Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja się natomiast zastanawiam co będzie z umową z Chinami - przecież Warfama sprzedaje też ciągniki z Chin.

Z jednej strony zrobili "chińczykom" konkurencję, z drugiej strony wprowadzili nowe produkty.

Ciekaw jestem czy wycofają się z chińszczyzny oraz jak naprawdę te turecki polmoty będą się spisywać.

Jak mi dadzą jakieś wolne to chyba podjadę do Dobrego Miasta obejrzeć te ciągniczki ale to dopiero za 6 tygodni najwcześniej :(

Opublikowano

Witam, cena 133 000 brutto za 100 KM jest ceną katalogową. Za 126-127 tys. brutto będzie do kupienia u dealerów jak dojdzie nowa partia z Turcji. Gwarancja jak już jeden z forumowiczów napisał to 36 m-cy lub 1000 mtg. Ciągniki przyjeżdżają z Turcji, są produkowane na tej samej linii co Valtra A oraz jakiś model MF. Vlatrze wygasła umowa na wyłączność i z tego powodu turki mogli pozwolić sobie na szukanie nowych rynków zbytu. Ciągnik fabrycznie wyposażony jest w klimatyzację, radio itd. Oglądając medele w Poznaniu jak i w Kielcach robią bardzo pożądne wrażenie. Rozważane są pokazy prac ciągników organizowane przez poszczególnych dealerów bądź bezpośrednio w gospodrstwach zainteresowanych rolników.

Foton ma wrócić w tym roku do sprzedaży, mówi się o maju. Polmot H nie jest konkurencją dla Fotona, ponieważ jest to inny segment rynku, bardziej dla Foton konkurencją może być Polmot C, oczywiście jak wejdzie do produkcji.

JD 5070M kosztuje ok. 102 000 netto, ale w wersji podstawowej. Dokładając troszkę elektroniki i klimę i wtedy cena skacze do 120 000 netto, czyli jakieś 145 0000 brutto.

Kwestia Zetora, nie wiem kolego dlaczego porównujesz przestarzałą konstrukcję Zetora, ciągnik na zwolnicach, a zwolnice zostały zastosowane w latach 60-tych ubiegłego wieku. Technologicznie to Ursus jest lepszy od zetora.

Opublikowano

To Valtra A i MF 4400 są produkowane w Turcji?

No przecież Valtra A też ma zwolnice ale planetarne :( czyli Polmot H podobnie, które jak pamiętam Ursus i Zetor także zastosowali w ciągniku C-385 / 8011 w latach 60-tych ubiegłego wieku :(

Opublikowano

To te ciągniki przychodzą z Turcji. hahaha Ty nie wiesz co piszesz. Fotony też przychodzili z Chin? Właśnie nie i tak ?Warfama wszystkich oszukuje. Ciągniki są składane z przywiezionych części w Polsce a nie w jakiś fabrykach w Turcji. Już nie piszcie takich bajek bo z tego to tylko się śmiać można.

Opublikowano

Tak, kolego "adikpl1" miałem na myśli zwolnice planetarne zastosowane m.in. we wszystkich Ursusach (3512, "dużych"), NH (seria TLA, nowe T) i zetorach typu fortera.

Panie Tomek 0603, wiem co piszę. Polmot seria H przyjeżdża w całości, a nie jest składana w Lublinie jak niektórzy mówią. Ale ty wiesz swoje i niech tak pozostanie.

Opublikowano
No przecież Valtra A też ma zwolnice ale planetarne :(

A co Ci się z zwolnicach planetarnych nie podoba? Znasz jakieś lepsze zwolnice od planetarnych walcowe, stożkowe? Takie zastosowano i takie są. Wiec nie wiem do czego to porównanie do Ursusa i Zetora z lat 60 tych. Pierwsze samochody z silnikami spalinowymi były napędzane alkoholem i co teraz nie możemy do tego wrócić bo to już było? W Lublinie nie jest składany żaden ciągnik, tutaj nic nie jest składane :(

Opublikowano

Czy ja napisałem gdzieś, że mi się nie podoba? Proszę wskaż :(

Porównanie stąd że ta technologia też nowa nie jest :(

Ja za to chciałbym się dowiedzieć od kolegi @PL01 co takiego złe jest w zwolnicach planetarnych?

Opublikowano

Panowie, źle się zrozumieliśmy. Zwolnice planetarne zastosowane w Polmot H jak i w wielu innych markach ciągników uważam za najlepsze. Pisząc o konstrukcjach z lat 60-tych miałem na myśli zwolnice zastosowane w ciągniku typu Ursus C 360. Tak teraz sobie myślę, że jeszcze wcześniej musiały zostać zastosowane, przecież C 4011 prawie tak samo jest zbudowany. Za być może złe wyrażenie się przepraszam.

Opublikowano

zwolnice mało ważne (bo w końcu to najmniej się psuje i nie ma związku z lepszą obsługą no i wszystkie mają, a mniejsze nh/casy też mają zwolnice portalowe )

 

Potrzebne to skrzynia ilość biegów i dostępność, silnik i hydraulika od podnośnika do wyjść no i kabinka

 

Z tego co widzę to ten licencyjny valtry jest dość mały i jak valtry ma skrzynię pod siedzeniem :) bo pod nogami nic nie widać :)

 

Ps. PL01 zetor 4011 to początek serii zetorów aż do dzisiaj i dobrze żyje

a ursus 360 to licencja (od 4011)

Opublikowano

zwolnice wstawiane sa po to aby były przenoszone jak najmniejsze obciążenia przez układ przeniesienia napędu aż do samego koła, ma to na celu odciążenie układu obniżenie kosztów budowy eksploatacji oraz zwiększa wytrzymałość

A skrzyni i mostów na pewno nie ma tych samych bo to zastrzeżony produkt Valtry, co najwyżej budowane na ich zasadzie jak U3512 po MF255 :)

Opublikowano

Zastrzeżony to jest wzór, produkt a opatentowany to wynalazek który nie został wynaleziony

ale masło maślane.

Zastrzeżenie produktu od opatentowania produktu się różni. Mam to w zeszycie jak znajdę to przepiszę, ale nie dzisiaj.

Opublikowano

Planetarne są w stanie przenieść mniejszy moment obrotowy niż portalowe, dodatkowo nie zwiększają prześwitu co jest w ciągnikach zaletą. Planetarne mają takze swoje zalety nie mówię że są złe po prostu wg Mojej osoby do ciągników nadają się bardziej portalowe

Opublikowano

Dlatego że maja większą średnicę obręczy i nie ma potrzeby zwiększaniu prześwitu, dodatkowo mają cichszą pracę. Cena ciągników o mocy powyżej 100KM jest spora dlatego producent może pozwolić sobie na zastosowanie droższego w wykonaniu produktu o wytrzymałości porównywalnej lub wyższej niż w tym przypadku zwolnica portalowa. Planetarne maja cichszą pracę a to jest atut oraz są mniejsze gabarytowo.

Opublikowano

planetarne są na pewno droższe ale może po prostu wytrzymalsze :) więcej punktów zazębienia mało miejsca zajmują

Portalowe zajmują dużo miejsca jeśli będą wewnątrz tylnego mostu jak w mtz jednak dzięki temu większa wytrzymałość niż np tak jak w 360 gdzie miejsca nie zajmują ale za to są narażone na skręcanie

 

więc to zostawmy po prostu do mniejszych ciągnikow portalowe a do większych planetarne (w ciężarówkach innych nie ma no chyba że coś mi świta IFA przedni most bo tylnego nie widziałem)

 

no a co z tym Polmotem jeśli naprawdę ma 3 lata gwarancji i jakieś testowe sie spodobaja to może być ciekawie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DiamomdEdition
      Witam szukam posiadacza Mccormick mtx 150 iveco beta power . Z (Pneumatyką ) sprężarką powietrza taką jak na zdjęciu 

    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez radox
      Wyciek ropy z tej dziurki pod śrubą po rozgrzaniu wyciek się zmniejsza,jak to naprawić? Ktoś podpowie. Silnik Perkins. 


    • Przez oki39
      http://konedata.net/Traktorit/schluter.htm mam takie pytanie a zarazem temat do rozmowy o tych ciagnikach. Czy te pochylone szyby do produ czy to byl tylko taki wymysl czy one mial sprawiac ze kabina byla lepsza od innych?
    • Przez wiktr
      Witam Posiadam ciągnik yanmar af330 nie chce jechać do przodu czy tyłu posiada rewers na wysokich obrotach czasami złapie że pojedzie ale bez, sprzęgło wydaje się dobre, grubość tarczy nominalna co do oleju w skrzynie był nad stan. gdzie i czego szukać jeśli można prosić z jakimś zdjęciem. z góry dziękuję za pomoc. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v