Jarczan

Zwarzony olej w skrzyni biegów Pronar 1025a

Polecane posty

Jarczan    0

Na lato zakupiliśmy pronara i wiadomo filtry oleje profilaktycznie należało by wymienić. Po spuszczeniu (olej byl czarniutki) i wlaniu hipola przekładniowego olej się zwarzył tak więc rozgrzalismy go, wypuściliśmy i nalaliśmy nowy który również się zwarzył. Jakieś pomysły jak uporać się z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radio19966    16

a jaki ten Hipol wlałeś ? GL4 ? GL5 ? i w jakim sensie się olej zwarzył ? spienił się ? rozwarstwił ? czy oba oleje były brane z tego samego sklepu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ujawnię swój wiek pisząc ten post używam urządzeń z silnikami diesla od 35 lat ale niech tam. Nie słyszałem sytuacji w której olej tej samej grupy czyli przekładniowy z przekładniowym lub hydrauliczny z hydraulicznym mógłby się zważyć jeżeli zważenie jest porównywalne np. ze zważeniem mleka czyli powstają kluski :)

Może powstać piana przy podwyższonej temp. ale to nie jest zważenie cokolwiek kto przez to rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Widocznie problem już rozwiązany :D

wiesiek, to samo słyszałem co mówisz, tylko ciekawe co u kolegi się dzieje, pieni się tylko czy co?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Skrzynia przekładniowa jest jak wielki mikser kuchenny plus temperatura i to doprowadzić może do spienienia ale po ostygnięciu ma wrócić do stanu poprzedniego chyba że wcześniej było nalany olej z innej grupy a kolega spuszczając nie zrobił tego dokładnie (2 korki) i nalewając kolejny zrobił mieszaninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarczan    0

Był spuszczany z obydwu i w okienku jest piana

 

Dnia 7.01.2018 o 16:06, radio19966 napisał:

a jaki ten Hipol wlałeś ? GL4 ? GL5 ? i w jakim sensie się olej zwarzył ? spienił się ? rozwarstwił ? czy oba oleje były brane z tego samego sklepu ?

GL4 tak jak w książce serwisowej

Olej zrobił się szary i na powierzchni jest piana

Pierwszy jak i drugi olej był z innych sklepów

 

Dnia 10.01.2018 o 20:09, sebe1033 napisał:

a z obu korków spuszczony był ?

Z obydwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Po ustaniu się jak wygląda? Dalej szary? Żeby był naprawdę szary, to musi być wymieszany z wodą.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarczan    0
4 godziny temu, LTZ55a napisał:

Po ustaniu się jak wygląda? Dalej szary? Żeby był naprawdę szary, to musi być wymieszany z wodą.

Po ustaniu jest jasno szary i piana znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie po zakupie ciągnika też był szary. Sam nie wiem, co teraz mam w skrzyni.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj