Rafaur

MF 8280 X sam redukuje i rozłącza napęd

Polecane posty

Rafaur    1

Witam

W trakcie pracy MF sam zaczyna zrzucać biegi, by następnie przerzucić w N, jednocześnie wyskakuje kontrolka załączonego przedniego napędu i błąd E 138.

Nie reaguje na rewers, przyciski przedniego, czy blokady. Dopiero jak porządnie przestygnie, wszystko jest ok, by znowu....

Podłączenie kompa nic nie wykazało

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

komputerek się konczy o ile to nie kwestia zaniku ciśnienia .


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafaur    1

Od rozruchu do pojawienia się problemów przeważnie mija do 2 godzin, a od pierwszego zrzucenia biegu do końca jazdy do dwóch minut

Do kompa był podłączony gdy jak "na złość" wszystko grało jak w zegarku

Mechanik wywołał sztucznie taką samą reakcję zaburzając pracę czujnika N w podłokietniku, ale jak się okazało to nie było to

Generalnie wolałbym, żeby sprawcą był jakiś tani czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ze tak powiem ha-ha. tani czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafaur    1

Powód banalny: wyrobiły się piny we wtyczce przy zegarach!

Te wtyczki są na 10 i trzeba je ściągać z UK

Pozdrawiam   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Pierwsze słyszę żeby element informacyjny miał na to wpływ ale skoro tak sadzisz? Wszystkie sygnały wchodzą i wychodzą ze sterownika skrzyni, a nie z deski. A i piny sa raczej do dostania bo sam kupuje i UK nie ściągam:)

Edytowano przez mariusz(ZDUN)

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafaur    1

Same piny są, ale całe metri pack na 10 nie znalazłem (największe jakie znalazłem, to na 6) - jeśli wiesz gdzie można dostać, to daj znać.

No nie ja, ale mechanik z serwisu - 3 piny luźne i "prąd sobie pływał".

Napchałem pasty miedzianej i na razie działa, ale wiadomo lepiej wtykę zmienić

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Miałem na myśli właśnie piny całą kostkę to fakt że ciężko dostać, ale na szczęście jej się z reguły nic nie dzieje.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yzx4321
      Witam, Mf nagle podnosi obroty do około 1300 i brak reakcji na gaz. Ktoś wie od czego zacząć szukać ?
    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez yzx4321
      Witam, Mf 
    • Przez Stasiooo
      Dzień dobry, mam problem z piszczącą kontrolką, po dłuższej jeździe wyświetla się czerwony trójkąt i piszczy, a ciągnik nadal pracuje jak powinien.

    • Przez sk0rup
      Witam czy w mf 5460 będzie działał transmiter bo wiem że w nie wszystkich gniazdach działa transmiter.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj