Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubatedi    0

Cześć ma do was pytanie zarazem prośbę o pomoc :)

W tym roku na powierzchni 1.15h posiałem żyto ozime populacyjne odmiana Dańkowskie Diament i niestety pojawił się problem.

Mianowicie żyto bardzo ładnie wzeszło siane było 19 września natomiast 30 września zostało opryskane środkiem Boxer 800ec w dawce 2,5l/h i przedplonem było pszenżyto ozime a przedsiewnie pod żyto została zastosowana Polifoska 6 w ilości 200kg/h I niestety po intensywnych opadach z początku października na plantacji pojawiły się żółte przebarwienia/plamy  nie jest to na całym polu ale na znacznej jego powierzchni i stąd moje pytanie co może być przyczyną tego problemu  co trzeba zastosować wiosną żeby łan zrobił się znowu ładny i zielony czy to już są efekty nieodwracalne ? Poprosił bym o poradę z zakresu nawozu doglebowego dowolnej firmy a także o zastosowanie dokarmienia dolistnego oraz podanie dawek danych produktów

Uziu92    1865

to prawdopodobnie przez boxera, teez mam na pszenicy gdzie niegdzie  takie przebarwienia. Chłopaki w temacie pszenicy pisali ze to minie, jak nie i porazone zboze  wypadnie to na nastepny rok zrezygnuje z tego srodka.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

masio513    10

A w jakiej fazie jest żyto? Moim zdaniem już żyto głoduję bo mam to samo kilka żółtych plam i nie pryskałem od chwastów.

Wiadomość z agroFakt.pl

kubatedi    0

Nie robiłem niestety :/ to co zastosować wiosną ? Jest to klasa V czyli tak trochę piaskownia może wczesną wiosna rzucę siarczan magnezu tak 100-150kg/h a potem zaksan+polifoska6  po 100kg czyli 200kg/h

John23    6

Kolego kubatedi w mojej okolicy nie u jednego są te plamy żółte u mnie tez na życie. Moim zdaniem potrzebuje azotu no ale to dopiero na wiosnę.

milanreal1    291

Jeżeli byłaby to wina środka to efekty widoczne na całym polu, na uwrociach nakładki (większa fitotoksyczność) i w miejscach niedopryskanych nic się nie dzieje. A podobno są place.

To kolejna pora roku z takimi efektami, na wiosną gdy było mokro i chłodno było to samo. Gdy w glebie jest mało wapnia, to podczas chłodów i dużej wilgoci jest on blokowany a dostępne są toksyczne jony glinu, żelaza i manganu.

• Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

kubatedi    0

No konkretna odp :) To poradź mi w takim razie jakie nawożenie wiosną zastosować aby łan na całości odzyskał zdrowy zielony kolor i wrócił do pełni zdrowia :)

milanreal1    291

Na start 200 kg saletry lub 250kg saletrzaku i 100-150kg siarczanu magnezu. Siarczan możesz dać trochę wcześniej (np w lutym jak będziesz mógł wjechać).

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam11
      Witam, zapraszam do filmu, robimy wspomagania elektryczne też do MF, zapraszam do pytań 

• Przez Grandzik
      Witam mam pytanie czy w 12 w pompie wtryskowej olej wymienia sie oddzielnie czy to jest razem z silnikiem. I tak odbiegając od tematu do czego słuzy taka małą dzwignia z prawej strony pod siedzeniem?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Mam problem tego typu że rozbierałem sprzęgło bo robiłem wariator jazdy i po złożeniu biegi wchodzą z zgrzytem. Jak wejdzie bieg to sprzęgło rozłacza i kombajn staje. Co może być przyczyną. Coś źle złożyłem czy wystarczy wyregulować?
    • Przez krystiab
      Witam chcę zamontowac daszek do swojego wladimirca ,ale nie mam mam do niego plandeki i zastanawiam się czy ta od c330 będzie pasować bez większych przeróbek

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.