Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek72511

John Deere 550

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    65

Witam. Obecnie posiadam Claasa Rollanta 66 i pracuje on w zestawie z U-914. Jednak wiadomo że walcówki potrzebują dużo mocy i nawet mu jej brakuje. Moją uwagę przyciągneły dwie oferty pras pasowych :

PRASA JOHN DEERE 550 ROK PROD.1996 (830973686) - Aukcje internetowe Allegro

Inna maszyna prasa JOHN DEERE 550 siatka sznurek, 1995r. - otoMoto

Co o nich sądzicie? Prasa oczywiście chodziła by też z U-914 ale na zastępstwo byłaby zawsze 360 bo do Claasa to nie ma startu i gdyby 914 się popsuła to koniec. W walcówkach jest jeszcze ten minus zatrzymywania się bali w komorze podczas prasowania suchej słomy. Jak uważacie opłacalne było by sprzedać moją prasę i zakupić coś takiego?? Oczywiście siatka to konieczność

ariss    21

ceny ciekawe tylko szkoda że nie maja szerokich oponek bo na łąkę się przydają a czasem na polu widać przy 180 jak balociara się zapada trochę mnie ciekawi czemu te jd są takie tanie a vicona ciężko znaleźć w takiej cenie. ja myślę że warto wymienić class a na JD ciągnik będzie miał lżej bele będą bardziej zbite i nie będą się zatrzymywać

Dodi    264

No po pasówce lepiej bele są zagęszczone. Dobrze że z szerokimi podbieraczami a opony to idzie dokupić. I do mnie jakoś ta pierwsza przemawia

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartek72511    65

Z oponami mi nie gra roli bo prasa będzie zapewne tylko i wyłącznie do słomy;) a jak jest z pasami? czy musiałbym spodziewać sie w ciągu najbliższych lat wymiany takich pasów??

ariss    21

ja w MF robię rocznie po 40 ha od 3 sezonów mam pasówkę i nic nie wymieniałem z pasami tylko zmieniłem skuwki z drucianych na porządne JD oryginalne

lukasz20    274

Na pewno dobrze zrobisz jak zamienisz Claasa na JD. Po pierwsze jak mówiłeś ma dużo mniejsze zapotrzebowanie na moc (@ursuss tak pasówka jest dobra do sianokiszonki). O wiele cichsza praca pasów nie musisz się obawiać wbrew powszechnym mitom pasy są wytrzymałe jak już się zerwie to do naprawy potrzeba go kawałek + 2 spinki a nie cały nowy ;) Chyba że kupisz z bardzo zdartymi pasami lub będą popękane no to wtedy nie będzie opcji żeby nie były do wymiany. Ja mam swoją 1 sezon współpracuje z 360 3p i daje rade jestem jak najbardziej zadowolony.

P.S. ta z pierwszego linku wygląda interesująco tylko czemu tak tanio? :blink:

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Bartek72511    65

Przemyśleliśmy pare rzeczy i jednak zostajemy prawdopodobnie przy claasie. Zamiast 360 kupimy zetorka 8011 i będzie dobrze bo na praskę po całym sezonie złego słowa powiedzieć nie można bo zawsze wszystko działało jak nalezy a nie chcemy się wpakować w coś co może zacząć się sypać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Nismo
      Witam. Jestem na kupnie prasy rolującej. Traktor który będzie pracował przy tej prasie to Deutz Fahr DX 3.70 o mocy 70km. Budżet to 30 tyś zł. Prasa będzie robić przy słomie, sianie i czasami przy sianokiszonce. Najlepiej z siatką żeby była. Biorę pod uwagę Krone KR 130 i Welger RP 200.
      Co o tych prasach myślicie? A może są jeszcze jakaś inne których nie brałem pod uwagę a są dobre.
    • Przez Pawelo123
      Witam mam problem z prasą feraboli extreme 280 zna ktoś może jakiś serwis albo kogoś kto pomoże mi rozwiązać ten problem?
    • Przez Gabriel886
      Witam, 

Kupiłem prasę JD 540 ale niestety nie mam żadnego włącznika do owijania sznurkiem. Poprzedni właściciel z tego co zauważyłem miał gniazdko w traktorze, w które wpinał kabel od prasy od tego gniazdka szło bodajże do włącznika lewo - prawo. Moje pytanie brzmi. Jak zrobić sterowanie owijania balota sznurkiem w tej prasie mając tylko wychodzący kabel z prasy? 
      Dodam, że to pierwsza prasa
      Jeśli powieliłem temat proszę o wyrozumiałość. 
    • Przez Monikakep1
      Witam 
      Sprawa dotyczy rasy rolującej  sipma z 263. po małych zmianach konstrukcyjnych.  Che do niej zastosować siatkę do owijania siana i słomy zamiast sznurka a raczej jako alternatywa.  Oczywiście na start minus że trzeba zapodać ją ręcznie bo nie zdążyłam się w pełni do tego przygotowywacz ale to najmniejszy problem.  Siano che owinąć przynajmniej 4 razy a słomę ok 3 razy.   
      Wiem to co robię to wynalazek ale stoję przed wyborem siatki.  Baloty robię 150 szerokości na 100 średnicy.  Siatka ma 120cm szerokości..  Nie chę utopić w towar 700zł za starkę   Na początek chcę spróbować  siatki Juta .  Cena 370-390zł. Ktoą ja testował jaka opinia czy może dołożyć 50 zł. i coś lepszego kopic. Siatka będzie na wałku  zapodam ja ręcznie potem przesunę po szerokości wiec spokojnie mi złapie szerokość 150cm.  Dma też wałek z nawinięto sprężyną aby ją na boki rozciągał.  Ale co sadzicie o tych siatkach . Czy przy 2-3 obrotach nie zerwie ? to jak wspomniałam mój wynalazek eksperyment. 
    • Przez oskarus
      Witam,
      prasa HESSTON 5670 H. Notorycznie nawija się materiał na wałki naciągu pasów.
      Ta kołyska w środku. W miejscu w którym się mijają.
      Dziwne bo nawija się tylko z jednej strony.
      Pas wtedy ściaga w jedną strone lub po prostu blokuje wałek. Dziś , strzelił mi pas z tego powodu.
      Pasy mam naprężone, skracałem.
      Blokuje pasy i trzeba wyrzucać balot. Ma ktoś może instrukcje obsługi tej prasy?

Jak szybko jeździcie z tymi prasami. Ja CASE'em 1056 max 2 polowa i wtedy zapycha się.
      1 polową gaz do podłogi i jakoś idzie.
      Siano zwijam zgrabiarką gwiazdową, robi się warkocz, może to jest winą ?

Miał ktoś taki problem??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj