bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Teedy6    0

Witam

Jak myslicie, moge teraz prysnać  na czosnek stomp 2l/h +boxer2l/h? Mieszac mozna tylko czy nic sie stanie.  Sam stomp to wiem ze nic sie raczej nie stanie.

Troche chwasta wyszlo.

Pozdrawiam

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
4 godziny temu, Teedy6 napisał:

Witam

Jak myslicie, moge teraz prysnać  na czosnek stomp 2l/h +boxer2l/h? Mieszac mozna tylko czy nic sie stanie.  Sam stomp to wiem ze nic sie raczej nie stanie.

Troche chwasta wyszlo.

Pozdrawiam

a nie lepiej motykę na spacer wziąć czosnek zaczoł intensywnie rosnąć więc na pewno go na kilka dni zahamuje a jeśli chwasty nie są w fazie kiełkowania tylko większe to raczej te mocniejsze będa rosnąć dalej i efekt taki że czosnek odchoruje a plewić trzeba bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0
39 minut temu, grys napisał:

a nie lepiej motykę na spacer wziąć czosnek zaczoł intensywnie rosnąć więc na pewno go na kilka dni zahamuje a jeśli chwasty nie są w fazie kiełkowania tylko większe to raczej te mocniejsze będa rosnąć dalej i efekt taki że czosnek odchoruje a plewić trzeba bedzie 

Już psikniete

Zobaczymy co będzie z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

witam,czym mogę zregenerować czosnek po stompie wydaje mi się jak by lekko jaśniejszy się zrobił, myślałem nad asahi macie może coś sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakeItEasy    0
Dnia 19.04.2022 o 12:01, Blend999 napisał:

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi. Planuje dzisiaj lub jutro wjechać z opryskiem na grzyba. Polecacie jakiś środek? Wstępnie planuje Signum albo Kier. Stosował ktoś Switch?

I jak, widać poprawę py zabiegach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Witam. 

Panowie, potasem i fosforem popsikac? 

Czego mu może brakować?

To... sin poszedl już. 

Na chwasty nie było psikane. 

IMG_20220505_113249.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Panowie jakie są objawy zółknacych lisci od czubków. Deszczu u nas nie brakuje. Podejrzewam że choroby grzybowe wchodzą. Pryskalem ostatnio zakeo. Jakimi substancjami pryskaniem swoje czosnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redlic czosnek gdy jest sucho czy sobie darować? Na horyzoncie deszczu nie widać i długo się nie zapowiada żeby było,  a miejscami zrobil się beton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

IMG_20220506_193044.jpg

Dzisiaj oprysk grzybowy pójdzie+ asahi+ kristalon  jak nie popada a w poniedziałek na smietke bo już na lepach pojawiły się pojedyncze sztuki

Na grzyba idzie switch a na smietke mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11
Napisano (edytowany)

Co polecacie na chwasty w fazie 6-7 liści? Najbezpieczniej osłona herbicydowa i jakim środkiem by niezaszkodzić czosnkowi? Bo wiadomo zawsze coś na łodygę poleci.  Ogólnie na zdj najgorsze miejsce, nie wszędzie tak jest.

20220507_184149.jpg

20220507_183720.jpg

20220507_183720.jpg

Edytowano przez Maro05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 7.05.2022 o 12:06, shiftman napisał:

Panowie jakie są objawy zółknacych lisci od czubków. Deszczu u nas nie brakuje. Podejrzewam że choroby grzybowe wchodzą. Pryskalem ostatnio zakeo. Jakimi substancjami pryskaniem swoje czosnki

żółknięcie liści na czubkach może objawiać się jak jest niedobór siarki jak liście są sztywne i żółkną niedobór azotu jak jest zimno, niedobór molibdenu powoduje zamieranie końcówek  jest sporo czynników które to powodują no i oczywiście choroby grzybowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0
Dnia 7.05.2022 o 12:40, mikolaj9598 napisał:

Można jeszcze stosować fusialde? Nie spale go?

Ja pryskalem w zeszłym tygodniu chizalofopem, nic mu nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Też wczoraj opryskałem ale scorpionem bodajże. Azoksystrobina i difenokonazol i do tego Fortis ats i mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy jest taka susza można pryskac mocznikiem w małych dawkach takich jak 4 kg na 400 l wody na pół ha  czy sobie darować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AR13    0

Ja dopiero zaczynam zabawę z czosnkiem, mam pierwszy raz. I w związku z tym pytanie. Czym najlepiej będzie kopać? Lepszy wyorywacz, który mogę pożyczyć od znajomego, czy może kopaczka elewatorowa z lemieszem takim jak do cebuli? 

Mam niewielką ilość i nie opłaca się inwestować w kombajn, a i w okolicy nikt takiego nie ma i nie ma od kogo pożyczyć.

Jak wy kopaliście wasz czosnek gdy zaczynaliście uprawę?

Koledzy i koleżanki, bardzo proszę o odpowiedź, jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj