Polecane posty

20CBR12    209

Szkoda marki ale wiem że jeśli polityka się nie zmieni natychmiast radykalnie na pro rolniczą w naszym kraju to podzielimy w większości ich los. To już ostatni mój wpis nie na temat... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, 20CBR12 napisał:

Szkoda marki ale wiem że jeśli polityka się nie zmieni natychmiast radykalnie na pro rolniczą w naszym kraju to podzielimy w większości ich los. To już ostatni mój wpis nie na temat... 

@galan99

zobaczyć nowszego ursusa z ostatnich lat na wsi graniczy praktycznie z cudem.

Piszecie że wam szkoda polskiej marki a kupujecie zachodnie maszyny

 

pro rolnicza to taka co za darmo będą rozdawać polskie ciągniki ?

produkujesz tanie towary w małej ilości to i cie nie stać na taki sprzęt

 

pszenica 870zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
45 minut temu, racyl napisał:

@galan99

zobaczyć nowszego ursusa z ostatnich lat na wsi graniczy praktycznie z cudem.

Piszecie że wam szkoda polskiej marki a kupujecie zachodnie maszyny

 

pro rolnicza to taka co za darmo będą rozdawać polskie ciągniki ?

produkujesz tanie towary w małej ilości to i cie nie stać na taki sprzęt

 

pszenica 870zł

U kogo ta cena ?? Nie wiesz po ile jęczmień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
2 godziny temu, racyl napisał:

@galan99

zobaczyć nowszego ursusa z ostatnich lat na wsi graniczy praktycznie z cudem.

Piszecie że wam szkoda polskiej marki a kupujecie zachodnie maszyny

 

pro rolnicza to taka co za darmo będą rozdawać polskie ciągniki ?

produkujesz tanie towary w małej ilości to i cie nie stać na taki sprzęt

 

pszenica 870zł

Tak masz rację nie zamienilbym mojego zachodniego sprzętu na produkcję obecną w Pl bo to zupełnie inna liga. Zostawiłem sobie c-360 która nie jest mi do niczego potrzebna za to stan lepszy niż gdy fabrykę opuszczala tylko dlatego że został sentyment do tego sprzętu bo to ikona polskiego rolnictwa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7740

Polska tylko zostanie jako kraj , a maszyny , sklepy , zachodnie można i tak , ale w dalszej perspektywie , to pszenica będzie u nas kosztować 40 zł metr  , bo jak wykończą produkcję świń , to i pomału wezmą się za bydło a wystarczy tylko niebieski jęzor , i ptasia grypa , i po wszystkim , mąka w zachodnich sklepach zachodnia a nasze w d*pie do tego zmierzamy ze nic niema naszego .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2318

galan przestań biadolić już jęczysz jak stara baba, jakbym słyszał pięcio hektarowców po 60 roku życia co zawsze liczyli na drapane, jak nie komuna im dała to teraz im wszystko Unia zabiera, dzieci wielkie warszafiaki w policji albo jakiejś budżetówce ale źle, robota w polu się nie opłaca a sprzedawać ziemie to chcą po 50 tys za hektar, zawsze źle i nie dobrze

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7740

Ja tylko obserwuje co się dzieje , ale to wszystko się źle skończy , naszym rolnictwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

galan99 napisał:

Ja tylko obserwuje co się dzieje , ale to wszystko się źle skończy , naszym rolnictwie .

niestety muszę się zgodzić z Tobą bo póki co to mu temu wszystko zmierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podlaskie okolice B-Podlaskiego 800 netto konsumpcja. pszenżyto cena umówiona na 700netto  musze sprzedac pare ton na wydatki.ogólnie pośrednik ceny w góre na wszystko poza pszenżytem ponoć zapotrzebowania nie ma....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mazowieckie pszenica paszowa 830 jak myslicie pojdzie jeszcze w gore troche ? bo w tamtym roku to do grudnia cena w gore szła a od stycznia w dół zaczeło leciec . a propo rolnictwa gdzie wy tak zle widzicie u nas w okolicach to kilku hektarowcy sprzetu nakupione i nawet na 5 7 ha swoj kombajn maja . na 13 15 ha ciagniki po 120 130 koni to gdzie tu zle jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864

Pzz Wałcz wytwórnia pasz piła pszenżyto 780 netto z własnym  transportem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7740

Zamojskie pszenica jakościowa 800 zł brutto , pasza 74 zł brutto , sprzęty tak za programy są kupione , bo mam 15 ha pszenicy i jakoś co rok bogatszy sie nie staje z tej uprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Sprzedawał ktoś paszówkę do Agroloku? Jakieś opinie? Propozycja dzisiaj od nich 795 netto, lubelskie, powiat puławski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

43 minuty temu, tommy66692 napisał:

galan przestań biadolić już jęczysz jak stara baba, jakbym słyszał pięcio hektarowców po 60 roku życia co zawsze liczyli na drapane, jak nie komuna im dała to teraz im wszystko Unia zabiera, dzieci wielkie warszafiaki w policji albo jakiejś budżetówce ale źle, robota w polu się nie opłaca a sprzedawać ziemie to chcą po 50 tys za hektar, zawsze źle i nie dobrze

chcą sprzedawać po 50 tys bo rynek dyktuje cenę. mniej chętnych to i cena niższa

 

teraz to są super młodziaki co i za 300zł z 1ha dochodu im wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jano7711 napisał:

Sprzedawał ktoś paszówkę do Agroloku? Jakieś opinie? Propozycja dzisiaj od nich 795 netto, lubelskie, powiat puławski.

Tylko z tego co wiem to jest cena z twoim transportem a z ich wyjdzie 30 zl taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jano7711 napisał:

Sprzedawał ktoś paszówkę do Agroloku? Jakieś opinie? Propozycja dzisiaj od nich 795 netto, lubelskie, powiat puławski.

Tylko z tego co wiem to jest cena z twoim transportem a z ich wyjdzie 30 zl taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Jano7711 napisał:

Sprzedawał ktoś paszówkę do Agroloku? Jakieś opinie? Propozycja dzisiaj od nich 795 netto, lubelskie, powiat puławski.

dziś SMS z agroloku 805 netto paszową.opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wschód ceny netto przekroczyły 800pln to efekt przedswiątecznych zaopatrzeń po swietach znów stagnacja bedzie . dodam że u pośrednika co płaci najlepiej teraz to ze 3 ciągniki były i auta tylko wywożą towar w polske u innych pusto bo ceny 20pln mniej na tonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj