Skocz do zawartości
tomo9911

Co z tym zacielaniem ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomo9911    0
Napisano (edytowany)

Czesc. Od poczatku roku wycielilo mi sie 27 krow. z czego tylko 7 jałówek sie urodzilo... Czy ktos z was miał podobny przypadek ? czy jest na to jakies rozwiazanie, Słyszałem o tych zcieleniach niby tam wczesniej to jalowka pozniej to byczek.. ale to i tak nic nie zmienilo. Dodam że nawet po sexie mi sie urodził byk. Nie mam pojecia co jest nie tak. Bo to nie jest normalne by rodzily sie same byki. 

Edytowano przez tomo9911

dabaz    54

no tak bywa. ja mialem przez 3 lata 80% byczków a w tym roku prawie same jałóweczki.

Wiadomość z agroFakt.pl

karip    11

U nas w tym roku także większość byczków także nie jesteś sam

slawek74    146

kiedyś na 16 wycieleń 2 jałówki w ciągu roku i co ty na to ?

PRIMO    192

Czesc. Od poczatku roku wycielilo mi sie 27 krow. z czego tylko 7 jałówek sie urodzilo... Czy ktos z was miał podobny przypadek ? czy jest na to jakies rozwiazanie, Słyszałem o tych zcieleniach niby tam wczesniej to jalowka pozniej to byczek.. ale to i tak nic nie zmienilo. Dodam że nawet po sexie mi sie urodził byk. Nie mam pojecia co jest nie tak. Bo to nie jest normalne by rodzily sie same byki.

Ile sztuk zacieliłeś sexowanym nasieniem i ile z tego urodziło się byczków?

TYM_503    21

ja mam krowe co prawie zawsze ma byczki na 12 lat tylko 3 ja£ówki

Fendt308lsa    17

U mnie jak trzeba jałówkę to jest byczek i tak na odwrót. Są chyba teraz takie rzeczy że jak bierzesz weterynarza do pokrycia to mają takie specjalne że jest dużo większe prawdopodobieństwo na byczka albo jałówkę ale to drogo kosztuję i nie ma 100% szansy. 

PRIMO    192

Fendt krycie nasieniem sexowanym daje 90% szans że będzie jałóweczka i dlatego jest droższe od zwykłego nasienia.

tomo9911    0

Ile sztuk zacieliłeś sexowanym nasieniem i ile z tego urodziło się byczków?

3 szt. i 3 byki. Nasienie z ABS, Rooster-Red. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez leszek1000
      Mam problem z jałówką. Była pokryta 26.04.16.Termin minął,a ona nie odpuściła.Weterynarz ręką sprawdził i nie ma ciąży.Zdoiłem ręcznie i ma mleko.Wymie ma małe,ale każda ćwiartka jest naprężona i ma wielkość pięści. Czy to normalne,że jałówka ma mleko w strzykach ? Proszę o odpowiedź bo za tydzień pójdzie na sprzedasz.
    • Przez Nejtiko
      Hejka! Jako iż od jakiegoś czasu zainteresował mnie temat Mlekomatów, a pochodzę z Bydgoszczy i nigdy jeszcze z nich nie korzystałam...Chciałam się zapytać o opinie na ich temat tych Bydgoszczan którzy z nich korzystali. Który waszym zdaniem jest lepszy? Ten na ul.Połczyńskiej czy ten na ul.Broniewskiego? Z którego mleko wydaje się bardziej świeże i zawiera wszystkie cenne składniki odżywcze?
    • Przez bartekm66
      Witam
      przymierzam się do likwidacji stada krów mlecznych 10 szt
      zmusza mnie do tego brak rąk do pracy... zostałem na gospodarce sam (żona poszła do pracy, mama mi trochę pomagała ale "podupadła" na zdrowiu)
      mam takie pytanie ... co w zamian.. produkcja roślinna sama nie bardzo wchodzi w grę bo słabe ziemie..
      co radzicie?
    • Przez vittek
      Witam,
      czy w waszych gospodarstwach w ciągu ostatniego roku wystąpiło więcej cyst niż w latach poprzednich? Jeśli tak, jak ten problem komentują wasi lekarze weterynarii, doradcy żywieniowy , inseminatorzy itd...