Polecane posty

mrbarti44    0

Witam. Mam okazję kupić traktor zetor proxima 100 power z roku 2012 i 2010. Jakie opinie macie na temat tego traktora (jazda, awarie)? Naprawiał ktoś sprzęgło elektrohydrauliczne? Jakie są częste awarie w tych traktorach? Na co patrzyć przy kupnie traktora? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

u mnie we wiosce obok byly 3 takied proximy nowe teraz po 4-6latach zostala tylko 1 taka- 2 gospodarzy sprzedalo i kupili Valtre a drugi df- nie byli zadowoleni. 3 gospodarz ma nadal ale juz remont walka wom robil( nie weim dokladnie co)Gospodarze po ponad 100ha kazdy. Znajomy ma wlasnie nowa proxime 90kM nie pamietam jaka, to juz dpf mial czyszczony. generalnie u mnie w okolicy zetory kiepsko wypadly. ale to moze byc tylko przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klikuu    76
Posiadam proxime plus 85 2010r. Ogólnie odradzam ten ciagnik, nie wart tych pieniędzy, chyba ze na prawde cena jest atrakcyjna. Z awari zatarta pompa paliwa, pekajace szyby, urwany rewers mechaniczny, zacinajacy sie elektrozawor od napędu, cieknaca chlodnica i jeszcze sporo pierdołek, paliwa tez lubi łyknąć, a komfort nie powala, także radził bym szukać czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz_6340    27

Posiadam proxime power 100 z turem z 2012r i spisuje się świetnie. 

Edytowano przez Mateusz_6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam , posiadam proxime pover 100  2012r z turem. Ciągnik Ok, palić pali sporo, praca z turem spoko. Revers  elektrohydrauliczny ; TRZEBA SIĘ NAUCZYĆ ŻEBY SPRAWNIE CIĄGNIKIEM PRACOWAĆ. Moje awarie to ; opona przetruchlała (była sparzona) jak był na gwarancji, śruba centralna pękła podczas jazdy z rozbijakiem, częsta kalibracja reversu, rozkręciła się dźwignia od biegów (rękojeść) i najbardziej poważna awaria: pękł spaw na takim zacisku od drugiego pół biega, przez co drugi pół bieg nie działa,ł a teraz podnośnik nie opuszcza. Musi  być jakieś obciążeni,e bo nie puści. Ogólnie ciągnik nie jest zły, tylko trzeba się przyzwyczaić i się dobrze nim pracuje.  :D

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak 100 power ale dzięki Proximie 90 to miłość do zetora mi przeszła a części są do niej drogie  jak kupowałem nowa to bylem u pewnego dilera to mówił ze wyszli z zetora na case nie posłuchałem go bo wiadomo ze każdy chwali swoje a ja mega zadowolony  5320  zostałem przy zetorze ale wiadomo jak to jest z miłością w orce spalanie jest ok ale w prasie  gdzie warfama lekko chodzi obroty 1500 to trzeba zjeżdżać  z pola  na tankowanie bo nie starcza  a tam zbiornik nie  jest maly 120 albo 150 nie pamiętam i nawet nie chce pamiętać dlatego  wysłużony 5320 z nią zaczyna z powrotem latać chociaż nie jest to wzór ekonomiczności to jednak mniejsza moc  chyba jednak lepiej nh lub case  zastanów się 

Zetor Proxima zapomnij o dpf  bo on żyje własnym życiem trzeba wstawić zmienik serwisowy 750 zl 1l oleju na 100 mth jak dla mnie to porażka dla serwisu jak najbardziej jest wszystko ok po to jest olej żeby go ciągnik brał :)  ciągnik  nowy puszcza dymka czarnego a jak jest zimny to niebieskiego tez potrafi i to raczej nie jest dobry objaw jakieś drobne wycieki blokujące hamulce już to sam poprawiam bo o serwisie szkoda gadać bo dla nich jest wszytko sprawne  tylko wymiana oleju i tyle  termostat  ciężko chodzący rewers trzeba  drzwi gnie smarować tylko tam nie ma kalamit ki i trzeba ja odkręcać ale już to przerobiłem poświeciłem się i ja zamontowałem chociaż jest z tym spokój  zaczyna sprzęgło szarpać a i niech mi nikt nie pisze ze sposób użytkowania  bo 5320 chodzi przez 10 lat praktycznie bez awarii  dopiero zaczął siadać jak miał 5500 mth no miał jedna wadę jak było na minusie to musiał być mocny akumulator żeby przekręcił rozrusznikiem i to był faktycznie prawdziwy dobry ciągnik

a   aa  i te nowe kabiny to bierz klimatyzacje bo nie idzie wytrzymać ja przy dziadowałem  mówiłem starym się jeździło bez to jakoś da się rade ale jest masakra duża powierzchnia tych szyb sprawia ze jest sauna otwarcie szyb sprawia ze nie umrzesz  ale kurz np podczas prasowania  i pot sprawia ze to była najgłupsza decyzja twojego życia   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do wadliwych wersji to zaczynam mieć wątpliwości  i trzeba  szczęście do dobrych egzemplarzy a jak  sa wadliwe to po to jest gwarancja żeby to poprawić a nawet termostat głupi wolałem sam wymienić bo jak oni powiedzieli czego oni nie muszą zrobić procedury   zdjęcia mam robić wskaźnika itd  jak sprzedają tak dobre ciągniki to niech nie płaczą ze muszą je naprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Posiadam Powerke 100 z 2015 roku i co prawda ciągnik jakos bardzo dużo nie pracowal ale ogolniem oceniam na 4➕ a teraz konkrety. Do słabszych stron troszkę głośny a tylko jako zimny rewers mógłby być bardziej delikatny no i jak byk nowy to ciężko skrzynia chodzila ale po czasie ok . Teraz do pozytywnych stron ja zaliczam dobry uciag silnik ma spory zapas momentu obrotowego , oram 4 obrotowa akpila i mam dość ciężkie ziemie 1600 obr 7-8 km/h idzie swobodnie. Ogólnie ciągnik ok ale podobno pierwsze powerki byly dość kiepskie częste problemy z centralka .Znajomy ma 110 plusa ktora co dzień ciężko pracuje przeważnie z turem ma 5000 mtg i jest bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

A co powiecie o proximie 100 cl ?  Interesuje mnie taka jako zakup na MGR. Areał niewielki bo tylko 17 ha. Pług, brona talerzowa, agregat uprawowo siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0

Witam 

Jakie macie opinie o Zetorze 10641 2003r? Jak z ich eksploatacją, wady, zalety. Kłopotliwe rzeczy z nimi związane?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj