KarolT25

Lamburghini R2 TARGE 66 czy jest dobry

Polecane posty

KarolT25    41

Czy polecili bysce Lamburghini R2 TARGET 66 pracowalo by s plugiem 4x35 agergat bomet 2.8 prasa zwijajaca Simpa clasicc Farma II i transport ze 2 przyczepaqmi 4.T.beczka 3 tys. L. byl by glownym ciagnikiem i pomagal by mu ruski T-25A i bolko i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy jest dobry? Najlepszy!!! zastydził by nie jednego zetora 6441, a do tych prac o których pisałeś idealny, no może poza tym 4x35 he he, jak chcesz 4x35 to zastanów się nad modelem 76, 5 tyś droższy a masz 4cyl. wolnossący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ferdek@ ładnie mnie rozbawiłeś :) Jak ciągnik ważacy 2800 kg i w dodatku 3 cylindrowy moze byc lepszy w cięższych pracach niz proxima która defakto waży jedyne 3630 kg i ma czwórke turbo doladowaną ?? żeby nie było że te dane wyssałem sobie z palca podaje strony z ktorych bralem dane :

- Witryna Wiejska

- Ciągniki i maszyny rolnicze

 

 

 

Ps. ten ciagniczek by byl idealny do bronek i do siewki :) bo w ciezkiej pracy go sobie nie wyobrażam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

My posiadamy R2.76 Target. Zazwyczaj pracuje w ładowaczu, aczkolwiek sprawdza się również w polu. Jeśli jest taka potrzeba to pracuje z pługiem 4*35, agregatem uprawowym 3m. Jest to traktor godny polecenia, przede wszystkim oszczędny na paliwie. Uważam że 3-cyl to trochę mały na główny ciągnik, ale przede wszystkim to zależy na ilu ha będzie miał pracować. Proxima do ciężkich prac byłaby lepsza od R2, ale za to bardziej łakoma na paliwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

@R2maros9641 długo już masz tego R2? Też zastanawiam się nad R2 lub odpowiednikiem DF Agroplus. Jaki masz do niego ładowacz? Gdzie go kupiłeś i za ile jeśli można wiedzieć? Możesz pisać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek@ ładnie mnie rozbawiłeś :) Jak ciągnik ważacy 2800 kg i w dodatku 3 cylindrowy moze byc lepszy w cięższych pracach niz proxima która defakto waży jedyne 3630 kg i ma czwórke turbo doladowaną ??

He widziałem że ktoś w ten sposób zareaguje i z koleji mnie bawią takie komentarze, postęp w technice rolniczej to nie tylko elektronika i lepszy komfort pracy ale i przemyślane rozwiązania, po co wozić 1t balastu na ciągniku jeśli mozna zastosować szerokie opony niskoprofilowe i lepiej rozłożyć masę moim zdaniem era ciagnika typu 914 z full obciążnikami na wąskich kołach diagonalnych to już przeżytek, przecież nawet zetor wycofał się z forterry 90km ( na konto lżejszej mocniejszej proxmy) a jeszcze kilka lat temu były stare wersje forterry 70km, lepszy jest zwinny ciągnik który można dociążyć z oszczędnym silnikiem turbo o mniejszej pojemności, przecież fendt z 3 cyl zrobił ciągnik 110km z silnikiem sisu, proxima Ok fajny ciągnik ale wersje 80-100km, do prasy zwijającej czy do tego agregatu 2,8m proxima ugrzęźnie tam gdzie r2 objedzie w około, wielu userów posiada rollerki czy lampo np. @Timasz jako główne ciągniki, tak więc częściej mała masa będzie zaletą a niżeli w kilku przypadkach wadą, zresztą wiekszość producentów ciągników odchodzi od masywnych ciężkich konstrukcji poniżej 100km bazując na silnikach 3cyl. oraz coraz szerszych oponach radialnych ;)

o degradacji gleby ( czy też łąki) po śladach "cieżkiego" ciągnika nie muszę wspominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Na głowny ciągnik z tych dwóch to tylko Zetor, całkiem inny przebiegi wartość mom. obrotowego (stąd też większe spalanie Zetora przy wydawoloby się identycznej mocy 60 KM w obu ciągnikach). R2 jest b. dobry do wszystkich innych prac z wyj. prac uprawowych ;)

 

Ferdek- dlaczego braleś R3 skoro R2 mogleś mieć podobnej mocy, a byłby lepszy bo lżejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ciagnik pracowal by na 25 ha tura bym mu niezakladal on by mi byl tlko potrzebny do tych prac bo poco mi proxima to duzy ciagnik ja chce maly ciagnik tylko zeby wspolpracowal z tymi maszynami orania by mial 15 ha z prase kulek by troche z prasa zrobil uslug bym niw wykonywal ciezka wola by jego u mnie nie byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

 

 

Ferdek- dlaczego braleś R3 skoro R2 mogleś mieć podobnej mocy, a byłby lepszy bo lżejszy?

Bo mnie dieler omotał byłem zdecydowany własnie na r2 target a nie wiedziałem że są wersje r3 target i tak wyszło, a troszeczkę żałuje bo target w r2 ma lepsze wyposażenie ale miałbym tylko 74km a wersja 86 była już nawet droższa od r3 85 ale teraz wiem że spokojnie r2 by mi stykneło dlatego polecam r2 bo małe gabaryty to też duża zaleta,

ps. wspominając o zetorze, proszę bardzo niech ktoś kto jest aktualnie w temacie wyceni 6541 + szybka skrzynia + rewers + opony radialne niskoprofilowe i ile taki kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

"prasy zwijającej czy do tego agregatu 2,8m proxima ugrzęźnie tam gdzie r2 objedzie w około," hahahhahaa prosze Ci nie pisz takich rzeczy bo nie moge wysiedziec na krześle :D tak sie sklada że mam poprzednika proximy 6441 i u mnie współpracuje z agregatm uni 3,7m waży on 1070kg , mój zetorek chodzi z nim 12km/h (sprawdzane na gps-ie) . ten lampek w życi by go nie podniósł a co dopiero robic z nim :D no to oświeć mnie jakie na szerokosc ma tan lampek kapcie ??

 

 

"przecież nawet zetor wycofał się z forterry 90km ( na konto lżejszej mocniejszej proxmy)" nigdzie nie słyszałem żeby już nie produkowali 90 konnych fronterrek :D

 

 

zetor 6541 w takim wyposazeniu jest bezcenny :D ale tak szczerze mowiac to nawet o takim nie słyszałem :D słyszalem natomiast o proximie 65 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No faktycznie proxima 65 :D , no faktycznie nie jestem na bierząco z zetorami bo się szczególnie nie interesuje wycofał się chyba z 8641 a czy ma 80 czy 90km to już szczegół ale sam przyznasz że tendencja jest taka że ciągnik ma być lekki mocny i na dużych kołach, chyba kolego @Zetor53400 zaglądasz w galerii tylko do zakładki z zetorami żeby zobaczyć z jakimi maszynami śmigają agroplusy dorado i r2 Ty chwalisz swoje a ja swoje, nie miałeś do czynienia z żadnym lampo dorado roller czy agroplusem, więc nie wiesz co tracisz, :lol: ja widziałem już koleiny na łąkach po pracujących przez miedze dobrze dociążonych ciągnikach, czy zatopioną 7441 znajomego który zawsze się żałuje że dopłacił za większe koła i dlaczego ten ciągnik grzęźnie nierozumie przecież ma 4x4,

ps. ile taki 5340 spali w godzinę z tym 3,7m agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Zetor mi spalil na oko ze 3 liry na ha . w zetorze mozna chyba zamówic opony 18.4 r34 , ale tego nie jestem pewien. a co z tego ze ciagnik ma moc , jak nie jest w stanie jej wykorzystac , mowie to o takim przypadku , jak bys zapiol ciezka przyczepe ,to lekkim ciagnikiem bys skakal na polu jak na trampolinie . a takim lampkiem 70 km nawet nie ma co podjezdzac pod taki agregat 3,7m , znajomy wujka do lampka zapiol siewke i wpakowal na nią 900 kg nawozu i siewka wazyla tam z 200 kg to daje nam ok. 1100 kg na tyle , to juz wtedy mial problemy z manewrowaniem , a siewka nie wystaje tak do tylu jak agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Nie do końca zgodzę się z @Ferdek07, ponieważ ja nigdy bym nie zamienił mojej Forterry na lżejszą Proxime lub R3 (nawet o większej mocy), gdyż uważam że główny ciągnik musi być ciężki, bo do proxy lub innego agrofarma nie zapnę 4 obrotowej lub ciężkiego agregatu upr-siew. Lekki ciągnik dobry jest na pomocniczy (do zgrabiarki ,opryskiwacza, bron, itp.), w uciągu nie tylko moc się liczy, ale również masa i szerokość opon.

@Zetor53400 i @Ferdek07 uważam że Proxime należałoby porównywać raczej do R3 bo są to traktory o podobnych parametrach. Każdy musi dobierać traktor według swoich potrzeb, a nie tylko że ktoś tak radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ale jeżeli to ma byc ciagnik główny to bezapelacyjnie zetor :D ma moc odpowiedznia do masy co jest wazne , co z tego ze bedzie mial 70 km jak bedzie wazyl niecale 3 tony :/ nie podnisie masyny ktora podniesie ciagnik o mocy 60km ale o masie 3,5 tony :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Nie konieczne, jeżeli to ma być traktor główny a za razem uniwersalny i ma pracować z agregatem 2,8m i pługiem 4*35 to spokojnie R2 najlepiej 76 (4 wolnossąca moim zdaniem lepsza od 3 turbo) wystarczy. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie sugerujcie się masą w katalogu podaną przez producenta bo ona się różni od żeczywistej masy ciągnika gotowego do pracy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no jezeli ma wspolpracowac z takimi maszynami to da rade chociaz z tym plugiem mógłby miec pewne problemy , ale z agregatem to sobie spokojnie poradzi, c-360 u mnie chodzila z takim agregatem :D

 

rzeczywistej a nie zeczywistej , a czemu niby nie mieli bysmy sie sugerowac danymi podnymi przez producenta ??

najwyzej dojdzie pare kilo na zatankowanie i to wszystko :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mój ciągnik R4 105: masa podana przez producenta 4300kg, masa rzeczywista trochę ponad 5 ton.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Z pługiem tym nie będzie miał problemów ponieważ moje R2 daje spokojnie rade. :lol:

 

Wg mnie masa 4300kg jest podana bez dodatkowych obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

obciążników doszło tylko 200kg


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

to te obciazniki ktore masz na przodzie to ważą tylko 200 kg ?? :lol: masa jest podana pewnie bez obciążników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

obciążniki ważą 240kg, ale czekam tylko jak ktoś napisze że zetor 5211 lub c 360 ma lepszy uciąg niż r2 66, że r2 nadaje się tylko do pługa 2x3 i agregat 1,8m, zapraszam do galerii przyjżeć się bardziej nowym agroplusom, he z większymi lambo też różne opinie krążą po wsiach że c 385 lepiej idzie w orce niż r4 95 bo lambo się kopie i ma 4x4 tak tylko że lambo jest bez przednich obciążników, ale zawsze więdzą najlepiej Ci którzy tych ciągników nie mają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj