Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    281

Cześć wszystkim :)

Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.

Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).

Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?

Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Zwróć uwagę czy zęby będą mieć taką sam rozstaw co ścieżki technologiczne, 4 zębów nie powinien uciągnąć?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
12 minut temu, Bartek933 napisał:

Zwróć uwagę czy zęby będą mieć taką sam rozstaw co ścieżki technologiczne, 4 zębów nie powinien uciągnąć?

Cenna uwaga, nawet nie pomyślałem z tymi ścieżkami :)

Teoretycznie powinien, ale czy wtedy wydajność za bardzo nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Z głęboszem moim zdaniem lepiej jechać wolniej a mieć więcej zębów niż odwrotnie, fajnie gdybyś przetestował coś na najcięższym kawałku 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17
ja mam do zaoferowania głębosze które wykonuję, w mojej galerii jest głębosz przy c385 która sobie w nim radziła nawet po samą ramę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Czarek odpada bo będzie brany na dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez demon17
      Witam,
      Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.
       
      http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html
       
      Kusi mocno:
      https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html
      ale czy jest wart tej ceny?
       
      Liczę na waszą pomoc.
      Pozdrawiam,
      Jacek
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuję się kupnem głębosza firmy AgroLift. Jak myślicie dobry wybór? Jaki wał do niego polecacie? Dodam że będzie pracował na 20ha z ciągnikiem Deutz AgroPlus 100. Klasę ziemi jaką posiadam to 3/4 bez glin. Będę głęboszował pola w większości które nie widziały nawet głębosza. Proszę o odpowiedź. Ewentualnie o inny produkt. Pozdrawiam.
       
    • Przez bonus25
      witam wszystkich, jacy dilerzy w województwie lubelskim zajmują się sprzedażą firmy Mandam? z góry dziękuję za informacje 😁
    • Przez KarolGo
      Sprzedam grubera Mandam kus 2,6m zabezpieczenie sprężynowe pierwszy właściciel, maszyna sprawna nowe elementy robocze, nie malowany, nie spawany bez luzów. cena 8800pln do negocjacji. zainteresowanych proszę o kontakt  prywatną wiadomością.  https://sprzedajemy.pl/gruber-mandam-kus-2-6m-lemken-wawelno-e30984-nr54745716

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj