Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
5 godzin temu, soltys48 napisał:

Benzoesan wyjdzie drogawo najtaniej wychodzi kwas propionowy

Chyba na odwrót 

0.3kg na tonę benzoensanu skutecznie zabezpiecza nawet Kzk w rękawie. Gdzie kwasu propionowy go trzeba 2litry. 

Opublikowano
Dnia 8.11.2018 o 19:56, Skoczek1994 napisał:

To ile Ty kolego miesięcznie skarmiasz treściwych, bo żeby zaoszczędzić 2 tysie to trzeba kilkadziesiąt ton?

Mieszanka treściwych służy do uzupełnienia pasz objętościowych. U mnie zmienia się przynajmniej przy zmianie pryzmy. W razie czego korektę z dnia na dzień się robi. Nie wyobrażam sobie jechać na kupnej.

Dnia 8.11.2018 o 20:24, kr9292 napisał:

Nie całe 10 ton. I wiem co jedzą moje krowy. 

Stać cię na białko z najwyższej półki.

Dnia 8.11.2018 o 21:52, poziomka napisał:

Mam pytanie do tych co inseminuja sami u siebie sprawdzacie przed czy nie ma torbieli czy jak to robicie .

Mój mąż zawsze jajniki maca. Torbiel większy jest od pęcherzyka, bo to przetrwały pęcherzyk, który nie pękł. Wszystko kwestia wprawy. U mnie jeden w tym roku. Dostała hormon na pęknięcie. Ustawiamy i próbujemy znowu.

Opublikowano

Liczyłem swoją dawkę to 1216 zł za 22%. Ceny składników są wysokie, pszenżyto 920, kukurydza 980, soja 2250, rzepak 1240. Witamin i buforu nie liczylem, ale miesięczenie idzie na to ok 700-800 zł. To daje 170-230 zł do tony. Niestety pszenżyto i kukurydza ma ceny absurdalne. Dorobię się gniotownika to zacznę kupować gdzie indziej taniej całe ziarno.

 

Opublikowano

Nawet jak wychodzi mi tyle samo co w gotowcu to wiem co daję. Pasza oparta na wartościowych komponentach, nie odpadach z przemysłu. Moja ma 22 % i bogaty skład aminokwasowy a takie gotowe ma otrębach co mają w słoneczniku, wysłodkach, pszenmixach, glutenach? Oferują owszem tyle samo białka, ale na papierze a ile w tym jest białka strawnego? 

Opublikowano (edytowane)

Dawka liczona na 22litry  Bilansując białko i energię. Te same pasze objętościowe w każdej opcji.   

image.png

Edit Doliczajac zboże do dawki image.thumb.png.b0ff4c69bd902329023687edda1022f2.png

Edytowane przez DamianWilk
Opublikowano

A Ile twoja Thomas ma białka strawnego ? Takie gadanie .  Płacisz wymagasz i dostajesz produkt który chcesz a nie jak ktoś pisze resztki. Resztki to sa w paszy za 1000 zł tona a nie w porządnej  gdzie masz pół na pół prawie żwaczowe i jelitowe witamina e i a bufor 30 skrobi ponad 7 energii i 21 białka . Stosowałem kiedyś zborze i te protamilki i rzepak i cena nic lepsza a efekty były słabe a sie człowiek napierniczył przy tym. Teraz sie stosuje 4.5 tony w zasuszeniu i końcówce laktacji a jak sie pocielo wychodzi 6 ton to miesiąc ,ja aby musiał bym srutowac i mieszać a gdzie dla opasów i jałówek jeszcze robić czemu tego nie liczycie praca twoja policz aby te 15 zł godzina prąd  amortyzacja stracony czas.  Wiadomo są za i przeciw każdy musi znaleźć swój sposób na tanie żywienie 

Opublikowano

A cofnij ze 2-3 strony wstecz i zobacz składy mieszanek za 1300-1500 zł. To może wyjaśnij czemu mieszanka jak Delicja z agrocentrum  kosztuje blisko 2 tys zł?

Opublikowano

proste ze za wszystko trzeba zapłacic, za dowoz paszy za mieszanie za pensjie pracowników no i zysk mieszalni pasz. A gadanie o pracochłonnosci to też zabawne. Mozna sobi zorganizowac pracę i mini mieszalnie.  Podstawą jest jednak wiedza co ma w tej paszy być. JA nie znam sie na tym, daje białko zboża i premiks z cargila i jakos leci. te 9300 wydajnosci jest. Ale jak sie oczekuje 11000 to wiadomo trzeba wiedze ogarnąć. Znacie moze jakąs literature naukową na ten temat? Byłbym wdzięczny za jakies zródła 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Tego nikt nie wie trzeba sie ich zapytać co tam tyle kosztuje 

Edytowane przez zkordalski
Opublikowano

Za tą pasze place 1305 brutto, ale daje max 3 kg na dzień dla najwydajniejszych jako dodatek, a tak to soja i rzepak i trochę zboża. Co sądzicie cena do jakości? 

Ostatnio był u mnie żywieniowiec i mówił , że Lach twierdzi , że można dać krowie nawet 7 kg rzepaku... Prawda to?

IMG_20181111_154449.jpg

Opublikowano

Gadać to oni sobie mogą. Ich ch...j obchodzi somatyka, rozród, itp. 

Opublikowano
7 godzin temu, zkordalski napisał:

A Ile twoja Thomas ma białka strawnego ? Takie gadanie .  Płacisz wymagasz i dostajesz produkt który chcesz a nie jak ktoś pisze resztki. Resztki to sa w paszy za 1000 zł tona a nie w porządnej  gdzie masz pół na pół prawie żwaczowe i jelitowe witamina e i a bufor 30 skrobi ponad 7 energii i 21 białka .

Wstaw skład tej porządnej paszy. Ile za nią płacisz?

  • Like 1
Opublikowano

@zkordalski podpowiem Ci czemu delicja jest taka droga. Ponieważ zawiera więcej wartościowych komponentów jak pełne zboża i tłuszcze chronione. Faktem jest, że też ma gorszy skład niż 3 lata temuz tylko wtedy kosztowała 2200 zł. 

Opublikowano

Pasza solidna, za 1305zł szacun. Agrodelicja jest to pasza z dużą iloscią gliceryny i tłuszczu chronionego, moim zdaniem najwyższa półka i WARTO kupić  dla krów na początek laktacji niż płacić dla weterynarza za leczenie ketozy, a nawet upadki...

Jeżeli bym nie siał zboża, nie robił bym w mieszalnikach własnej treściwej. Ten czas poświęcony na łamigłówki z robieniem treściwej , można zainwestować w remonty, meliorację, pożądki a nawet dla rodziny, nie z lenistwa , 100 czy 200 zł zaoszczędzone na tonie to za mało, mieszalnie pasz mają niższe ceny do surowców zdecydowanie niż rolnik

  • Like 1
Opublikowano

To ja przypomnę, że można wynająć usługę mieszania i niczego robić nie trzeba, dźwigać czy tracić czas, prąd. U mnie drogo sobie za to cenią, ale stawki to ok 60 zł/t.

Opublikowano

Wszystko zależy od skali, albo od tego czy masz się z kim np dogadać i wziąć na spółkę całe łódki soi, zboża, rzepakówki itd. Ostatnio tym sposobem mogłem mieć soję GMO po 1512 zł/t brutto. Tyle tylko, że ja żywię bez gmo. Pokazuje to jednak ile można zaoszczędzić przy zakupach całosamochodowych. 

Opublikowano

Zobacz sobie sam Mlekoma 21 z Dossche .  Ciekawy który z was by zrobił taka pasze przy cenie 1270 zł bruto. Widzisz sam wciskasz [pasze na początek laktacji to proponuje odpowiednik w dossche za 1600 ale jak kto woli. Wybrałes najdroższą na rynku i pokazujesz kwote 2000 zł a można znaleźć tańszą .
Wywar gorzelniany suszony kukurydziany,śruta poekstarkcyjna z rzepaku mąka z ziarna pszenicy ,kukurydza , gluten paszowy pszenny , otreby pszenne żytnie , kiełki słodowe śruta poekstrakcyjna słonecznikowa ,weglan wapnia melasa buraczana , pszenżyto chlorek sodu tlenek magnezu, witamina A 6000 j D3 6000 E 40 niacyna żelazo jod kobalt cynk selen miedz mangan,  zadawanie dla najwydajniejszych stad od 2 do 10 kg szt dzien w kilku odpasach . Nie chce mi sie pisac tych szczegółowych ilości reszty witamin bo  za dużo tego . Do tego stosuje wysłodki kukurydziane suszone toffi 1 kg sztuka i 150 gram dossche repro plus lizawka . Mi sie to sprawdza  Każdy może powiedzieć że gówno i resztki ale też mogę sie pochwalić wydajnością od krów Polskich( nic nie kupowane) mleka sprzedanego za ten rok od sztuki bedzie 8600kg podkreslę jeszcze to że u nas cieleta sa zywione cały czas na mleku pełnym a wiec 9 tyś jest .  Nie ma pod oceną te dane wyciagam na podstawie ilości oddanego surowca dzielone przez ilość sztuk w stadzie . 

A jeśli ktoś ma podobna w dobrej cenie chetnie poznam tą firme i może z nimi współprace dziś trzeba szukać oszczedności gdzie sie da a u nas jest problem z dobrymi składnikami i podkreslę że zywienie bez gmo ....co sprawia znaczne wieksze koszty a cena mleka każdy widzi bez korekt ku górze ...🙁

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v