Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Białko ogólne w paszy, u Ciebie 21% to suma wszystkich białek i związków azotowych czyli białko strawne niestrawne, mocznik itp więc odpowiedz na pytanie który by zrobił taka pasze za 1200 brzmi: każdy. w dodatku skład też bez szału, za 1315 brutto luz mam deheus optimlek 20 gdzie w składzie jest kolejno: kukurydza, pszenica, bobik, makuch rzepakowy, sruta rzepakowa, pszenżyto, ddgs, sruta sojowa,melasa lub w innej partii: ddgs, pszenżyto, kukurydza, bobik, sruta rzepakowa, sojowa, makuch, melasa, otręby. ogólnie każdy swoje chwali ale prawda jest taka że najważniejsze są objetosciowki, Jak masz dobre kiszonki to byle gównem z worka podsypiesz i będzoe mleko a przy marnej sianokiszonce na odbiór 2-4 litry mniej od sztuki.
  • Like 1
Opublikowano

Znam dossche na wylot. Nawet 10 kg tej treściwej nie pokrywa zapotrzebowania na Wit w 30 % krowy w szczycie laktacji. Ddgs i rzepak można kupić po 1200 za tonę otręby i zboże taniej czyli bez liczenia widać że wychodzi dużo drożej. Nie mogę znaleźć w necie ale Zaloze się że Ta pasza ma góra 110 btje 1,05 jpm czyli nic szczególnego..  moja podstawa kosztuje 1065 zł a premia ok 1200. W składzie jest pokryte zapotrzebowanie na Wit, są drożdże i bufor a to znacznie podnosi cenę.

50 kg pszenżyta 20 rzepaku i 30 ddgs i masz 21% bo bez mocznika za ok 900 zl

 

Nie ganie nikogo kto stosuje gotowe mieszanki bo każde  gospodarstwo jest inne ale nie mówcie że wychodzi taniej. Dla mnie 200 zł na tonie to bardzo dużo.

Opublikowano

Jest bez mocznika , żyto u nas kosztuje paszowe 730 zł netto wiec nie wiem gdzie takie tanie zboża , nikogo nie oczerniam ani nie krytykuje tylko nie podoba mi sie okreslenie pełnoporcjowa to zmiotki i resztki .... nie wiem gdzie kupujecie tak tanio zboża naprawdę mieszanka zbożowa 750 zł pszenica blisko 850 ...a ty liczysz że pasza wyjdzie 900 zł to jeszcze ktos powie że rzepak kupi po 900 zł każdy niech robi jak uważa .

Opublikowano
2 godziny temu, zkordalski napisał:

Jest bez mocznika , żyto u nas kosztuje paszowe 730 zł netto wiec nie wiem gdzie takie tanie zboża , nikogo nie oczerniam ani nie krytykuje tylko nie podoba mi sie okreslenie pełnoporcjowa to zmiotki i resztki .... nie wiem gdzie kupujecie tak tanio zboża naprawdę mieszanka zbożowa 750 zł pszenica blisko 850 ...a ty liczysz że pasza wyjdzie 900 zł to jeszcze ktos powie że rzepak kupi po 900 zł każdy niech robi jak uważa .

Nawet jak policzysz zboże po 900, a rzepak i ddgs po 1200 to wychodzi 1050zł, dorzucając otreby, kiełki i inne gluteny obniżasz cene dorzucając wit podwyższasz wiec wyjdzie ci podobnie. 1270-1050 = 220 zł za te pieniądze wole kupić swojej kobiecie sexy stanik w triumphie. Rocznie ile do przodu niech kazdy sobie policzy. 

Opublikowano

powoli produkt ,, uboczny '' staje si drozszy od produktu głuwnego . Otreba pszenna 700 zł pszenica 800    , wysłodka tofi 1000 zł cukier 1400 zł   , soja non gmo polskie nasiona 1400 zł sruta z niej 1800  itak dalej mozna wyliczac .... . Pamietam nietak dawno odpad z produkcji płatek owsianych był po 100 zł  po artykule jakito cud do podsciułki  bydlakom 300 zł . jak by wygladała dawka oparta na kiszonce z QQ + lucerna przy genotypie na wydajnosc 7000 litrow  dało by rade  ?

Opublikowano (edytowane)

 

2 godziny temu, kr9292 napisał:

Nawet jak policzysz zboże po 900, a rzepak i ddgs po 1200 to wychodzi 1050zł, dorzucając otreby, kiełki i inne gluteny obniżasz cene dorzucając wit podwyższasz wiec wyjdzie ci podobnie. 1270-1050 = 220 zł za te pieniądze wole kupić swojej kobiecie sexy stanik w triumphie. Rocznie ile do przodu niech kazdy sobie policzy. 

Na oko wychodzi jakies 27% białka. Nie widze ekonomiki żywienia taką pasza moge sie mylić.

2,8kg tej 27% potrzebuje do wyprodukowania 22l. przy 14 sianokiszonki i 18 kukurydzy 1000kg/2,8kg= 357 dawek 2,94 za 1 dawkę

1, 4kg + 1 kg zboża  44% potrzebuje do wyprodukowania 22l. przy 14 sianokiszonki i 18 kukurydzy 1000kg/1,4= 714 dawek protamilku + 1000dawek zboza 2120zł/ 2,96 za dawkę protamilku + 0,75zł zboze za dawkę = 3,71zł Ale w tym masz już witaminy chroniony rzepak cukry itp

 

 

 

 

Edytowane przez DamianWilk
Opublikowano

tym zeby pokryć zapotrzebowanie krów na białko i energie trzeba odpowiednio to zwiekszyć proporcje .. Ale nie tylko 1kg tej 27%.. jak wy to liczycie. Moze nie potrzebnie sie mieszam bo zaraz  fala madrosci pojdzie w moim kierunku... U mnie praktycznie się zgrywa w praktyce..

Opublikowano

Moim zdaniem na jedno wychodzi, może i dajesz go mniej ale te 44% białka jest ze 2 razy droższe niż własna mieszanka 20 czy tam 22%. Z tym że ten koncentrat to śruta sojowa, rzepakowa, drożdże, mocznik i jakieś cukry, jak to w każdym koncentracie, nie każdy chce tak żywić swoje krowy 

Opublikowano
10 minut temu, tumiwisizm napisał:

Moim zdaniem na jedno wychodzi, może i dajesz go mniej ale te 44% białka jest ze 2 razy droższe niż własna mieszanka 20 czy tam 22%. Z tym że ten koncentrat to śruta sojowa, rzepakowa, drożdże, mocznik i jakieś cukry, jak to w każdym koncentracie, nie każdy chce tak żywić swoje krowy 

Zgadzam się z tobą masz flaszkę ;) kwestia indywidualna 

Opublikowano

białko z rzepakowej nie wykorzystują krowy tych  34% a zaledwie 27%, zależnie też od energii dostarczonej do tej krowiej betoniarki. Białko użyteczne  a białko zawarte w paszy. Jest legenda w tym że w gotowcach rzepakowa lepiej jest wykorzystywana przez krowy ale sprawdzę to w przyszłym miesiącu , jak silos rzepakowej zjedzą

Opublikowano
10 minut temu, marcinffff napisał:

białko z rzepakowej nie wykorzystują krowy tych  34% a zaledwie 27%, zależnie też od energii dostarczonej do tej krowiej betoniarki. Białko użyteczne  a białko zawarte w paszy. Jest legenda w tym że w gotowcach rzepakowa lepiej jest wykorzystywana przez krowy ale sprawdzę to w przyszłym miesiącu , jak silos rzepakowej zjedzą

Bo niektóre gotowce maja ekspandowane surowce które są lepiej trawione w jelicie cienkim

Opublikowano
4 godziny temu, DamianWilk napisał:

 

Na oko wychodzi jakies 27% białka. Nie widze ekonomiki żywienia taką pasza moge sie mylić.

2,8kg tej 27% potrzebuje do wyprodukowania 22l. przy 14 sianokiszonki i 18 kukurydzy 1000kg/2,8kg= 357 dawek 2,94 za 1 dawkę

1, 4kg + 1 kg zboża  44% potrzebuje do wyprodukowania 22l. przy 14 sianokiszonki i 18 kukurydzy 1000kg/1,4= 714 dawek protamilku + 1000dawek zboza 2120zł/ 2,96 za dawkę protamilku + 0,75zł zboze za dawkę = 3,71zł Ale w tym masz już witaminy chroniony rzepak cukry itp

 

 

 

 

Na oko to wychodzi 21%. Zbyt utrudnniona ta kalkulacja. Ilość witamin drożdży i innych dodatków jest wręcz śmieszna bo to podniosło by cenę.

Strawność gotowców bardzo często nie dorównuje swoim mieszkankom, ze względu na śmieci które są tam wpychane. Kwesta ceny i firmy. Zawierają w sobie białko które często w ogole nie jest trawione przez krowy ale na papierze się Zgadza. I kolejna ważna rzecz to jakość białka. Mało który producent podaje ile jest jelitowego, mówią tylko o ogólnym które w ogóle nic nie znaczy. 

Opublikowano

a czy ja wiem jakie ty masz zboże czy ktos inny może smiecu może  miotła może haber może mak to n ie ma nic do wartości . Naprawdę zywiłem krowy zborzem i dodatkami miałem od około 20 sztuk max 500 a nie 1200 no cos chyba szło nie tak albo moje proporcje albo nie wiem kiedyś sie robiło mieszanka 300 kg 100 kg żyto 100 pszenżuto plus  jeczmień 100 protamilk complet sano  była tona krowy jadły ale nie było tego efektu przepraszam gdzie ty kupujesz rzepak po 1200 zł gdzie wiem to 1600 zł

Opublikowano

Toż wcześniej podawałem ceny i u mnie 1240 brutto. 1600 to chyba ekspandowany.

 

Opublikowano

Ja cię nie rozumiem człowielku, może zbyt głupi jestem, ale dla mnie zboże to zboże, a nie miotła z habrem. W całej mojej okolicy nie widziałem rzepaku drożdzego niż 1250. Sprzedawca mowił, że może być lekko w dół.  Jeżeli ci się sprawdza ta koncepcja a nie inna to rozumiem, że nie chcesz zmian. Ja tylko mówię, że można zrobić to taniej. 

PS. Koncentrat o parametrah protamilku można zrobić za ok 1400 zł, nawet z większą zawartością energii. Liczyłem na szybkości, jak bym posiedział, to jeszcze trochę bym urwał

 

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, rolstudent napisał:

Raczej wpływa na to proces granulacji. Podczas którego podnosi się temperatura i jest wysokie ciśnienie. Tak jak by mikro proces uzdatniania 

też tak mi się wydaje

a i rzepakowa luz ROL POL (schaumann) 1240 zł brutto silos, brązowy, drobniutki, mało grudek, jak nie ma silosu to mogą do BIG Gagów wsypać z cysterny, Big gag na turze do góry i przewód do wora z cysterny z końcówka z "odpowietrznikiem" (powietrze w górę , rzepak w dół), kierowcy nie protestują

Edytowane przez marcinffff
Opublikowano

zastanawiam się nad inną koncepcja białka, przedstawiciel zaproponował paszę 32% białka ogólnego TMR TOTAL 32 PIAST, energia 6,8 MJ  BTJN 240      BTJE 155 cena 1640 zł brutto w tym trochę witamin, buforów.  Białko z rzepakowej BTJN ok 220-230, 

Opublikowano
8 godzin temu, kr9292 napisał:

S. Koncentrat o parametrah protamilku można zrobić za ok 1400 zł, nawet z większą zawartością energii. Liczyłem na szybkości, jak bym posiedział, to jeszcze trochę bym urwa

No to podaj skład ? Wartość w kg dawnego składnika na 1000kg 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v