Zaloguj się, aby obserwować  
Stachowy

Jakie Brony do Trzydziestki?

Polecane posty

Stachowy    3

Witam! Z braku czasu postanowiłem zakupić brony piątki (bo mam 3 polowe) brony maja byc nowe i jest pytanie jaki zab wybrac? 14 czy 16? bedzie przy nich chodzil ursus c330 i tylko on.

z gory thx za pomoc

pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

nie ze złośliwości ale takie naszło mnie pytanie: Jak nie wiesz jakie brony kupić to co ty robisz w rolnictwie? hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

heh spoko ;] nie bo ja w tym nie siedze tylko dziadek.. ja tyle co na wakacje jestem xD a w zyciu nie interesowalo mnie to jaka jest dlugosc zeba na polu bron jakie mamy :) a dzisiaj jak dzwonilem to powiedziano mi ze w 16 bedzie miec trzydziestka ciezko.. i tak mowie popytam Madrzejszych na forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Zrezygnuj z tych piatek,bo będziesz jeżdzil na 3 lub 4 i nie będzie efektu. Do maszyn biernych potrzebna jest prędkość a niestety(przetestowane pare lat)trzydziestka jest za słaba,chyba że dziadek jest katem trzydziestki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja ci nie polecam 5 kup lepiej nowy ząb do 3 to chociaż będziesz jechał na 5 biegu bo w 5 polowych to nie masz szans na 5 biegu jechać. A chyba w bronach o to chodzi aby szybciej jechać wtedy jest lepszy efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

ja mam na stanie 3 rodzaje bron - piatki ciezkie - piatki lekkie i trójki lekki. Jezeli jest sucho to 330 daje sobie rade z piatkami ciezmimi ale to na 4 biegu i to w ostatecznosci bo zazwyczaj to 255 je ciagnie. Zgadzema sie z KAROL4 maszyny bierne daja efekt przy odpowiedniej predkosci. A to czy kupisz 5 tki do 330 to juz Twoja decyzja czy tam Twojego Dziadka :)


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

no i sa madrzy ludzie na forum ;] wiem po sobie ze w 3 to 5 biegiem spokojnie moge jechac.. bronami 5 nie robilem jeszcze.. ale dziekuje ze dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

brony to przezytek kup najlepiej jakis maly agregat do trzydziestki jakies 2-3 brony i z tylu podwojne walki strunowe . najlepsze rozwiazanie do c-330

i jest lepszy efekt na polu sama brona nigdy tak nie wyrobisz jak agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

brony to przezytek kup najlepiej jakis maly agregat do trzydziestki jakies 2-3 brony i z tylu podwojne walki strunowe . najlepsze rozwiazanie do c-330

i jest lepszy efekt na polu sama brona nigdy tak nie wyrobisz jak agregatem

Tyle że on pewnie chce również ich używać do przykrywania ziarna po siewniku , a chyba agregatem z wałkami tego nie zrobisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A kto powiedział ze nie można po siewie?? Można.

 

Ja bym ci radził kupić agregat 2,1 a nie brony. Ja brony używam tylko po żniwach i po skasowaniu jakieś łąki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

agregat przy ciapku to pomyłka, chyba ze 2m na bronie lub maly kultywator.

Ogolnie od zawsze ciągałem ciapkiem srednio ciezkie brony piątki, ciapek daje rade zobaczymy teraz po remoncie jak będzie :) ale nawet z padniętym silnikiem dawał rade tylko nie po górkach.

jak sie bedzie agregat po siewie to tak jakby zasiac zboze "z płachty" albo rozsiewaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

lepiej 2 metrowy agregat i jezdzic 2 razy niz 3 mterowe brony i kilka razy jezdzic bez efektu

a po siewie moze przeciez bronowac starymi bronami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A kto powiedział ze nie można po siewie?? Można.

 

Ja bym ci radził kupić agregat 2,1 a nie brony. Ja brony używam tylko po żniwach i po skasowaniu jakieś łąki.

Oczywiście że można, tylko odpowiedz mi na pytanie jak jest sens takiej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj