lenka847

Deutz 5006 Skrzynia biegów hałasuje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lenka847    0

Witam,

jestem nowym posiadaczem ciągnika Deutz 5006 z turem i nie wiem czy te ciągniki mają tak głośno pracującą skrzynię, czy jest to tylko problem z moim sprzętem? Dodam, że ciągnik jest rocznik 1978 z przebiegiem 5 tys. motogodzin i oryginalnymi oponami, co raczej potwierdza wiarygodność tego przebiegu. Olej w skrzyni sprawdziłem i jest nawet ponad stan. Mam jeszcze pytanie odnośnie śruby spustu oleju, która znajduje się po prawej stronie, blisko tylniego koła, od czego ona jest (może tylni spust mostu)? Może ktoś coś wie na te tematy coś więcej ode mnie, liczę na informację zwrotną.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Sprawdzałeś stan oleju w skrzyni-tylnym moście czy hydraulice, która ma oddzielny wlew i miarkę...przynajmniej tak było u mnie w 6006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka847    0

A gdzie jest miarka od tylniego mostu? W hydraulice jest faktycznie mało oleju. Czy możemy się wymienić telefonami, na necie nie jestem za często, a z chęcią uzyskam jakieś rady od doświadczonego kolegi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Miarka i zarazem wlew oleju od skrzyni i mostu była gdzieś pod nogami. Olej hydrauliczny wlew i miarka z tyłu za siedzeniem. Przed siedzeniem w okolicy prawej pięty w obudowie podnośnika okrągły dekiel a pod nim filtr oleju hydraulicznego. Piszę tu jednak o modelu 6006, który miałem i prawdopodobnie różni się trochę od 5006 nie tylko silnikiem. Ten ciągnik był produkowany do 74 roku więc jak zwykle jakiś handlarz "odmłodził" Twój ciągnik. Tel podałem Ci na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez Konrad88
      Koledzy pomóżcie. Potrzebuje walek atakujacy przedni. Pacjent deutz agroplus 85. Ilość zębów 8 i 37 Nie ma może ktoś jakieś używki? 
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj