afik1998

John Deere 545 550, Rivieere Casali 156, 126, Greenland

Polecane posty

afik1998    0

Witam, mam pytanie. Jaka prasę wybrać do kilkunastu tysięcy. Nie wiem czy będzie lepsza John Deere 545 550 czy Rivieere 156, 126, Greenlad, Vicon Massey Ferguson 828. I tak dalej, bo przeczytałem że to są klony. Pomóżcie coś wybrać z pras. Bo pasówka to chyba najlepsza z pras, bo łańcuchowa podobno niedobra a rolkowa jakoś mi nie leży. Zależy mi żeby była z siatką, w miarę tania w obsłudze i żeby pociągnął ją Zetor 7045.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Ja do podobnego zetorka wybrałem JD540, prasa prosta do bólu, owijanie na dwa sznurki jest dosyc szybkie a jak się nie żałuje sznurka to  szczury zimą ne straszne,JD oferuje katalog części online i dostępność wszystkich części , Rivierre marka u nas egzotyczna i jak sam czegoś nie dopasujesz to nikt ci nie znajdzie jak pytałem o części w serwisie SDF, bo greenlandera też brałem pod uwagę to powiedzieli że owszem mogą ściągnąć jak podam numery a skąd je wziąć (?), podsyłają skany poszczególnych elementów ja zamawiam i przychodzą dwa- trzy dni ...  ta upierdliwość to nie dla mnie. JD zassałem katalog i gdyby był problem na drugi dzień są klamoty. Prasa dużo u mnie nie robi bo koło 150-200 balotów głównie siano i sianokiszonkę sprawuje się super. Jedyne części to na razie kilka palców podbieracza (nie było ich lub były uszkodzone przed zakupem), oraz rurka do drugiego sznurka .

Jedyna wada to prasa nie lubi wystartować balota przy bardzo krótkim materiale, ale nie jest tak że się nie da, na te dwieście balotów problem jest z pięcioma na sezon głównie przy pierwszym bardzo wczesnym pokosie kiedy może zbyt wcześnie ale koszę aby póżniej odbiła w miarę rozsądnie pierwsza kwatera.

Ale za to dłuższy materiał grube pokosy  czy sucha słoma  jej nie straszne.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Riverre casalis rc 126 i szczerze nie narzekam jeśli wszystko chodzi jak powinno to nie ma problemów ani z owinięciem kulki (2 sznurki) i jest to dosyć szybkie ani z zaczęciem ani z zbiciem. Z zbiciem to nawet trzeba uważać na pasy chyba że masz bardzo dobre spinki to wtedy możesz niemalże kamień kulkę zrobić :) Ja dobrych nie mam więc nie przekraczam 100 bar i kulki też bardzo ładne wychodzą zwłaszcza słomy a prasuje case'm o mocy 86 km i radzi sobie bezproblemowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marrus
      Jak założyć do niej sznurek ? Bo kupiliśmy ją i nie było sznurka założonego i nie wiemy jak założyć . Ta morra ma takie kółka jakby regulacja ... Proszę o bardzo szybką odpoiedz ....
    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj