Polecane posty

jaro89    1

Nie znalazłem na forum tematu z prasą lely v160, więc zakładam.

 

Użytkownicy, jakie opinie macie na temat tego modelu, jakie prasa ma zapotrzebowanie mocy , ile aktualnie kosztuje nowa v160-tka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejg    1

aktualnie 135 tyś netto, od nowego roku około 142 tyś netto, także cena co do konkurecji jest porażająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala993    4

w 2016 dałem  116 netto Prasa była zamówiona w październiku  na żniwa a bez zamówienia była by dużo  drożej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dziś 140 netto od reki..

Prasy lely i fentd to ,to samo ?

Orientuje się ktoś jaka jest różnica w masie słomy w przypadku ciecia nożami ? a jak bez ? i jak w przypadku 17 a 25 nozy ?

Chodzi o bele 160cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

po co ci noże do slomy bela 130 cm waży 270 kg z żyta suchego prasowane w temperaturze +30 

ze słomy z owsa to brykiet robi a słoma jest tak pocięta że jak by było sznurkiem owijane to  beli nie ruszył by sie wysypało mówie że bez noży ta prasa ma bardzo duży zgniot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, krzysztof1987 napisał:

po co ci noże do slomy bela 130 cm waży 270 kg z żyta suchego prasowane w temperaturze +30 

ze słomy z owsa to brykiet robi a słoma jest tak pocięta że jak by było sznurkiem owijane to  beli nie ruszył by sie wysypało mówie że bez noży ta prasa ma bardzo duży zgniot 

to idzie na wagę... che wiedzieć po prostu jaka jest różnica w wadze przy cięciu a bez..

 

a na mały kurnik gdzie ścielą ręcznie biorą tylko słomę ciętą w sieczkę

 

 

słoma będzie przywożona 200km w jedna stronę 30 kilo na belce przy 40 sztukach to jest 1200 kilo..

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czym ciągasz tą prasę?

Ile belek i jakich robisz średnio na godzinę ?

Case 7240 nie będzie za duży do tej prasy ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1
nowa na dzien dzisiejszy to ok 140 tys netto. mam taka 2 sezony. 11 tys bali i bez zarzutu. idzie bardzo lekko 100 KM mozesz spokojnie jezdzic ale jak ja chcesz wykorzystac na maksa to potrzebujesz ok 150 KM. jest duzo lepsza od claas variant jest to prasa górnej półki. jak bedziesz brał nową to bierz hamulce bo bez wykończysz hamulce w ciagniku chyba że masz bezstopniową. jest to kombajn do prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkikomar    0

Lely welger 160v-Rp445-Czy jak na 5 lat, farba z podbieracza lekko zeszła i ma około 16000 to dużo jak na 5 lat? Pewnie łańcuchy już do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś namiar na kumatego sprzedawce do tych pras ? który wie coś więcej o tych prasach jak katalog?

Czy nowa rp445 i v160 ma identyczny zgniot? i jak na wage balotu słomy wpływają ilości noży?

I czy mi sie zdaje czy wycofali v180?

Na początku maja che mięć prasę na placu..

I jak z mocą ciągnika dalej nie zdecydowałem się co kupić?

Myślałem nawet nawet wynajmem na czas żniw samego ciągnika..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewienktos    0

Witam posiadam prasę lely welger 160 i mam  taki problem ze nie chce mi się włączyć  komputer od prasy ładuje się do połowy i nic jakby się zawieszał 

co moze byc przyczyną 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj