Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aroo22    337
Napisano (edytowany)

Razem z tatem coś takiego zrobiliśmy jakoś 3 lata temu jak weszliśmy w rozsade z tacek. Wchodzi 16 tacek plastikowych 210. Zamocowany jest na przedni zaczep i jedynie bolec go trzyma, a dzięki obciaznikom nie giba się na boki. 

3 razy był cięty i ciężko było go dłużej przetrzymać. Resztki co zostały 4 raz dzisiaj przycięte. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Hehe u siebie na przód mam podobny stelarz na 8 tacek i też na bolec.w między czasie wrzucę zdjecie,ale przy naszych polach to co mieści sadzarka i wozidełko na tacki jest wystarczające .ja u siebie jeszcze sądzę i mam jakieś 40 tacek ale znowu długiego bo przespalem jedno cięcie a dziś po sadzeniu kosiłem kolejny raz bo do końca sadzenia przerosłaby. W polu sucho. Dzisiaj łukowa tabako zaczęła sadzić w niemstowie to okoliczne baby posciągły pranie z sznurków.jak wpadli na pole cała tą karawana sprzętu to świata nie widać było.u siebie na próbę nie ruszalismy przed sadzanim bezpośrednio dwóch pól i na 5 cm więcej jest wilgoci po posadzeniu na nie przemieszanym bezposrednio przed sadzeniem polu.na polach gdzie na zimowej orce sadzimy

W okolicy na naszych ziemiach rozsada tradycyjna czy z palet na piachu zdycha.5 dni po posadzeniu tylko do 8 rano coś stoi potem wzystko pada. Jednym słowem welcom to piachudry. To w sumie jednak 3 słowa.ciężka ziemię czy stanowiska po zbozach bd mieszać bo jednak jest problem z dociskaniem redliny jak za dużo suchej grudy najdzie pod koła sadzarki 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Najgorsze jest to, że kiedy już deszcz przyjdzie to - tak jak w mojej okolicy już kilka lat z rzędu - przywali krótka ale tak intensywnie, że pościąga wszystko z pola, a że moje działki są duże i o sporym jednostronnym pochyleniu to skutki możecie sobie wyobrazić. Przez te kilka lat na polu są fale dunaju i ubytki sięgające metra wysokości w stosunku do stanu wyjściowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

To mi tak dwa lata temu prawie posadzony cały tyton zmyło z pola jeszcze był ubezpieczony w TUW, Górka na połowie pola i co mogło spłonęło na boki a pan likwidator nie widział tam żadnej szkody powstalej w wyniku deszczu nawalnego. Szmaciarze to szmaciarze.  

A i bym zapomniał u mnie w okolicy są kontrole w sprawie sor czym się pryska itd środki opryskiwacze itd  także uważajcie.i nie wyglupiajcie się z ogloszeniami na grupie ze macie dursban spod lady ze wam zostało po opryskaniu pola i ze odsprzedacie 

Ewidencję zabiegów tez lepiej mieć uzupełniona.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
11 godzin temu, basserman89 napisał:

 

W okolicy na naszych ziemiach rozsada tradycyjna czy z palet na piachu zdycha.5 dni po posadzeniu tylko do 8 rano coś stoi potem wzystko pada. Jednym słowem welcom to piachudry. To w sumie jednak 3 słowa.ciężka ziemię czy stanowiska po zbozach bd mieszać bo jednak jest problem z dociskaniem redliny jak za dużo suchej grudy najdzie pod koła sadzarki 

Tradycyjna zgoda że pada bo sucho , słonko i wiatr ale z palet na piachu to niby dlaczego ? nawożenie przerwane od 2 tygodni , kolor jaśniejszy sadzonek , powinna być .

W nocy było -1 ale w dołkach , jeszcze dziś może być zimno ale w sobotę duże opady z burz nadają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie też był przymrozek ale nic mu nie zrobiło.u mnie tunele w ciągu dnia pootwierane są i w nocy staram się wywietrzniki otwierać.sadzimy tylko my i pekala ale tacki które rano były wywiezione wiedna.wczorajszy sadzony ładnie stoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289

Sadzenie w tym tygodniu ma 1 plus jest spokój w pogodzie a tytoń lubi to, oczywiście jeszcze lepiej się przyjmuje jak popada deszcz i go przygniecie . Na sobotę do południa nadają spore opady oby nie było zlewy bo wiadomo zamuli go ale gleba jest tak wysuszona że potrzeba dużego deszczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Może jednak warto bd jakieś belek siana słomy porozkładac do wieczora i nad ranem podpalić i coś dorzucić do tego żeby bardziej dymiło.

Rano ok 7 godziny tyton 3 razy podkaszany w tacach padał i wiedł jak kutas po stosunku ze nie dawało rady sadzić.

Skończyliśmy pole i teraz mam coś jeszcze do podnoszenia. Jak było do tej pory ciepło to ten posadzony w poprzednim tygodniu zrobił się ładny i zielony a teraz jednak mu dowaliło i się jaśniejszy z rana wydawał.Pękali ekipa się nie boi i chyba dzisiaj skończą jeśli do teraz już nie jest po sadzeniu 

 

Jak myślicie 0.2 tytanitu plus 2 kg kristalonu fosforowego i perfuma na wciosnastka po tych chlodach? 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

My jutro startujemy 2,80ha w dwa dni na sadzarce czwórce myślę, że to realne. U nas w potoku sporo osób sadzi ale też parę się wstrzymało ci co mają dużo do posadzenia no muszą wystartować. Co do pękali myślę, że mu nie zależy tak jak innym plantatorom na klasie on i tak zarobi swoje na skupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
54 minuty temu, mus napisał:

My jutro startujemy 2,80ha w dwa dni na sadzarce czwórce myślę, że to realne. U nas w potoku sporo osób sadzi ale też parę się wstrzymało ci co mają dużo do posadzenia no muszą wystartować. Co do pękali myślę, że mu nie zależy tak jak innym plantatorom na klasie on i tak zarobi swoje na skupie 

W piątek do 30 C nadają będzie leżał plackiem , ja po deszczu zacznę w sobotę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Dzwonilismy do sąsiedniej wioski gdzie pomagał em przy hydroponice to już posadzili a cześć osób się wstrzymała.jutro tez bd sadzić ale dziś zjechalismy z pola bo nie dało rady wytrzymać do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289

-2 o piątej rano , trawa sztywna , miejmy nadzieję że na polach z tytoniem poszło falami i nie pomroziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

u mnie siwo jak z wiosny, patrzylem w ogrodach- maliny ziemniaki sztywne i siwe przejebane jest jednym slowem .

PS. 2ha tytoniu tez mam i pewnie teraz bd w ch*j dosadzania i czekania ze 3 tyg zanim ruszy, ale chociaz 1.5ha wstrzymane bylo do dzis tyle pocieszenia 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Poszło dobrze na niemstowie -3 ok było przy gruncie z tego co jeden plantator z ulazowa mówił tam pokosiło tez ładnie. .a miałem bele rozkładać i kopcic trochę.silne rośliny nawet wytrzymały ale te słabsze padną po południu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289

O przymrozkach było wiadomo już tydzień wstecz , już nie raz miałem tytoń urwany i stał w skrzynkach dzień lub dwa i czekał na noce bez przymrozków , palone w polu też było ale do wstrzymania się od sadzenia zmusiła mnie sucha gleba . Tytoń posadzony z palet około tygodnia przed mrozem nie przemarza , sadzony w ten sam dzień co przymrozek nie ma szans .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

No w sumie chodziłem wieczorem po pierwsztym sadzonym tydzien temu polu i nic mu nie zrobiło a 50m dalej mam tunel .rano po 5 było siwo wkoło tunelu trawa sztywna jak gipsem podlewana a nawet końców liści do wieczora nie ubarwiło.u mnie przymrozek najbardziej pokosił to co było ręką nasadzane i zapchane w suchy piach bez wilgoci i flance nie miały szansę żeby się zakotwiczyć  w polu.i co jeszcze widziałem dzisiaj ze drutowiec jeb*** jak szalony na 20 m3 na tytoniu sadzonym tydzien temu 4 braki przezwolenia ujka spowodowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

W tytoniu - puki co - nie zauważyłem skubańców, natomiast w ogórach wykosiły mi kilkaset krzaków. Przez lata nie miałem z nimi większych problemów, poza pojedynczymi przypadkami. W tym roku przypuściły atak po 2, nawet 3 na krzak ogóra XD Jest też inwazja kretów, normalnie czegoś takiego za mojego życia nie widziałem, normalnie kopiec na kopcu, dziura na dziurze. Co do sadzenia to wiadomo - sucho, ale w naszych rejonach to pewnie nic w porównaniu z waszymi bliżej wschodu, chociaż i u nas leją wodę bekami na pole i sadzą. Na moich działkach najgorzej nie jest, zasadzone mam 40% i na razie czekam na deszcz, który podobno ma być po niedzieli - pożyjemy zobaczymy, jeśli nie to terminy bardziej czerwcowe - o ile sadzonka przetrwa - ale nie w takimi sytuacjami przyszło nam się borykać. 4 lata wstecz tytoń ten sadzony pomiędzy 5 a 10 czerwca miał największą wydajność w porównaniu z tym sadzonym w połowie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie jest sucho jak cholera a dzisiaj wieje i kurzy ze świata nie widać.tradycyjna rozsada nie wytrzyma bo jak zapowiadali na dziś lekki opad to kropi więcej ksiądz w kościele jak to co spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Ja dzisiaj podjąłem próbę nasadzania 1 hektarowego kawałka, którego lokalizacja przy obecnym stanie pogody jest lekko powiedzieć mało komfortowa :) Pod wiatr to była ciągła walka nie tylko z oporem powietrza ale i z tumanem kurzu, którą niestety przegrałem :/ Na tej działce tytoń był sadzony 2 maja i - odpukać - wygląda bardzo dobrze, jedyny problem to chwasty, które suszy się nie boją. Ekopielnik już raz poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289

Pierwszy raz sadziłem w takie sucho , spadło może 1l na metr i dalej deszczu w prognozach nie widać , dobrze że sadzonka z palet 160 , gruba , wyrośnięta to stoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jak myślicie ten tytoń połamany przez wiatr będzie coś z tego ? Bardzo dużo tego jest, te rzadki nie dogniecione to wzdłuż braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj