Jasiupila

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią

Polecane posty

yarecki12    2

w którymś RPT jest test JD 7930 chyba? nie pamiętam coś około 190-220 km, jeden z bezstopniówką drugi z biegami pod obciążeniem, poszukam ten artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, jeden ma JD to chwali, ja mam MF i tez slyszlalem o awaryjnych skrzyniach ale w modelach z przed 10 lat ale narazie tez moge polecic to marke

 

kolega ma 600ha i 2 claasy i jednego MF i powiedzial ze jedyny teraz ciagnik ktory by kupil to MF dyna-VT (to ta sama skrzynia co siedzi w Fendtach)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domet    0

Może można to ująć w ten sposób,że wszystko co nowe i nie tylko póki się nie psuje to dobre i każdy będzie chwalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

te dzisiejsze nowe ciągniki z bajerami z pełną elektroniką jak się zaczną sypać po pewnym czasie to będą studnie bez dna, czarno to widzę, np elektrozawór do hydrauliki zewnetrznej do NH T7000 z ehr coś 7000-8000, a jak w skrzyni bezstopniowej coś padnie to przeczytajcie temat o JD któremu się ona popsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

takie gadanie ze drogie części. jak policzysz ile władujesz w taka 16 co robi konkret roboty to tez tanio nie wyjedzie (wiem bo znajomek ma 1224 i 2x w sezonie robi podnośnik). poza tym tak jak w autach za te 10 lat będą zamienniki. wziąc np lemiesze do kvern kupisz tańsze jak do unii.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no ja wiem, jak mielismy 1734 to dużo drożej nas ona kosztowała niż NH TM155 i TM175. 17tka więcej stała niż pracowała, sprzedaliśmy ją jak miała niecałe 7 lat. Te stare ursusy C385,1212,1204 jeżeli pracują jako pomocnicze to się nie psują, one już mają emeryture. Już się napracowały. Wziął go w rozliczeniu diler NH jako wpłatę własną. korbanki nie chcieli tej maszyny a nosiliśmy się wtedy z zamiarem fendta lub MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

My już podjęliśmy decyzje że ten ciągnik ma być wyposażony w ''Vario". Na Pronarach zaoszczędziliśmy i mamy buble nie ciągniki. Teraz już chcemy wydać trochę więcej i kupić coś porządnego. @yarecki12 proszę poszukaj ten artykuł. Podaj mi jeszcze link do JD co mu się skrzynia popsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Proste - lepiej se ursusa kupić :)

Proste nie? Lepiej się tłuc starym szmelcem...

To lepiej sobie kup dziabkę i grabki i jeszcze zostanie kasa...

 

 

EDIT

 

@blu zwracam honor :D Moja wina, źle doczytałem.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Hehe - trochę nie załapałeś. :D

Edytowano przez deer
Kopiowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

po tutaj tluc ten temat o skrzyniach?kazda bezstopniowa skrzynia dziala prawie na tej samej zasadzie w kazdej marce ciagnika.To jest prosty wybor masz malo kasy kup NH,masz duzo kasy kup fendta albo JD.Mysle ze temat do zamkniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Takie coś można napisać w każdym temacie, mało kasy kup najtańszego, dużo kasy najdroższego. Ręce opadają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

@robertbara a jest jakis inny wybor??sie kupuje ciagnik do pewnej granicy (niestety jaki budzet taki ciagnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A to czyli patrzeć jedynie na kasę, to po co w ogóle są te tematy? Nie sztuka wydać kupę forsy, ale wydać je mądrze, wybrać ciągnik odpowiedni dla siebie. No ja przynajmniej tak rozumuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
Ta ciekawe, to inne firmy nie mają bezstopniówek? :D Ciekawa teoria i dobre wyjaśnienie.

To nie jest żadna teoria tylko fakt. Przekładnia Vario jest zdecydowanie najmniej zawodną spośród bezstopniówek.

Porównywanie sprawności, ilości zakresów itp. to czyste dywagacje - w praktyce Vario się sprawdza i tyle. Najlepiej rozwinięty serwis i korzystne warunki wymiany zużytej przekładni to dodatkowe atuty.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

hmm @Axial teoria teorią ale napisz w końcu co takiego zajebiszczego jest w Vario czego brakuje np. s matic, autopowr bądź ecconom :D napisz ilość zakresów itp.

A czy taki serwis jest wspaniały to nie do końca jest prawdą (chyba że przyjeżdża serwis fabryczny). Jeżeli chodzi o sprawność przekładni to praktycznie wszędzie jest ta sama :) . A jeżeli napisałeś ze w praktyce sprawdza się najlepiej to czy mógłbyś rozwinąć do precyzyjniej :) .


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

W najnowszym RPT jest porównanie 3 ciągników o mocy 190-200 koni z bezstopniowymi skrzyniami - fendt 820 vario, mf jakiś i JD 7x20, jak autor tematu chce to mogę zeskanować i mu wysłać na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

z mojej strony polecam case CVX 175 , mam go prawie rok ,700 godzin nakrecone chcesz cos dowiedziec sie wiecej to pisz na gg, rok temu kupilem go za 345 tys brutto przy kursie euro 3.40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@yarecki12 przeciez to jest rozmowa o ciagnikach 150 KM, czyli wszystkie z nich sa ciagnikami innych serii, nie tylko modeli (nawet MF choc po numerach tego nie widac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Ale w mniejszych modelach fendta i mf są bardzo podobne konstrukcje co w testowanych egzemplarzach. Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie sa :D wg mnie :D

poza tym to nie ma zadnego sensu, bo nie da sie wyciagnac konkretnych wnioskow, np. a propos spalania (glosnego w innym temacie), czy sily uciagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deutz Fahr TTV całkiem fajna maszynka <_<

Edytowano przez adrian300895
post bez uzasadnienia - %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Jako że interesuje mnie jak obecnie wygląda sprawa bezstopniowych skrzyni w ciągnikach, to odświeżam temat. Najlepiej we współpracy z ciągnikiem do 150KM. Niech użytkownicy konkretnych modeli wypowiedzą się na temat awaryjności, ceny, spalania i swoich uwag na temat użytkowania. Każda opinia jest ważna. Który ciągnik jest według was najlepszy z taką skrzynią i dlaczego? (tylko nie piszcie od razu, że fendt, bo tak i koniec)

Edytowano przez maciek9225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj