Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie zbliżają się spore mrozy, a przy -13 w mojej oborze zamarza woda. Słyszałem, że można odmrozic to spawarka, ale jak? Jaki amperarz gdzie dołożyć masę i jak to robić? Normalnie spawać po rurce?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Opublikowano

Jak masz mocną spawarkę to podpinasz jeden przewód na jednym końcu rury drugi przewód na drugim końcu i sie rozmraża modląc sie żeby instalacja się nie spaliła  . Działa tylko na stalowych rurach.  Żadne grzanie elektroda , bo to nie o to chodzi .

Opublikowano

Kilka lat temu odmrażaliśmy spawarką rurę w ziemi. Na jednym końcu zapięta masa a na drugim przyspawane grube elektrody, kilka sztuk żeby przepinać uchwyt jak robiły się zbyt czerwone. Niestety po czymś takim wtyka od kabla zasilającego i gniazdo do wyrzucenia.

Opublikowano

Podłączasz jeden przewód z jednego końca a drugi z drugiego i wtedy rurki zachowują się jak spirala powoli się rozgrzewają tylko musi być do tego spawarka transformatorowa

Opublikowano

Kup sobie zwykłą pompkę obiegową do CO za 150 złoty wepnij w instalacje zrób taki obieg ,powrót jak w centralnym ogrzewaniu i wtedy woda Ci tak szybko nie zamarznie ,włączaj jak będą mrozy, taka pompka ma około 40 watt więc koszt użytkowania mały a woda będąca w ruchu tak szybko nie zamarznie

 


Kilka lat temu odmrażaliśmy spawarką rurę w ziemi. Na jednym końcu zapięta masa a na drugim przyspawane grube elektrody, kilka sztuk żeby przepinać uchwyt jak robiły się zbyt czerwone. Niestety po czymś takim wtyka od kabla zasilającego i gniazdo do wyrzucenia.

....I czasem instalacja elektryczna w całym domu też do wyrzucenia 

Opublikowano

Co  da  ta pompa  CO ? woda  w ruchu tak szybko nie  zamarznie , ale  żeby była  w ruchu musi  być  obieg  zamkniety , zazwyczaj poidło to  końcowy punkt instalacji .

Nie  rozumiem  gdzie  ta woda ma  krążyć???

Opublikowano

No ja mam poidła podłączone tak 

 

źródło  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             !      !     !    !    !    !    !   !    !    ! itd

 

 

          ! poidło     

 

 

 

 

, więc dla mnie  metoda  sie  nie  sprawdzi ...

Opublikowano (edytowane)

No tak ale zakładać obieg z poidła do następnego to kupa roboty i czasu lepiej kupić przewód grzewczy owinąć rurki  i otulinę weźmie parę wat i nie ma bata żeby zamarzło nawet jak jest ponad 20 

Mariusz musiał byś puszczać powrót od poidła do poidła ja mam podobnie więc to bezsens 

Edytowane przez szaman1
Opublikowano

Też o tym myślałem, na krańcu mam kran i założył bym wąż i na dwór wypuścił niech lekko kapie sobie. Obore mam nową uszczelniona dobrze także woda mi zamarza w skrajnych przypadkach ale wiadomo, że potem nie jest tak łatwo przy tylu sztukach, także lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam

Opublikowano

Odmrażałem tak wodę I na izolacji pakułach prąd nie chciał płynąć, a gdzie była mała powierzchnia styku stopiły się złączki .

Całą zimę wodę nosiłem wiaderkiem ,wiosną kopanie i wymiana całego rurociągu do obory, 

Nie polecam takiej metody, lepiej belki słomy położyć na ziemi gdzie leci rurociąg .Na pewno ziemia nie przemarznie. 

Opublikowano

Jak masz mocną spawarkę to podpinasz jeden przewód na jednym końcu rury drugi przewód na drugim końcu i sie rozmraża modląc sie żeby instalacja się nie spaliła  . Działa tylko na stalowych rurach.  Żadne grzanie elektroda , bo to nie o to chodzi .

 

wcale nie trzeba się modlić tylko co chwilę robić przerwę i tak nawet i z godzinę zejdzie

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiekc2
      Witam
       
      Od niedawna jestem użytkownikiem AF. Mam prośbę do osób, które są w temacie koparek. Posiadam cyklop(ładowacz) używam go do prac ziemnych w obejściu, sprzedaży żwiru, piachu czasami idzię na usługi. Jestem zainteresowany wymiana go na koparko- ładowarkę, cena do 40 tys. Proszę o porady, co polecacie, jakie macie koparki, jak je oceniacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Temat napewno przyda się innym bo na forum bieda z takim tematem.
    • Przez Pavel
      Ciekawi mnie jaki wydajnosci osiagacie swoim sprzetem i na jakich glebach?
    • Przez Raf12345
      Dzień dobry,
      chciałbym kupić nową ładowarkę przegubową do wywożenia obornika oraz przewożenia balotów czy możecie mi jakąś polecić za ok. 80000zl? 
    • Przez Andrzej94
      Witam. Mam dwa pytania:
      1. Jak rozróżnić lewy talerz od prawego w rozsiewaczu Amazone ZAF 1003?
      2. Jaka może być przyczyna, że za ciągnikiem rozsiewa więcej niż po bokach. Trzy lata temu była wymiana talerzy oraz główek mieszadeł i od tego momentu nie rozsiewa prawidłowo.
    • Przez bamberszol
      jak w tytule jaka oczyszczarke do nasion polecacie do lnu i ostropestu? szukam czegoś do 10 tysięcy złotych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v