Polecane posty

grzesiu    534

W pierwszym rzucie problemy będą mieć mleczarnie ze słabo zdywersyfikowanym portfolio np Sierpc Ryki i Spomlek czyli wielka trójka tak dobrze ost płacąca za surowiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Hmm... Sierpc ma możliwości rozwoju, ale im się nie chce. Robią pyszny twaróg, serów żółtych mają kilka rodzai, Capri i teraz będą próbować z serami dłużej dojrzewającymi. Mogliby rozwinąć produkcję masła Królewskiego, ale Prezes ma nadzieję na wejście na rynek niemiecki.  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semyutah    0

nie wiem jak pozostałe ale o Sierpc raczej nie ma obawy, bo gł. gałęzią produkcji są sery na nasz rynek, zagraniczny jest tylko małym ułamkiem. Więc jeśli my jako konsumenci nie zmniejszymy naszej konsumpcji nic się w popycie na surowiec nie zmieni, dlatego w ubiegłym roku cena z Sierpca była dobra nawet chyba bardzo dobra. Przy dostawie 3-4 tyś cena pow. 1,05


mleczarnie które miały problemy w zeszłym roku, to te które większości eksportują za granice swoje produkty a nie produkują na rynek polski, Sierpc przeją w zeszłym rok Żuromin z długami a w końcówce roku wypracował Żurominem zysk niewielki ale zysk 255 tyś. w tym roku chce rozpocząć budowę nowej serowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleczarnie które mają w głównej mierze problemy to te które produkują mleko w proszku. Zobaczymy co unia wymyśli, jeśli wypuści na rynek te zapasy w szybkim tempie to np spomlek pewnie znowu będzie płacił koło 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semyutah    0

masz racje bo większości to idzie na eksport

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

W pierwszym rzucie problemy będą mieć mleczarnie ze słabo zdywersyfikowanym portfolio np Sierpc Ryki i Spomlek czyli wielka trójka tak dobrze ost płacąca za surowiec.

Przykro mi, ale Sierpc z tej trojki mozesz wykreślić. Z tego co ludzie tu pisali, to w kryzysie Sierpc płacił około 30-40 groszy lepiej od ryk i spomleku. Sierpc nie placi jak Piątnica, ale spokojnie mozna sie rozwijać. Co do masła to królewskie maslo bardzo odbiega od sera, jest po prostu nie dobre. Ma Sierpc druga serownię stawiać, tak wiec trzeba się rozwijać aby mleczarnia surowiec miala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

Nie zmienia to faktu ze jest nie dobre, jak dla mnie. Maslo dobre jest w rypinie. Za mleko placa slabo, ale masło bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Spomlek
kaz. 2,78 (białko 3,53)

tł. 4,2
Ilość 46 tys.
cena 1.50 zł brutto dla vatowca

- 7 gr na fundusz

 

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tł 4,64 kaz 2,91 >90 tyś
1,68 zł brutto minus 7 gr fundusz. To ten słabo płacący SPOMLEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Sierpc nie ma stawiać tez proszkowni? Mi tam masło z Sierpca smakuje. Odkąd wykupili Żuromin to masło jest tam robione, przynajmniej tak kiedys czytalen na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Proszkownia jest w dalszych planach, najpierw serownia, ale czekają na warunki zabudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tł 4,64 kaz 2,91 >90 tyś

1,68 zł brutto minus 7 gr fundusz. To ten słabo płacący SPOMLEK

Masz chłopie wyobraźnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

emtec123 a może dwa złote ? spomlek to spółdzielnia !!! nikt nie widzę żeby się chwalił srednią z całego roku w rykach to 1,29 dla wszystkich moja 1,38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Ja to tylko nie wiem jakim cudem Wy wszyscy macie taką cudowną wydajność i tłuszcz ponad 4 60 bialka 3 50 i kazeiny 2 90
Śmieje się pod nosem jak takie czytam newsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przy 10 tysiącach od sztuki to tłuszcz 4,2 ciężko osiągnąć a gdzie mowa o prawie 4,7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Spomlek
Tłuszcz 4.75
Białko 3.68
Kazeina 2.81
Ilość 17tys
Cena 1.49
Minus 7gr fundusz

Edytowano przez Skubis69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

Sierpc nie ma stawiać tez proszkowni? Mi tam masło z Sierpca smakuje. Odkąd wykupili Żuromin to masło jest tam robione, przynajmniej tak kiedys czytalen na opakowaniu

Ok byc moze teraz maslo z Sierpca jest lepsze dlaczego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ja to tylko nie wiem jakim cudem Wy wszyscy macie taką cudowną wydajność i tłuszcz ponad 4 60 bialka 3 50 i kazeiny 2 90

Śmieje się pod nosem jak takie czytam newsy

ale niektórzy lubią być karmieni bajkami więc pozwólmy się im najeść jak mówiłem że kolega ani razu prawdy nie napisał to niektórzy mu fanklub prawie założyli O ile białko 3.5 i kazeine około 2.8 uważam za osiągalne nawet przy wydajności +10tyś o tyle tłuszcz nie wierzę za nic chyba że na zasadzie jak znajomy z federacji 11tyś a z odstawionego 7.8tyś i miał białko z oceny 3.6 i tłuszcz 4,55 a no miał jak krowy dają prawie 40% mleka w rzeczywistości to mają. Ja też napiszę tłuszcz 4.65 BIAŁKO 3.65 i 1.47zl ten słabo placacy Łowicz bo tyle moze wyjść Max i każdy pomyśli o co ten raban w Łowiczu prawie 1.50 mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Odkąd wykupili Żuromin to masło jest tam robione, przynajmniej tak kiedys czytalen na opakowaniu

To chyba kolego nie doczytałeś ,ponieważ jak do tej pory z tym miesiącem włącznie dla OSM Sierpc ,masło robi Proszkownia Mleka w Piotrkowie Kujawskim . Będzie produkcja masła w Żurominie ,ale jeszcze nie produkuję .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tł 4,64 kaz 2,91 >90 tyś

1,68 zł brutto minus 7 gr fundusz. To ten słabo płacący SPOMLEK

Zaczekaj jak te mleko w proszku z zapasów zostanie uwolnione to wtedy twoje słowa ,,słabo płacący SPOMLEK'' się urzeczywistnią. Jak widzisz wystarczył ---  na giełdzie i cena już u was leci. A tych minusów będzie coraz więcej. Teraz nosisz głowę wysoko bo masz cenę lepszą niż wszyscy ale porozmawiamy w lato 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spadek ceny to nie minusy na giełdzie tylko zamknięta Białoruś, ale i tak jest nieźle. A spekulacje to zostawmy ekonomistom, czy będą słabo płacić?? tego nie wiem. Ale że teraz płacą i to bardzo dobrze to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj