Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Nie warto dodawać otrąb to Zwykła zakochaj d*pa bez wartości warte co najwyżej 250-300zl bo tyle kosztują jak weźmie się cała łydkę jeśli płacicie więcej to was dymaja.
Nie warto dodawać otrąb to Zwykła zakochaj d*pa bez wartości warte co najwyżej 250-300zl bo tyle kosztują jak weźmie się cała łydkę jeśli płacicie więcej to was dymaja.

Opublikowano

115 zł policzyłem gdybym sprzedawał zboże( mam zapas zoboża).

Przede wszystkim mam pewność że wiem co podaje krowom.

Przedtem kupowałem gotowe i bywało różnie niektore sztuki nie chcialy zjadać granulowanej a teraz mało co się o treściwą nie zabiją.

Jeżeli ktoś nie ma zbóż to jak najbardziej nie opłaca się kręcić własnych pasz. Ale w moim przypadku gdy biorę co roku cały materiał siewny z centrali to i zawartość biała w jęczmieniu i pszenicy jest inna. Uprawiam gleby na 3 Klasie.

 

 

Opublikowano

Fakt w tym protamilku masz juz drożdże witaminy i inne a ci co kupują soję i rzepak muszą jeszcze dodac koszt własnie tych dodatków wiec i tak jedno i to samo tylko mniej zmartwień . Mnie dziś 20 kosztuje 1050zł

Opublikowano

Tylko ile tych drożdży i witamin tam jest? Na pewno mniej niż tych we własnej, którą można zmieniać.

Opublikowano

A co do Soi ost w Top Agrar czytałem że nasza śruta rzepakowa wcale nie jest gorsza tylko jest nagonka na soję przez firmy handlujące i firmy produkujące paszę.

Twierdzą że na 1 kg  Soi wystarczy dać 1.3 kg śruty rzepakowej  a efekt bedzie taki sam. Nie wiem jak to ma sie w praktyce ale może ktoś próbował z was takiego zabiegu?

Opublikowano

Wg mnie nagonka jest ostatnio właśnie na rzepak. W mediach pojawia się dużo artykułów, że nie warto soi stosować itd. W każdym piszą, że w kraju jest dużo rzepaku, a rolnicy wciąż stosują zbyt małe dawki lub wcale nie dają...

Opublikowano

Jednego białka drugim nie zastąpisz - inaczej się rozkłada i inne aminokwasy w dawce powinna być i soja i rzepak . Może przez nagonkę spekulanci chcą zagrać na cenach .

Opublikowano

Koledzy jest jakaś różnica w kwaśnym węglanie tureckim a polskim? Podobno turecki się nie bryli cena 40 zł za worek a polskiego 47 zł który będzie lepszy dla krow ?
Mnie pasza 20 % kosztuje 1100 zł.
200 soi
100 rzepaku
Witaminy z dolfosu
Drozdze kreda.
I 700 kg zboza.
Także wiem co daje..
Tylko zastanawia mnie ten kwaśny węglan

Opublikowano

Jak wcześniej dawałem kwaśny to placilem 1190 netto tona także wychodzi 36.5zl brutto za towar z ciechu

Opublikowano

Fakt w tym protamilku masz juz drożdże witaminy i inne a ci co kupują soję i rzepak muszą jeszcze dodac koszt własnie tych dodatków wiec i tak jedno i to samo tylko mniej zmartwień . Mnie dziś 20 kosztuje 1050zł

mialem nie komentowac ale nie wytrzymalem :D ludzie wezcie ten protamilk complete w reke co tam widac?czerń i nic wiecej jak mozna placic okolo 2 tys za tone czegos co jest mieszaninom rzepaku i moczniku a soji jest tam tyle ze ledwie ja widac i zeby mozna bylo umiescic ja w skłądzie .Zawartosc witamin i drozdzy akurat jest na dosyc niezlym poziomie takze  jak damy 250-300kg protamilku na tone wyjdzie porownywalnie jesli damy 30kg jakiegos premiksu  i 10-15kg drozdzy zywych ale to zalezy od ich koncentracji jakie kupimy na tone paszy 

Jak juz decydujemy sie robic sami to po co kupowac koncentraty kupic soje rzepak i witaminy i jeszcze co tam sobie chcemy i wyjdzie najtaniej i najpewniej

Opublikowano

Ja jak się skończą buraki półcukrowe będę dawał wysłodki melasowane , jak masz dobrą kiszonkę z kuku to lepszym rozwiązaniem są właśnie wysłodki . Może weż melasowane , są bardziej mlekopędne od kuku i krowy na urozmaicenie jadłospisu się nie pogniewają .

Opublikowano

A co teraz stosujesz?

Stosuje acid buff . A co popsuje ci się on czy jak że nie kupisz?? Zawsze kilka stówek w kieszeni i tak na wszystkim jest każdy chce oszczędzić i kupuje po trochu jednak w końcowym rozrachunku wychodzi dużo drożej.
Opublikowano

A wiec pasza staniała dzis faktura przyszła i cena to 1040zł/t . Wiadomo samemu zawsze lepiej ale jak sie ma zboże . Ja go mam około 36 ton na rok i to skarmiam wszystko na cielęta opasy i jałówki i o jakości nie bede mówić bo uprawiam tylko mieszankę zbożową (jęczmień jary i owies pszenice wykluczyłem bo jak ona dojrzała to owies omłuciło)  i żyto a żyto dlatego bo bardzo potrzebuje słomy ,6 ha zbóż  wiec nie ma opcji z tego skomponowac dobrą paszę tym bardziej dla krów( dla cieląt kupuje koncentrat Megi a dla opasów Sanbul z Sano) . Dlatego wszystko dla krów kupuje . Z obserwacji powiem tak dojonych na dziś jest 23 sztuki jest koło 1000l wszystkiego co dwa dni . I mimo tego że sprzedałem 2 krowy które produkowały około 60 litrów mleka(wówczas tez było 1000l) na dwa dni ,produckja się utrzymała bo zadawałem na 3 odpas dodatkowo 0.5 kg/szt paszy 20% ale zauważyłem już znacząco mniejszy apetyt na sianokiszonkę ....

Opublikowano

A wiec pasza staniała dzis faktura przyszła i cena to 1040zł/t . Wiadomo samemu zawsze lepiej ale jak sie ma zboże . Ja go mam około 36 ton na rok i to skarmiam wszystko na cielęta opasy i jałówki i o jakości nie bede mówić bo uprawiam tylko mieszankę zbożową (jęczmień jary i owies pszenice wykluczyłem bo jak ona dojrzała to owies omłuciło)  i żyto a żyto dlatego bo bardzo potrzebuje słomy ,6 ha zbóż  wiec nie ma opcji z tego skomponowac dobrą paszę tym bardziej dla krów( dla cieląt kupuje koncentrat Megi a dla opasów Sanbul z Sano) . Dlatego wszystko dla krów kupuje . Z obserwacji powiem tak dojonych na dziś jest 23 sztuki jest koło 1000l wszystkiego co dwa dni . I mimo tego że sprzedałem 2 krowy które produkowały około 60 litrów mleka(wówczas tez było 1000l) na dwa dni ,produckja się utrzymała bo zadawałem na 3 odpas dodatkowo 0.5 kg/szt paszy 20% ale zauważyłem już znacząco mniejszy apetyt na sianokiszonkę ....

i opłaci Ci sie to mleko jak tej krowie wszystko kupisz, bez udziału własnego...?? pytam bo sąsiad kiedyś tak zaczoł ale po pół roku dał sobie spokój bo mu zaczeło kasy na pasze brakować z tego co zarobił 

Opublikowano

Witam za kilka dni będę miał nowy paszowóz tzn mój pierwszy . Może ktoś pomoże mi ułożyć dawke tzn czy na 33 sztuki w tej chwili dojone jedna bela sianokiszonki wystarczy i ile kg kiszonki z kukurydzy dodac ? W tej chwili daje wszystko na oko wychodzi to niezłe ale wiadomo z paszowozem można osiągnąć lepsze wyniki. Mam do dyspozycji pasze czyli Wipasz komplet 20% swoje zboże głownie owies i 20% żyta słabe ziemie mam. Do tego witaminy ,bufor i drożdże też z Wipaszu. Czy można to wszystko razem  wymieszać w paszowozie ?

Opublikowano

 Tak srednio przy cenach jakie były to koło 10000zł zostawało juz po odliczeniu kosztów paszy witamin  i usług weterynarza . Opłaca sie wszystko tylo trzeba przy tym chodzić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v