DanielFarmer

Nowy Samasz KDF 300 czy używana zachodnia?

Polecane posty

DanielFarmer    1379

Witam

Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.


Pomóżcie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
bierz nową. przede wszystkim masz gwarancję, a jak gdzieś nią przywalisz to jedna i druga nadaje się na złom. w razie czego masz tańsze części a na zachodzie używana mogła przerobić przez 3 lata (3lata x 4pokosy x 100ha) 1200ha więc dalej sobie sam dopisz ile ona jest warta

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Tak samo myślę,dyski można wymienić ewentualnie podmalować... żebym pewny towar dorwał używkę to nie byłoby dylematu.Nowa zachodnia najtańsza myślę powyżej 30tys grubo.Muszę się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Sam się właśnie zastanawiałem nad używką Pottingera 305, a nowym samaszem kt301 i wolę jednak dopłacić do nowego samasza. Jakość jest naprawdę spoko, a dodatkowo części tańsze i wcale nie wyglądają tandetnie, ale prezentują się porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Niby dużo pochwał ostatnio samasz zbiera i niedawno np duży gospodarz na grubo ponad 100ha łąk kupił sobie motyla i czołowa z samaszu. Albo nie miał kasy albo naprawdę warte są coś te kosiarki.Martwi mnie jednak to że już dwie czołowe widziałem max dwu letnie z pogietymi wysokimi dyskami i ponacinanymi przez nożyki tak jakby.Chyba delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7
Kupując nową zachodnią np maschio kupisz samasza w czerwonej barwie . A mchale bierze od samasza listwy . Ja mam samasza kt 2.6m i nie narzekam. Części w miarę tanie.Dobry serwis. A jeżeli Masz nie tak daleko do Białegostoku to całkiem dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

Kombinujesz jak żyd pod górkę. Jak nie chcesz zaglądać to tylko i wyłącznie nowa. Nie liczyłbym na to, że do używanej nie zajrzysz w pierwszym roku.  Samasz bardzo się poprawił z jakością, ale przecież fendt i john deere też się psują.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7
U mnie chodzi kt a kumpel ma kdf i odpukać są dobre. Są z 14i 12 roku. To że części tanie i dobry serwis to są tak jakby również zalety. Wybór zależy do cb. Jak by to powiedzieć ' każdy orze jak może. Choć w tym wypadku kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja posiadam samasz kdt 300 rocznie kosze nia około 300ha i jedyne awarie jakie miałem to wymiana dwóch ślizgów przy spodzie listwy a poza tym to śmiga więc polecam samasz dobra jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kobra66
      Witam. Czy posiada ktoś katalog części do przetrząsarki samasz P4-471 jak również do P4-531 bo nigdzie nie mogę znaleźć . Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez repek92
      Sprzedam w dobrym stanie prasę John Deere CB 300 w tym roku po serwisie aparatów wiążących więcej informacji pod numerem telefonu 785748507
    • Przez Oleksy
      Gdzie znajduje sie zawor odblokowywujacy cala hydraulike z przycisku? Zrobilo mi sie jakies zwarcie bo smierdziako spalenizna I maszyna nie reaguje na odbkokowany przycisk.
    • Przez NH8670
      Witam zamierzam kupić talerzówke używaną ciąganą składaną na co  zwrócić uwagę mam jeden egzemplarz upatrzony marki FROST 4.8m czy lepiej sobie darować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj