mati9621

Siłownik

Polecane posty

mati9621    16

Witam mam siłownik dwustronnego działania i chce zrobić pług do odśnieżania do ursusa c330 i w 30stce nie mam rozdzielacza na błotniku tylko mam zrobione jedno wyjście z tego rozdzielacza pod siedzeniem i tu moje pytanie czy mogę zastosować siłownik dwustronnego działania, tak żeby działał tylko w jedna stronę?.Do jednego bym podłączył wąż od rozdzielacza a do drugiego wyjścia bym założył filterek od sprężarki od ursusa c330 zda to egzamin? proszę o rady.

franky69    1

A co ma się dziać ! Spotkałem się nawet że niektórzy zaślepiają całkiem drugie wejście.

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

S-Piotr    58

Gdy zaślepisz jeden wlot,a drugi zasilisz olejem to siłownik zadziała tak jakbyś zatkał pacem końcówkę w pompce do roweru,poza tym uszczelnienia na tłoczysku są dwustronne i sprawdzają się gdy napiera na nie olej z góry i z dołu.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Sadek    805

Gdy zaślepisz jeden wlot,a drugi zasilisz olejem to siłownik zadziała tak jakbyś zatkał pacem końcówkę w pompce do roweru,poza tym uszczelnienia na tłoczysku są dwustronne i sprawdzają się gdy napiera na nie olej z góry i z dołu.

Z zaślepieniem się zgadzam nie można, ale z tym uszczelnieniem jest tak że nigdy z 2 stron siłownik nie ma ciśnienia ma je naprzemiennie.

Więc najlepiej z jednej strony zasilenie a z drugiej zabezpieczyć tak aby nic się nie dostało (np korek z dziurką i w dziurkę wsadzić zawleczkę) lub jeżeli siłownik jest nieszczelny to nie zaślepiać tylko podłączyć przewód i powrót do skrzyni.

Miałem kiedyś siłownik jednostronnego działania do stabilizacji belki opryskiwacza i działał jak dwustronny mimo uszczelnień jako jednostronny, a dziś jest dwustronny jako jednostronny (drugi opryskiwacz).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

deer    180

@Sadek co Ty piszesz ?? Jak jednostronny może działać jako dwustronny ???

Tym bardziej że masz tylko jedno zasilanie. Cyba że chodzi Ci o siłownik nurnikowy ?

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

mati9621    16

Czyli jak założę sitko od sprężarki do jednego wyjścia a do drugiego podłącze węża zda to egzamin? i będzie chodzić?. A i macie jakieś rady jak zrobić taki pług ? Do przodu ciągnika .

S-Piotr    58

mati9621 w której klasie podstawówki jesteś?.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrycjaR
      Hej.  Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi jakiej firmy może być ten nóż tokarski?
      Ja niestety nie jestem w stanie rozczytać tych symboli, a nie wiem jakie płytki można do niego dokupić. 
      Z góry wielkie dzięki za pomoc 😀

• Przez filip94lemken
      Witam, bede wlasnie kupywal sprezarke, chcialbym posluchac waszych rad czym kierowac sie wybierajac sprzet, chodzi mi, aby byla dobra do malowania maszyn, i lakierowania i utwardzania cena do ok 500zl
    • Przez Marcin3210
      Poszukuję dosyć taniej podkaszarki do odkaszania trawy przy płocie i wokół kilku drzew. W reklamie usłyszałem o podkaszarce akumulatorowej z JULI http://www.jula.pl/catalog/ogrod/maszyny-ogrodowe/podkaszarki-i-kosy-spalinowe/podkaszarki-i-kosy-akumulatorowe/podkaszarka-000713/#tab04 a może http://euroogrod.com.pl/product-pol-84467-Einhell-Podkaszarka-Akumulatorowa-GE-CT-18-Li-SOLO-3411172.html
      Co o niej sądzicie? Co sądzicie o podkaszarkach akumulatorowych?
    • Przez bamberszol
      Witam. panowie jestem załamany mianowicie robiliśmy porządki pod wiatom i były jakieś karnistry z ropa( ok 20 litrów) postanowiliśmy to wlać do swimmera gdzie było ok 900 litrów ropy. na drugi dzień patrzymy a paliwo jest całe zanieczyszczone czarne. okazało się ze w tych kanistrach był jakiś olej. Już dzisiaj dzwoniłem do firmy zajmującej się filtracja oleju gość mówi że najlepiej niech ta mieszanka postoi z 2 tygodnie i wtedy to możemy przefiltrować. szkoda mi to oddać do utylizacji. macie jakiś pomysł jak oczyścić ten ON?
    • Przez torpedo
      Witam,
      czy ktoś użytkuje wysoką drabinę 3-częściową? Jaką firmę byście polecili? W poniedziałek muszę zdecydować, co kupić, a mam straszny mętlik w głowie.Ma to być 3x12 lub 3x14. Wybór w zasadzie zawęziłem już do trzech firm: Drabex, Drabest i Alve. Linia profesjonalna Drabexu jest bardzo fajna, ale trochę droga. Półprofesjonalna średnio mi się jednak podoba. Drabest strasznie kusi opisem, bo spawana przez co podobno bardzo stabilna i mocna. Jednak na razie najbardziej podoba mi się drabina Alve Forte. Sprawia wrażenie dopracowanej, profil też ma najszerszy. Uprzedzając ew. pytania Krause i Faraona sobie odpuściłem ze względu na cenę.
      Linki:
      Drabex 3x12
      http://allegro.pl/dr...2787554862.html
      Drabest 3x12
      http://allegro.pl/dr...2787554631.html
      Alve Forte 3x12
      http://allegro.pl/dr...2787555397.html
      3x14 sa droższe, jednak w przypadku Drabesta różnica w cenie jest najmniejsza.
      Czekam na Wasze opinie, sugestie i dobre rady
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj