Stara miał przedpluzki 35 rozstaw korpusu ale opór porównywalny do a kpila tylko Mix duo 160 cm zabiera i to dlamnie jest bajka Polecam do małych mocy ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez michalnh
      Sprzedam pług Akpil 350 CZH 5-skibowy w stanie idealnym, więcej informacji tel. 669 554 908 lub link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/plug-akpil-350czh-jak-nowy-zobacz-tanio-5-skibowy-CID757-IDrNNKr.html 
    • Przez szczurek05w
      Witam kupię pług Akpil Mix 40 3+ lub 3+1 , 4+
    • Przez szczurek05w
      Kupię pług akpil 4x35 może być też inny i obciążniki do landini 8880 na przód 
    • Przez grzegorz19941
      Witam, niedawno kupiłem paszowóz strautmann verti mix 1050. Paszowóz posiada komputer tylko jest pewien problem- nie mam zielonego pojęcia jak nim się obsługiwać. Komputer to moba mc 1050. Jeżeli ktoś ma taki komputer prosiłbym o wytłumaczenie od czego poszczególne klawisze. Pozdrawiam serdecznie Grzegorz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj