AtosPro

Ile zje byk od 150 kg do 600 kg .

Polecane posty

Gość   
Gość

A no widzisz MM już całkiem inny, pojenie cielaka rzadzizną i walenie samej objętościówki w starszym wieku do woli to od tego tylko baniok rośnie ^_^

Odpojenie żeby dobrze wystartował i treściwej musi dostać ile potrzebuje do dobrej wagi, no czarów nie ma.

Sporo zwożą "słowaków" a te dzbany słabo poją siarą bo im nie zależy bo na handel i czasem odchoruje cielun swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Przy takim waleniu treściwej jak dla krowy to ile zostaje w kieszeni?

ten znów się k**wa ze swoją filozofią pojawił.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

filozofią??Uczulenie masz?

Po prostu pytam, przedstaw wyliczenia, przy ostatniej wymianie zdń jakoś nie dowiodłeś swojej racji -coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KarolGo napisał:

ten znów się k**wa ze swoją filozofią pojawił.... 

Kolega zadał proste pytanie, a że Ty szukasz gównoburzy to co innego, tylko nie wiem po co ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

każdy wali tyle paszy ile na nią kogo stać.. jak Ciebie stać na łubin z promocji to nie komentuj bo to już wszyscy znają. mnie stać żeby walić w pyszczki bykom weterynarz ostatnio był wypisać świadectwo dla pigi i poparł moją dawkę + zwiększenie drożdży  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
4 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Kolega zadał proste pytanie, a że Ty szukasz gównoburzy to co innego, tylko nie wiem po co ;) 

a Ty obrońca praw zwierząt? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam chłopaki, cykną im więcej niż zwykle śrutki i tyle, kto by to wyliczał ^_^

A swoją drogą każdy karmi jak tam uważa, jak jakie kto ma doświadczenie, co w księgach jest zapisane to niech tam jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 minutę temu, bukat82 napisał:

Oj tam chłopaki, cykną im więcej niż zwykle śrutki i tyle, kto by to wyliczał ^_^

A swoją drogą każdy karmi jak tam uważa, jak jakie kto ma doświadczenie, co w księgach jest zapisane to niech tam jest :P

widzę że Ty to do rozsądnych należysz a nie jak chłopaczki co tanio chowają wielkie sztuki... weterynarz się śmieje z takich jak krowiebieszczady i przyjaciele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co mam się do kogoś przyp%$#dalać, chyba że ktoś wali głupotę za głupotą ;)

Ja karmię jak ja chcę i jak mi pokazali i z obserwacji, nie mam silosa na śrutę i nie robię TMRów.

Każdy jest gospodarzem u siebie i niech każdy ma byki po trzy tony sztuka, nie ma problemu :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KarolGo napisał:

widzę że Ty to do rozsądnych należysz a nie jak chłopaczki co tanio chowają wielkie sztuki... weterynarz się śmieje z takich jak krowiebieszczady i przyjaciele 

Czy ja gdzieś coś takiego napisałem? Weź się zastanów lepiej co piszesz ;) Jak dla mnie możesz karmić samą śrutą sojową i będziecie się we 2 cieszyć wtedy z twoim weterynarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 minutę temu, bukat82 napisał:

A weterynarz na pewno :D

weterynarz rozsądny. ja się cieszę że byki nabierają a nie jak pisałeś wcześniej mają baniak od objętościowej paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy wtedy zaciesza jak im dupki rosną ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mi i tak nikt nie wierzy że mam 1300g przyrostu na hf za cały okres bo tuczu. i nie chce tu ujmować nikomu zwłaszcza sołtysowi bo on w tych bykach trochę już siedzi i swoje wie. każdy żywi tak jakie ma warunki i możliwości i ktoś tu kiedyś napisał że najważniejsze jest uzyskać dobry przyrost najniższym kosztem. ja np celuje w bdb tresciwa i kiszonkę z kuku bo sianokiszonki mam słabszej jakości i muszę czymś to nadrobić. i np muszę mieć w treściwej 22% białka bo inaczej słabo ciągną. i na koniec moim zdaniem i tak lepiej się wyjdzie na tuczu intensywnym. bo byki schodzą w wieku 20 mies średnio 750kg. a jakbym miał trzymać jeszcze 4 mies gdzie walą objętościowki i słomy pod siebie ogromne ilości to wtedy mógłbym dolozyc do interesu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
Dnia 7.01.2018 o 21:00, KarolGo napisał:

 weterynarz ostatnio był wypisać świadectwo dla pigi i poparł moją dawkę + zwiększenie drożdży  

Weterynarz jako wyrocznia............bez komentarza

@kali2107 od jakiej wagi liczysz przyrost?Chodzi mi w jakiej wadze cielęta kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0

Co myślicie nad tym że czarne bądź czerwone angusy matki przymać w chowie ekspresywnym i na młode je chować jałówki do powiększania stada a byki do chowu intensywnego i byki tylko chodować do masy 600-650 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AtosPro napisał:

Co myślicie nad tym że czarne bądź czerwone angusy matki przymać w chowie ekspresywnym i na młode je chować jałówki do powiększania stada a byki do chowu intensywnego i byki tylko chodować do masy 600-650 kg ?

Dobre rozwiązanie tylko musisz mieć już trochę tych sztuk bo np. dla chowanie 5 mamek mija się z celem, małe zyski ;) 

Edytowano przez KrowieBieszczady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

ale w każdym przypadku spora kasa na start i na jakikolwiek przychód długo trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soltys48 napisał:

ale w każdym przypadku spora kasa na start i na jakikolwiek przychód długo trzeba czekać

To już chyba taki urok tej branży, że start od zera jest kosztowny i długo się zwraca lub czasem nawet nie możliwy mimo kasy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

dlatego znając uroki tego miodu jeśli miałbym teraz zaczynać od zera to raczej bym się nie zdecydował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jezeli ktos ma duzy budynek to najlepiej przerobic na swinie i wstawic 1000 szt na kontrakt i masz 5 tys na czysto na miesiac jak nie wiecej ...

bydło miesne fajny temat ale trzeba miec duuuuużo ha, najlepiej z 1000 :) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0

Myślałem że na poczatek kupić młode stado 8 angusów w tym jednego byczka urosną, byk zrobi robote, sprzedam dwie jałówki zaciążone(żeby mieć jakieś pięnądze) , młode urodząsie , urosną na 150 kg małe byczki dam do stajni jałówki zostawie . Trochę bardzo skąplikowane ale jak.myślicie dobry pomysł .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam maly problem bo w mojej pryzmie jest troche splesnialej kiszonki 
      Prawdopodobnie przez to że słabo było ubite
      Ale jak byki zjedza troche tego splesnialego to bedzie im cos?
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
    • Przez kolo5ful
      witam czy warto robić siano kiszonkę albo kukurydzę do byku ?;] aktualnie mam 10 byku w wieku  3 byczki mam po 18 miesiecy kolejne 3  po  16 miesiecy  potem  2 mam co maja 8 miesiecy i resztę co maja 4 miesiecy  do tego posiadam 1 hektar łąk i resztę 5 hektar ziemi ornej 
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj