MafiaRuszkowo

Jaki siewnik do mf 255 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam zamiar w przyszłości kupić siewnik do mf 255 i nie wiem czy wybrać Poznaniaka czy jakąś Amazonke. Konkretnie  chodzi mi oto aby miał zagarniacze , skrzynie bezstopniową i kosztował coś ok.3500. Proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A znajdziesz jakąś fajną amazonkę za te pieniądze, bo z tego co widzę to chodzą raczej od 7 tys. Co poznaniaka posiadam, ogólnie jak dla mnie niby dobry, ale pewnie będę zmieniał, bo nie mam w redlicach stopek przeciw zapychaniu się jak się cofnie siewnik. Za 3 tys pewnie bym go sprzedał, bo w takich pieniądzach chodzą właśnie. Nad nowym to myślę nad Nordstenem, Hassia lub właśnie Amazone. No, ale to jeszcze się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Poznaniaka na skrzyni bezstopniowej w tej cenie też ciężko będzie znaleźć, z 1 tys musisz dołożyć, wtedy dopiero pojawiają się sensowne oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja mam do mf 255  hassia DU 300 bardzo fajny dokładny siewnik na skrzyni olejowej rurki pasują od poznaniaka, redlice po małej przeróbce też pasuja od poznaniaka można nim wysiać już od 10 kilo trawy na hektar , ma docisk redlic ,jest bardzo dokładny ile ustawisz tyle wysiejesz posiada  23 redlice za około 4 000 zł coś powinno fajnego się znaleźć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

poznaniak na olejowej też będzie dokładny, za 4tys. myślę że trafisz so56

amazonki może i są dobre, ale jest tak samo z zetorem, cena za nalypkę i kolor, lepiej szukaj nordstena czy hassia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie może trochę niedokładnie sprecyzowałem swoje zapytanie nie chodzi mi dokładnie oto aby  jak sieję nasiona drobne nie trzeba było zmieniać kółek. Chodzi mi też oto aby był dokładny a nie że chce siać 30kg/ha a sieje 50-60kg/ha.

Edytowano przez MafiaRuszkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

jak chcesz to sprzedam Nordsten 3m. ma zagarniacze, sciezki mechaniczne i znaczniki. za 3 tys oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Mafia ja też myślałem o tym poznaniaku tylko do c 330 bo starego konnego czeka zasłużona emerytura po 50 latach.przydal by się taki żeby niezmieniać krążków do drobnych i grubych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Chyba jednak postawie na polskiego poznaniaka.Co byście powiedzieli o tym https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-CID757-IDlaTLS.html#b92af0e8a4;promoted

Poznaniak na olejowej ma kółka wysiewające dzielone, przynajmniej te z którymi się spotkałem, więc nie trzeba ich zmieniać do drobnych nasion. Ta malowanka co podlinkowałeś ma skrzynię mechaniczną i kółka pełne Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli nie siejesz drobnych nasion jak rzepak, to w zupełności wystarczy taka zębata przekładnia

jeśli celujesz jedna w olejowe to coś w tym stylu https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-3m-CID757-IDhZdAd.html#8786cdc60d https://www.olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-CID757-IDjSKd5.html#8786cdc60d


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak drobnych nasion nie sieję tak często sieję je tak co 2-3 lata.Przemyślałem sprawę i chyba lepszy poznaniak na mechanicznej skrzyni.Znajomy ma amazona na olejowej nowego i co chwila przestawia mu się dźwignia i zmienia wysiew.Więc chyba raczej poznaniaka tylko słyszałem że zagarniacze są trochę lipne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zgarniacz to około 100zł, choć można wykorzystać stary profil, wtedy około 50-60zł za palce z famarola, sam teraz składam, myślę że się poprawi

druga rzecz to 25 lei co 10.8cm na 2.7, jak dla mnie to zbyt dużo i gęsto


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Izydor to chyba że u ciebie są zagarniacze do poznaniaka za 100 bo u nas to cena za komplet to coś koło 300.a do grubych nasion tylu łubin też trzeba zmieniać kółka bo też mi chodzi na razie po głowie siewnik do c 330 tylko pytanie jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

sieje 2 rok groch na zwykłych kółkach, idzie bez problemu

tak jak pisałem palec zgarniacza z famarola około 5zł, potrzeba jakieś 8-10, do tego profil czy rurka calowa i kawałek płaskownika, myślę że bez problemu w 100 się mieści


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

odświeżam temat. 

Czy 3 metry poznaniak nie będzie za ciężki do mf255?  sam za czymś z używek rozglądam się do siania żyta i mieszanki zbożowej. najlepiej z zgarniaczami żeby potem tylko wałem pociągać.

Bo mój siewnik typu  konny już powoli przechodzi na emeryturę tryby zdarte ale jeszcze daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865
MariuszKlim napisał:

odświeżam temat. 

Czy 3 metry poznaniak nie będzie za ciężki do mf255?  sam za czymś z używek rozglądam się do siania żyta i mieszanki zbożowej. najlepiej z zgarniaczami żeby potem tylko wałem pociągać.

Bo mój siewnik typu  konny już powoli przechodzi na emeryturę tryby zdarte ale jeszcze daje radę :)

myślę, że nie będzie za ciężki. ja mam 2,7 poznaniaka i ciągam to 328 na piątce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj