Skocz do zawartości
Radzio15

prawo jazdy kat. T

Polecane posty

Radzio15    6

Witam. Czy ktoś może ostatnio zdawał kategorię T w Białej Podlasce lub gdzie kolwiek indziej. Mam parę pytań.W jakiej kolejności należy podłączyć i odłączyć przewody? Co należy sprawdzić przed rozpoczęciem jazdy? Co sprawdzić po podłączeniu przyczepy ? I na co należy zwrócić uwagę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Danielek161    105

Wczoraj zdawałem w word-zie w Siedlcach. 1 część Podjeżdżasz ciągnikiem pod przyczepę i wkładasz sworzeń i go zabezpieczasz przy założonych rękawiczkach (przynajmniej ja tak miałem). Gasisz ciągnik. Podłanczasz światła, potem pneumatyke. Jeśli masz tandem to podnosisz podporę, a jak nie to omijasz ten punkt no i na koniec wyjmujesz z pod kół kliny. No i omawiasz światła stop, pozycyjne, obrysowe przednie i tylnie, podświetlenie rejstracji i "L-ki", awaryjne i kierunkowskazy oraz zabezpieczenie przyczepy. W ciągniku masz to samo tylko bez podświetlenia L-ki i świateł obrysowych. Jedynie dochodzi stan oleju w silniku, którego ubytki wlewa się wlewem oleju, płyn do chłodnicy, hamulcowy i do spryskiwaczy. I światła mijania i drogowe.

Przy rozsprzęglaniu gasisz ciągnik, podkładasz kliny, opuszczasz podporę, odczepiasz światła i pneumatyke. Zakładasz rękawice i wyjmujesz sworzeń. Przy podjeżdżaniu masz być na światłach, ale i cały czas. Jedynie po zgaszeniu ciągnika musisz zgasić światła. Przy skośnym i prostopadłym używaj kierunków. Skąd jesteś??
Powodzenia życzę!!! :)
No i ustawienie dobrze lusterek ;)

To już lepiej zrobić busa z przyczepą jest dużo łatwiej. Ja robie teraz T bo dopiero 16 lat a policja się tłucze u nas.

Radzio15    6

na kursie nie uczyli

Kurs miałem w szkole w ramach lekcji i jedyne co się dowiedziałem to że muszę gasić ciągnik zanim wyjdę i żeby mieć włączone światła

To już lepiej zrobić busa z przyczepą jest dużo łatwiej. Ja robie teraz T bo dopiero 16 lat a policja się tłucze u nas.

Ja miałem kurs w ramach lekcji w szkole więc zostało mi tylko egzamin zdać

Wczoraj zdawałem w word-zie w Siedlcach. 1 część Podjeżdżasz ciągnikiem pod przyczepę i wkładasz sworzeń i go zabezpieczasz przy założonych rękawiczkach (przynajmniej ja tak miałem). Gasisz ciągnik. Podłanczasz światła, potem pneumatyke. Jeśli masz tandem to podnosisz podporę, a jak nie to omijasz ten punkt no i na koniec wyjmujesz z pod kół kliny. No i omawiasz światła stop, pozycyjne, obrysowe przednie i tylnie, podświetlenie rejstracji i "L-ki", awaryjne i kierunkowskazy oraz zabezpieczenie przyczepy. W ciągniku masz to samo tylko bez podświetlenia L-ki i świateł obrysowych. Jedynie dochodzi stan oleju w silniku, którego ubytki wlewa się wlewem oleju, płyn do chłodnicy, hamulcowy i do spryskiwaczy. I światła mijania i drogowe.

Przy rozsprzęglaniu gasisz ciągnik, podkładasz kliny, opuszczasz podporę, odczepiasz światła i pneumatyke. Zakładasz rękawice i wyjmujesz sworzeń. Przy podjeżdżaniu masz być na światłach, ale i cały czas. Jedynie po zgaszeniu ciągnika musisz zgasić światła. Przy skośnym i prostopadłym używaj kierunków. Skąd jesteś??

Powodzenia życzę!!! :)

No i ustawienie dobrze lusterek ;)

Jestem z Radzynia Podlaskiego. Egzaminator będzie mówił co mam sprawdzić czy nie ?

DTaras    150

bez sensu to nie jest bo BE uprawnia tylko do określonych mas...
Aby mógł hasać bez limitu musi to być CE.
Zrobi ciągnik - będzie miał spokój.

seweryn20    587

Głupoty opowiadasz. B+E daje ci możliwość poruszania się ciągnikiem bez ograniczenia wagowego  gabarytowego, dokładnie  to samo co T.

krzysiuzuzia    10

Głupoty opowiadasz. B+E daje ci możliwość poruszania się ciągnikiem bez ograniczenia wagowego  gabarytowego, dokładnie  to samo co T.

leze i kwicze . B+E bez ograniczen dobre . masz ograniczenia tonażowe!!! tak jak wyzej kolega pisał C+E wtedy mozesz jechac ciagnikiem 90 km/h z dobrym tonażem 

Tomek55    8

@seweryn20 @DTaras ja robiłem B+E na wiosnę i nie ma żadnych ograniczeń z tego prostego powodu ze po zrobieniu B+E wybijają na dokumencie T i nawet wystarczy wejść na stronę wordu i przeczytać o tym jest tam jedno zdanie na ten temat kategoria B+E daje wszystko to co T + mozesz jeździć autem z przyczepką ciężką, ponadto bylem w wydziale komunikacji i powiedzieli mi ze B+ E jest wyższą kategorią

seweryn20    587

Ja to wiem nie ma żadnych ograniczeń. Tak mówi kodeks, masa artykułów, fakt wbicia z automatu T choć podobno nie zawsze wbijają.

lukasx21    125

leze i kwicze . B+E bez ograniczen dobre . masz ograniczenia tonażowe!!! tak jak wyzej kolega pisał C+E wtedy mozesz jechac ciagnikiem 90 km/h z dobrym tonażem 

No to może jakąś podstawę prawną podaj skoro taki pewny jesteś?

A tak w ogóle ile razy jeszcze będziecie wałkować ten temat? B+E Daje te same uprawnienia co T i tyle w tym temacie.... Proponuje żeby każdy kolejny założony temat o kat T lądował w koszu z automatu.

Radzio15    6

@seweryn20 @DTaras ja robiłem B+E na wiosnę i nie ma żadnych ograniczeń z tego prostego powodu ze po zrobieniu B+E wybijają na dokumencie T i nawet wystarczy wejść na stronę wordu i przeczytać o tym jest tam jedno zdanie na ten temat kategoria B+E daje wszystko to co T + mozesz jeździć autem z przyczepką ciężką, ponadto bylem w wydziale komunikacji i powiedzieli mi ze B+ E jest wyższą kategorią

U nas jak się robi B+E to nie wbijają T. Z tego co wiem to w innych wydziałach wstawiają

bboyUrsus    10

Ja zrobiłem dla świętego spokoju tą kategorie T. Kursy miałem darmowe, więc warto było to wykorzystać. Już mało co pamiętam z tego egzaminu.. Najpierw był tzw. łuk, na placu, ze dwa cofania między pachołkami, jazda na mieście i na sam koniec odczepianie i zaczepianie przyczepy. Egzamin robiłem w Gdańsku.

Sharma1910    4

Kolego ja teraz robię B+Wychodzi o wiele taniej na egzaminie masz łatwiej a normalnie z miejsca wybijają ci T. I śmigasz ciągnikiem z 2 przyczepami bez ograniczeń.

Merlinko    3

Tak jak kolega wyżej pisze , B+E wychodzi dużo taniej bo nie trzeba robić już teorii tylko prosto na praktyczny i problem z głowy , wbijają Ci T i wszystko cacy , nie ma żadnych ograniczeń.

daron64    111

Ja cały czas zwlekam z tym b+e, bo w zasadzie 99% moich jazd po drogach publicznych, gdzie można spotkać policję, to przejazd w poprzek asfaltu w jednym miejscu.
W ogóle ile u was wołają za kurs b+e? Jak się u siebie dowiadywałem do 1tys zł chcieli w tamtym roku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez Piters182
      Witam. 4 wolne miejsca na Agroshow, wyjeżdżam z Lubelskiego w sobotę rano.
    • Przez Rene
      Jak w temacie:)Ciężko znaleźć jakieś zbiorcze info o targach rolnych w sieci.
    • Przez agrorobert
      Witam!
      Ostatnio dostawca oleju napędowego poinformował mnie ze od 1 kwietnia będzie mógł wlewać paliwo tylko i wyłącznie do zbiorników do tego przeznaczonych (dwu płaszczowych) ponieważ za nie stosowanie się do tego grożą kary dla dostawcy jak i odbiorcy.
      Wiec z tego co zrozumiałem konieczny będzie zakup zbiornika dwu płaszczowego z atestem.  Z tego co się orientowałem owe zbiorniki kosztują nie mało i nie chce mi się wieżyc ze niektóre małe gospodarstwa je kupią. Jestem ciekaw co wy myślicie na ten temat? 

• Przez Tomekp997
      Witam. Przymierzam się do zakupu pompy do studni kręgowej jaką mam na podwórku. Nie wie na jaką się zdecydować. Lustro wody jest na wysokości 5,5m a dno na ok 8,7m. Kiedyś kupiłem jakąś plastikową pływakową , według producenta wys. podnoszenia maks była 8m, ale nie dała rady.

Potrzebuje pompy głównie do napełnienia zbiornika 1000l stojącego obok studni. Choć był plan zrobić nawadnianie kropelkowe do ogórków tylko że to potrzeba jeszcze ok100m węża od studni, to raczej ciężko będzie.

ps: jeśli w złym dziale umieściłem temat to proszę o przeniesienie do odpowiedniego