wasill20

Wspomaganie Clayson M89

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wasill20    1

Witam,

Proszę o porady odnośnie zamontowania wspomagania kierownicy w tym kombajnie.W standardzie nie ma wspomagania. Chcę zrobić to na orbitrolu i tu nasuwa się pytanie: Jaki wybrać? Z tego co się orientowałem to są różne rodzaje 100, 160,...Od czego to zależy? Czy pompa, która jest założona w tej chwili, a obsługuje tylko heder i nagarniacz poradzi sobie jeżeli dołożę jeszcze orbitrol? Czy trzeba też wymienić pompę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Orbitrol 100 będzie w porządku do tego siłownik który da Ci odpowiedni kąt skrętu musisz sobie wymierzyć i oczywiście taki który miejscem będzie Ci pasował. Pompa która tam jest w zupełności wystarczy więc zmieniać nie będziesz musiał.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasill20    1

A czy może być w takim razie siłownik ,,większy", czyli, że będę miał koła skręcone do końca a w siłowniku będzie jeszcze zapas?

Od czego zależy dobór orbitrola? Dlaczego akurat 100 a nie inny?

Po czym wnioskujesz, że pompa nie będzie za mało wydajna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie siłownik większy nie może być z racji możliwych uszkodzeń które możesz robić przez to, uszkodzić sam siłownik przez ogranicznik bądź odwrotnie pozrywać ograniczniki. Większy orbitrol większa pojemność i większa, a zarazem większa przepustowość, przy tej maszynie większy nie jest po prostu potrzebny. Po czym wnioskuję że pompa wystarczy po jej wydajności oraz po tym że i tak wszystkich funkcji na raz nie będziesz wykorzystywał na raz, a do tego pompy zawsze są zakładane z zapasem wydajności. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj