deerefarmer

Plug Lemken Opal 110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    57

[galleryimg=347813] 

Może to Ci pomoże .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Piotr190497    0

Właśnie patrzyłem na te dane techniczne ale nie wiem jakie są tu odkładnice ażurowe czy zwykłe i jakie jest zabezpieczenie przeciw kamieniom

Bonifacy    3

Koledzy mam pytanko, mianowicie czy Pronarek 82SA dałby sobie radę z lemkenem 3+1 pytam bo chciałbym kupić ale nie wiem czy uciągnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    338

To zależy jaki ma być ten pług. Swoją drogą popatrz w tabelę wyżej a zobaczysz ile Lemken chce koników do swoich pługów. Do takiego Pronara lepiej kup 3 obrotową z regulacją szerokości orki. 

S-Piotr    57

[galleryimg=212508] 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

akmaly    338

S-Piotr - nie każdy ma tak lekko że 81 konnym ciągnikiem może szarżować z pługiem o szerokości 1,8m. Ja podobnej mocy ciągnikiem niekiedy mam co robić z 1,2 m - ziemia, ziemi nie równa.

S-Piotr    57

Jak już pisałem mam różnie i lekko i ciężko (IIkl) i pod górkę, ale innym pługiem na rozstawie teraz 1,90 m bym nie poradził.

akmaly    338

Bujasz w obłokach. Różnie masz, tak tylko lekko. Widać że nie masz nawet pojęcia jaki opór stawia pług w ciężkiej ziemi. Klasa ziemi nie mówi nic o ciężkości uprawy. Mam 2 do 3a, borowina która ma właściwości 1 tylko ze względu na ciężką uprawę ma jak ma. Nie ruszył byś z miejsca tym zestawem. 

S-Piotr    57

To nie bujanie widzisz zestaw na polu , więc to real piszę jak ja mam na polu, i o tym że rusek daje radę.

Co do pojęcia o oporach orki to miałem do porównania inne pługi i z tego Lemkena ciągnie się najlżej .

S-Piotr    57

To nie bujanie widzisz zestaw na polu , więc to real piszę jak ja mam na polu, i o tym że rusek daje radę.

Co do pojęcia o oporach orki to miałem do porównania inne pługi i z tego Lemkena ciągnie się najlżej .

pawek8    0

Witam, jestem tu nowy,
posiadam pług Lemken variopal 7 na sprężynach, ostatnio odkręciła mi się nakrętka od mimośrodu mocującego część ramy razem ze słupicami z pozostałą częścią ramy, najprawdopodobniej działa to podczas kontaktu z kamieniem, mimośród zgubiłem w polu, a czwarty korpus wisi prawie jak urwany. Kupiłem nową część skręciłem a ta rama jak wisiałą tak wisi, czy jest jakaś instrukcja jak to ustawić, może jakieś wskazówki jak to razem połączyć.

lukbold    848

Wszystko zależy w jakich warunkach. Przez ostatnie kilka lat myślałem nad wymiana opal 090 na 110 również 3 skiby do mojego 70KM ale w tym roku.... bida tego mniejszego pociągnąć :P

Edytowano przez lukbold

PRIMO    2126
51 minut temu, cezar90234 napisał:

Panowie czy 85 km Zetor poradzi sobie z z 3 skibowym  opal 110?

Bez problemu ^_^sąsiad kupił w tym roku opala 110 czteroskibowego i zasuwał Belarusem (85KM chyba) nim aż miło .

PRIMO    2126

Po takich komentarzach to normalnie ręce opadają aż do ziemi :S

griga    599
4 opala 110 podnosiłem Moim MFem bez wiekszego trudu a ciągnik to nie za wielki. Co do uciagu to 70KM optymalnie radzi sobie u nas z opalem 90 przy prędkości orki 7-9 km/h ziemie raczej średnie. 110 do 85 KM będzie optymalna bo pójdzie na lekkiej szybciej a na cięższej nie braknie

S-Piotr    57
38 minut temu, PRIMO napisał:

Bez problemu ^_^sąsiad kupił w tym roku opala 110 czteroskibowego i zasuwał Belarusem (85KM chyba) nim aż miło .

No nie takie bez problemu . MTZ  820 (82) Na oryginalnym TUZ-ie nie poradzi że o przednim balaście nie wspomnę .(patrz moja fotka)

Edytowano przez S-Piotr

lukbold    848

widzę co taki OPAL 110 x4 robi z U1014 wujka.... no d*py to nie urywa, jakoś se radzi a jakby nie było jest masywniejszy od tych zetorków

PRIMO    2126

Zapomniałem dopisać że ma założonego TUR-a.Ile waży Opal 110-4 ?o.O

SajzPL    27
Ja John deerem 85 kM jeżdżę z opalem 110 cztero skibowym i trzeba się mocno postarać żeby przód poderwać. Przy szerokości 160 cm idzie zdecydowanie lżej niż z grudziądzkim mimo że grudziądzki bieże tylko 140cm.

jacek1296    291
11 godzin temu, PRIMO napisał:

Zapomniałeś dopisać, że w podorywce.

PRIMO    2126

No jak butelka po browcu się chowa to chyba nie podorywka cooo? o.O

lukbold    848
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Zapomniałeś dopisać, że w podorywce.

Przecież tu na forum 3 opala 090 to władkiem ciągają i nie mają co robić... o 60tkach z 4 skibami to już legendy krążą więc...

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cloos
      Witam! Stoję przed zakupem pługa do ursusa 912(bez napędu). Chciałbym się was poradzić co będzie lepsze czy 3 duże skiby np.( agromasz po3) czy 4 małe np.(akpil mix due). Podkreślam że ma być to NOWY POLSKI pług gdyż na zagraniczny nowy mnie nie stać. Budżet to około 20 tyś. Pługi na zabezpieczeniach odpadają ponieważ nie mam kamieni, zabezpieczenie kołkowe w zupełności wystarczy. Ziemie klasy 3 i 4 teren w większości płaski. Zależy mi przede wszystkim na tym by pług ładnie krył i stosunkowo lekko "szedł".
    • Przez Szron88
      Witam.
       Planuje zakup nowego pługa. Byłaby to moja pierwsza obrotówka. Budżet to około 45tys. W tej cenie chyba tylko polscy producenci wchodzą w grę. Najbardziej podoba mi sie Koja. Jakieś opinie na temat tego producenta? A może coś innego? Proszę o opinie i porady. Ciągnik jaki bedzie z nim współpracował to Case Mx110 gleby lekkie w większosci 5klasa.
    • Przez roobercik
      Witam:) Nie wie ktoś ile może ważyć czteroskibowa obrotka Lemken na ażurach z 94 r. i 140 ramie?? Mam taki do kupienia. Właściciel twierdzi że waży 900 - 1000 kg, ale troszkę mu nie wieżę. Pług ten miałby współpracować z Forterrą 11441 (110 KM). Pozdrawiam:)
    • Przez masa24
      Witam, 
      mam pytanie na temat plugow zagonowych kverneland, nie wiem jaki to model ale to ten bardzo popularny starszy plug
      Mianowicie czy odleglosc korpusu od korpusu rozni sie w zaleznosci czy to 14 czy 16   czy tylko roznia sie odkladniami???   
      jak mozna sprawdzic czy mam 14 czy 16?     znacie odleglosc korpusow od siebie w 14 i 16?
    • Przez Robert312
      Witam, od niedawna jestem posiadaczem pługa fraugde 5280, w tym temacie chciałbym się was zapytać czy taki pług posiadacie i wiecie jakie są tam numery piersi odkładni, lemiesza oraz nakładki lemiesza. Na tych moich nie da się nic odczytać, stał u sprzedającego 2 lata pod chmurką.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj