Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Jakie końcówki pojedyncze czy potrójne??

Polecane posty

Dawid777    0

Mam zamiar kupić opryskiwacz 400l do c330 https://ssl.allegro.pl/item512672122_teraz_...ki_2_200zl.html z potrójnymi czy z pojedynczymi końcówkami? I czy ze stabilizacją czy bez (ma to chodzić na 20ha w zbożu i w ziemniakach) I o co wogóle chodzi z tymi końcówkami?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja w swoim 400l z pilmetu mam nawet poczwórne dysze bo tylko je przekręcam i nie musze ich zmieniać i tylko jak je czyszcze to wyciągam. ale to zależy od funduszy i od tego czy będzie Ci sie chciało co oprysk zmieniać dysze no w sumie nie co oprysk rzadziej ale trzeba to zrobić w sumie potrójne wystarczyć powinnny bo będziesz zmieniac tylko na ziemniaki a stabilizacja poprawia bardzo dokładność zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Z tymi końcówkami o ile dobrze pamiętam to są one do zmieniania ilości wylanej cieczy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

dokładnie i można tez wybrać wielkość kropel przez różne dysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

I dzięki temu można poprawić jakość oprysku. Na wszystkich(chyba) opryskach jest napisane jakie dysze powinno się stosować.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jest 100zł różnica między końcówkami i 100zł różnica między stabilizacją... w tym starym opryskiwaczu (300l 9m) nigdy nie zmieniałem końcówek wszystko na jednych... :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Jak już kupujesz nowy to raczej nie oszczędzaj i zainwestuj bo warto niż potem masz żałować :)

Potrójne końcówki pozwalają na bardziej precyzyjne zabiegi a co za tym idzie lepsze działanie oprysków :)

Tylko powinieneś sprawdzić jakość montowanych końcówek żeby ci jakiś słabej jakości nie zamontowali

Musisz się popytać skąd oni je biorą


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

przy potrójnych koncówkach mozesz szybkozmienic ilosc i wiekosc kropli według zalecen producenta srodka przy pojedynczych nasz wiekszy dyskonfot gdzyz trzeba zmieniac wszystkie dysze i jest to czasochlonne a poza tym czy bedziesz kupował kilka rodzi dysz i patrzył za kazdym razem jakie koncówki siedza, a tu w razie potrzeby przekrecach na inna dysze i caly zabieg zmiany trwa dosłownie chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co jeśli chodzi o stabilizację i na jakiej zasadzie to działa czy przy tych tanich opryskiwaczach to zda egzamin? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Szczeże to w tanich opryskiwaczach jest to zrobione dosyć tandetnie a zasada działania przypomina huśtawkowe....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Podejrzewam że jest to zrobione na jakimś siłowniku tak więc nie najgorzej :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A wie ktoś może ile kosztuje wypasiony akpil lub pilmet? Taki ze stabilizacją i 3 końcówkami chyba drogo podług tego? (ten 2200zł)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Pilmet 412 ze stabilizacją = 5000zł do tego jak chcesz to za doplatą potrojne koncówki = 900zł


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj