Polecane posty

grzesiu    532

Ja nie rozumiem jednej rzeczy.Was niektórych satysfakcjonuje utrzymać gospodarstwo i robić aby za chleb?na chleb aby zarobic są lzejsze roboty.Szanujmy się i naszą ciężka prace.

Byś się zdziwił jak byś lekko i przyjemnie na etacie zarobił na chleb. Jeszcze ile by Ci z tego zostało haha prawda jest taka wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. 

 

 

Sluchajciie mlekpol prezes chce bez gmo żeby nie to bylaby by podwyzka 15 gr a tak musimy zakupić cala nowa linie do gmo a my musimy ja splacic wiadomo czyjes pieniądze latwo wydawac prezes ze swojego nie bierze . później będziemy 2 lata splacac proszkownie. A i najważniejsze będzie sprzedaż proszku ze skupu interwencyjnego chcą go uwolnic

@alfa po co mówić że My rolnicy musimy za to zapłacić. Wg mnie jest to bardzo mylna retoryka. Są środki na podwyżkę są też na inwestycje. To co w tej chwili rąbią niektóre mleczarnie czyli podnoszą ceny skupu bez opamiętania jest zwykłym przejadaniem pieniędzy. Ciekaw jest co za chwilę zrobi prezes Bajko z nadwyżką surowca. Pewnie zacznie obniżać ceny na łab na szyję a chłopi zostaną sami sobie. Czego nie robi prezes Mlekpolu. Nie robi też tego że kupuje przerzut bez opamiętania a z drugiej strony mówi że ma za dużo mleka. Wnioski pozostawiam dla każdego indywidualnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś Ty się tak do Sapińskiego uczepił jak rzep psiej d...? Z roboty Cię wywalił za nieróbstwo czy jak? Tak trudno przełknąć to, że Mlekovita jest liderem sprzedaży w duże grupie produktów? Ciekawe kto wyjdzie lepiej na NON GMO? Klientów nie stać na drogie mleko i przetwory, zostaje tylko eksport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Te mleko non gmo to będzie opłacalne przez rok lub dwa, dojdzie do takiej sytuacji że wszyscy będą takie sprzedawać i zysku widzieć nie będziemy a koszty produkcji będą wyższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dokładnie, po roku nikt z producentów tego nie odczuje.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 1,5 netto ludzie nie wiedzieli by co z pieniędzmi robić...

zgadzam się, śniadowiaki są tego najlepszym przykładem. Szkoda że cena się nie utrzymała na poziomie koło 1,6 netto, ale jak się popatrzy na to z boku to może i dobrze że teraz będzie koło 1.4 netto bo jak się popatrzy na co niektórych, co zaczęli dostawiać jałówki po 6 tyś i więcej to cena prędzej czy później spadnie, niech do czerwca się cena utrzyma na tym poziomie i będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Coś Ty się tak do Sapińskiego uczepił jak rzep psiej d...? Z roboty Cię wywalił za nieróbstwo czy jak? Tak trudno przełknąć to, że Mlekovita jest liderem sprzedaży w duże grupie produktów? Ciekawe kto wyjdzie lepiej na NON GMO? Klientów nie stać na drogie mleko i przetwory, zostaje tylko eksport.

Ja się Pana Sapińskiego nie uczepiłem bo on mnie ani ziębi ani grzeje ale  nie lubię jak ktoś próbuje mi weprzeć taką obłudę. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Nie wiem ile będzie u mnie za styczeń, ale moja mleczarnia też zdominowała rynek. ;) Ser Królewski w każdej Biedronce i nie tylko. Dzisiaj kierowca mówił, że brakuje im towaru takie są zamówienia, że w Żurominie też robią Królewski.

Ja od nowego roku w Sierpcu jestem, takze milo słyszeć takie wieści. Ciekawi mnie ta cena jaka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj spojrzałem na ceny mleka w sklepie. Łowickie 2% ok 3 zł, Mlekovita 2,7 a Mlekpol 2,6. Mleko 3,2 % ok 3 zł i to jeszcze w promocji. Jak zdrożeje z 50 groszy bo bez gmo to ciekawi mnie czy ktoś to będzie kupował. Krajowe spożycie nabiału jest bardzo małe na tle Europy. Media w tym też nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Przy cenie 1.05 jaka była naj gorsza u mnie szło normalnie inwestować i się rozwijać nie przesadzajmy. A jadę na kupnych..... T resciwych, dodatkach,witaminach , słomie.. Obecna cena wręcz mnie zmusza do inwestycji bo to jednak już ponad 1.3 nie placzmy....

to chyba mowisz o inwestycjach w nowy park maszynowy Taczki ,widły i szypa :D No i gumiaki do kompletu no przy 1.30 i dobrym stadzie juz cos zostanie na jakies inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient będzie miał wybór czy chce mleko bez GMO, czy tańsze, ale z dodatkami GMO

Jak teraz Ryki płacą?

 

Pewnie będzie ta cena z października czyli jakieś 1,65 . 3 lutego ma być rada i wtedy będzie wiadomo . Coś mówili żeby 10 groszy premii zostawić ale w Łukowie już w dół idzie od Stycznia i to prawdopodobnie 18 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany to gdzie ta premia w Mlekovicie? Tak.jak podejrzewałem, że będzie taki sms. Oto tekst smsa
SM Mlekovita, Cena za m-c styczen/2017 bez dodatkowej doplaty do udzialu,pozostale skladniki bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z grudnia ale bez 5 gr do udziału, chyba trudnym językiem nie napisali, czyli zostaje cena z listopada+5gr z grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

sms z mlekpolu
Od 1 stycznia dodatkowo 4 gr do klasy extra i 4 gr do kontraktacji mleka w stosunku do ceny z pazdziernika 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mlekpol przebił znacznie Mlekovitę. W mlekovicie przy ok 8 -10 tyś wyjdzie jak wcześniej 1,37 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

to i ja dodam, President Zm Winnica utrzymał premię 5gr i dorzucił jeszcze 5gr na styczeń i luty, czyli ponad 15k litrów powinno wyjść 1,5 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

To mlekpol przebił znacznie Mlekovitę. W mlekovicie przy ok 8 -10 tyś wyjdzie jak wcześniej 1,37 brutto.

 

moze u Ciebie tyle a u mnie 10-15tys wyjdzie 1,43 brutto w Mlekovicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większy przedział to +3 do 5 groszy, ocena 2 grosze i ryczałt dodatkowe 2, więc tak będzie. Jabma Vat bez oceny to cena niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

W sumie DanielFarmer ma racje 7 gr a ilość  2 razy większa to też za przedział 3-5 gr to wychodzi 2-4 gr różnicy z tego co piszecie . Mlekpol ma jeden cennik czy różnie zależnie od oddziału np czy taka sama cena będzie w oddziale Radom/ Zwoleń co w Grajewie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj