Polecane posty

Gość   
Gość

aLE  TY ograniczony nawozy zimportu tańsze cena ziemi ma znaczenie no bo to wpływa na cenę dzierżaw  ktoś kto kupi po 25 tysi inny za 100 a zbiory takie same no hyba że ktoś gospodaruje tylko na tym o tata zostawił to sory🧐🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Gdzie te tansze nawozy ? Od pazdziernika azotowe śrenio 80-100zł na tonie do góry, na listopad podbno ma byc to samo o kolejne 70-80zł/t :(  RSM 32 juz 900 netto, saletra okolo 1000. NAwozy ogólnie do góry i to mocno takze  przy suszy i ogólnie słabych zbiorach troszke chore ceny, trzeba zabrac rolnikowi to czego jeszcze nawet nie zobaczył ( dopłaty i pseudo pomoc suszowa).

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie używaj staszku słów , których nie rozumiesz.... w moich okolicach tylko idioci co dokładają do biznesu płacą czynsz.... nawozy z importu tańsze no nie wiem polskie drogie bo kupujesz z entej ręki od producenta w pobliżu zakładu kupisz tak samo tanio jak wschodnie zresztą dyskusja z tobą to syzyfowe prace...to tak samo jak ze zbożem jesli z lubelszczyzny był darmowy transport do portu to ceny by tam były jak w wielkopolsce - "czytaj " po drodze kupa złodziejii ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530
13 minut temu, bialy2005 napisał:

Gdzie te tansze nawozy ? Od pazdziernika azotowe śrenio 80-100zł na tonie do góry, na listopad podbno ma byc to samo o kolejne 70-80zł/t :(  RSM 32 juz 900 netto, saletra okolo 1000. NAwozy ogólnie do góry i to mocno takze  przy suszy i ogólnie słabych zbiorach troszke chore ceny, trzeba zabrac rolnikowi to czego jeszcze nawet nie zobaczył ( dopłaty i pseudo pomoc suszowa).

ja tak samo nie mam nic z azotów jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja zamówilęm cysterke 32 i saltrosan ze skłądu po 1000brutto  bo swieży około 1100 bedzie. Ale 2 tygodnie temu sami z Bimaru dzwonili czy nie chce rsm 32 po 800 i sie zastanawiałęm czy brac  i takim sposobem juz od lipca jestem 5tys w plecy na jednej cysternie bo 32 byłą  po 650zł :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja tak samo, ale co zrobić. zamrozić kasę to też jakieś tam koszta są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
dostałem dziś propozycję 750zl płacone na rękę za całą patelnię pszenicy. Bądź tu mądry i pisz wiersze, cena i tak jest super w porównaniu do lat ubiegłych ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i może jeszcze poczekać tylko nie słychać nic o kolejnych podwyżkach, raczej stagnacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Moim zdaniem do grudnia cena pszenicy raczej będzie stała w miejscu, bo teraz na czasie jest QQ. No chyba, że giełdy coś ruszą, albo okaże się, że w kukurydzy jednak nie będzie tych rekordów. 
Powiat krasnostawski 720-740 br, koło Piask podobno 760-770. Pszenżyto 650 br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

aLE  TY ograniczony nawozy zimportu tańsze cena ziemi ma znaczenie no bo to wpływa na cenę dzierżaw  ktoś kto kupi po 25 tysi inny za 100 a zbiory takie same no hyba że ktoś gospodaruje tylko na tym o tata zostawił to sory🧐🤪

jak do tej pory nie przeszkadzały mi te twoje teorie i nawet się dziwiłem czemu cie tak obsiedli inni użytkownicy to teraz już mnie olśniło i musze przyznać ze normalnie pie.......... jak nic. Jakie tańsze nawozy , człowieku ? po ile u ciebie jest saletra czy polifoska ? raczej w tej samej cenie.  Poza tym nawozy to nie jedyne koszta. Ceny ziemi? myslisz ze na wschodzie sprzedają po 15 tys za ha. U mnie są takie rejony ze ceny dochodzą do 50 -70 tyś. Więc nie widze tu jakichś znaczących mniejszych kosztów które rekompensowały by nam te ceny srednio niższe o 100 zł w porównaniu z zachodem i wchodem.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa , bo na wschodzie to kosą wykosi i cepem wymłóci ... To jeszcze taniej będzie . Staszek - ekonomista .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dziś trochę podzwoniłem i cena pszenicy  740 - 770 brutto pow. lubelski okolice Bychawy więc cena bez rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Gadu Gadu a staszek czas na komentarz kto ma tu rację na wschodzie sa nizsze płace dla parobków

Edytowano przez Anetka1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica spadki 20 -30 pln na tonie a raczej stabilizacja obstawiamy jaka cena będzie w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
3 godziny temu, pieter1991 napisał:

Moim zdaniem do grudnia cena pszenicy raczej będzie stała w miejscu, bo teraz na czasie jest QQ. No chyba, że giełdy coś ruszą, albo okaże się, że w kukurydzy jednak nie będzie tych rekordów. 
Powiat krasnostawski 720-740 br, koło Piask podobno 760-770. Pszenżyto 650 br

W mojej okolicy (powiat kaliski) z grubsza już kuku wykoszona. Rekordów nie było. Może w kńcu się coś ruszy.

3 godziny temu, pieter1991 napisał:

Moim zdaniem do grudnia cena pszenicy raczej będzie stała w miejscu, bo teraz na czasie jest QQ. No chyba, że giełdy coś ruszą, albo okaże się, że w kukurydzy jednak nie będzie tych rekordów. 
Powiat krasnostawski 720-740 br, koło Piask podobno 760-770. Pszenżyto 650 br

W mojej okolicy (powiat kaliski) z grubsza już kuku wykoszona. Rekordów nie było. Może w kńcu się coś ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Woj. Swietokrzyskie. Info z wczoraj cena za 24t 760 netto czyli około 815 brutto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jak już to 760 x 1,07 daje 813,2.

Za tyle to już bym swoją sprzedał.

U mnie ponoć 720 brutto

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Elewarr Krasnystaw  po 750brutto za 12.7 bialko pomyłka :) 750 netto

Edytowano przez k110
Pomyłka
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jak już to 760 x 1,07 daje 813,2.

Za tyle to już bym swoją sprzedał.

U mnie ponoć 720 brutto

Coś Ci się pomieszało

ceny zawsze podajemy netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No to ile będzie brutto dla ryczałtowca przy cenie 760 netto? 

Na pewno mi się pomyliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No dokładnie na moim kalkulatorze wychodzi to samo. Staszek kup sobie nowy kalkulator....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

netto DAP PORT/OLEJAR
Pszenica 12,5 840-850
Owies 650-830
Jeczm 790-800
Lubin 980-1010
Bobik 940-960
Rzep 1600-1630
Pszenzyt 760-770
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, matisz napisał:

No dokładnie na moim kalkulatorze wychodzi to samo. Staszek kup sobie nowy kalkulator....

Bo liczysz jako ryczałt a ja jako vatowiec także daruj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj