Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

ADAŚKOPOL    1

za ile ta 13? i od kogo ?

12 godzin temu, mynko napisał:

Odsprzedam puszkę nasion 13 jak ktoś potrzebuje to zapraszam.

Za ile 13, ile nasion i od kogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3
11 godzin temu, ADAŚKOPOL napisał:

za ile ta 13? i od kogo ?

Za ile 13, ile nasion i od kogo ?

Nasiona zamawiałem z Niemiec (nicota) dla siebie ale nie będę siał tej odmiany bo zakupiłem odmianę "Christiana". Nasiona są w oryginalnej puszce. Cena to  około 400 zł 50 000 nasion w puszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirella    1

Witam wiecie może coś w sprawie pomocy de minimis dla plantatorów tytoniu którzy nie otrzymali zapłaty od FTK? Kiedy można się spodziewać jakiejś informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Nie masz odroczenia? U mnie przyszło, że do końca marca. Znajomi mają nawet do połowy kwietnia. Ja wiem, że u mnie coś działają, bo był telefon z ARiMR, bo tytoń miałem na dzierżawie, a dzierżawca sam składał wniosek o dopłaty. Po wyjaśnieniu i sprawdzeniu w bazie danych wszystko sie zgadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
20 godzin temu, Mirella napisał:

Witam wiecie może coś w sprawie pomocy de minimis dla plantatorów tytoniu którzy nie otrzymali zapłaty od FTK? Kiedy można się spodziewać jakiejś informacji?

Na razie niema kasy na de minimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Czym ogrzewacie tunele ? Macie jakieś piece czy nagrzewnice ? Zastanawiam się nad kupnem takiej nagrzewnicy i zastanawiam się która będzie lepsze czy elektryczna czy olejowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

U nas już tydzień czasu sieją. My wczoraj zaczęliśmy, jutro u sąsiada a we wtorek będziemy kończyć.

Edytowano przez Laraks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Dopiero po 24.03 będzie siane, na razie nie ma co się śpieszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
Dnia 24.02.2019 o 12:37, Danielf6 napisał:

Witam 

W tym roku zaczynam produkcję tytoniu i w związku z tym moje pytanie czy mógł by ktoś doradzić jakie nawozy siać na wiosnę na 1 ha ? I ogólnie od czego zacząć przygotowanie pola. 

 

 

Ja w tym roku wychodzę a Ty w to wchodzisz??😱chyba nie zadajesz sobie sprawy z tego ile to nakładu pracy. A nie sadzilem tak malo bo okolo 6/7h. Tytoń rok dwa i zakończy swój żywot w PL. Państwo nie chce wspierać rolników uprawiających tyton firmy stawiają coraz większe wymagania itd. 

9 godzin temu, Laraks napisał:

U nas już tydzień czasu sieją. My wczoraj zaczęliśmy, jutro u sąsiada a we wtorek będziemy kończyć.

To z.dniem 1maja chcecie w pole wejść??jak już siejecie??ja zawsze sialem co roku z koncem marca z tym ze hydroponika i na 16zawsze wychodzilem w pole...

Dnia 6.03.2019 o 13:09, tyui napisał:

Witam, które tacki będą lepsze do hydroponiki plastikowe czy styropianowe?

 Ja mialem te greckie plastikowe i sa lepsze. Weź pod uwage to ze plastikowe możesz odkazic co roku a styropianowe juz nie. Jak chcieliśmy ściągnąć styropianowe od Niemca z prof. Berebeciem odradzil nam i powiedzial ze to nie ma sensu w PL gdyz Niemcy np co roku wymieniają na nowe. Używek styropianowych nie radzil bym Ci kupować ja wiem ze lukowiacy Grzyb, Pekala czy Sloma beda Cie zachęcać do kupienia od nich używek. Ale kupując używki styropianowe nigdy nie wiesz jakie choroby mogą siedzieć w tym styropianie. 

Dnia 12.03.2019 o 13:26, dragonmt852 napisał:

Firmy firmami ale te ceny akceptuja w naszym imieniu związki plantatorskie

Ja dzialalem w jednym związku i nie siej zamentu ze firmy cos kolwiek ustalają ze zwiazkami. Firmy robią co chcą mając wszystkich w du... mało tego nastawiaja plantatorow na to zeby nie płacić na związki,związki sie rozwiązują i firmy wprowadzają sobie ustawy jakie im sie podobają. W tym momecie zostały na rynku trzy związki i te trzy związki sa finansowane przez firmy. A jak sa finansowane przez firmy to beda pchać ustawy firm, a nie walczyć o dobro rolnika. Tylko nie mylić grup ze związkami. Bo grupy podpisują z wami umowy a związki jeżdżą walczyć w waszym imieniu do ministerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Mówisz że wychodzisz z tytoniu. Można wiedzieć co bardziej oplaca się uprawiać? Chyba ze praca na etacie, to by wszystko wyjaśniło. Na tą chwilę tytoń jest dalej opłacalny (w prawdzie przydałoby się podnieść cenę za kg bo wszystko idzie w górę ale weź tu zarób tyle z ha zbóż czy innych upraw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26
10 godzin temu, Ziemeczek napisał:

JTo z.dniem 1maja chcecie w pole wejść??jak już siejecie??ja zawsze sialem co roku z koncem marca z tym ze hydroponika i na 16zawsze wychodzilem w pole...

My w zwykłe tacki siejemy, a tak u nas teraz zaczynają, w tamtym roku to po 20 kwietnia zaczynali sadzićxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
10 godzin temu, Aroo22 napisał:

Mówisz że wychodzisz z tytoniu. Można wiedzieć co bardziej oplaca się uprawiać? Chyba ze praca na etacie, to by wszystko wyjaśniło. Na tą chwilę tytoń jest dalej opłacalny (w prawdzie przydałoby się podnieść cenę za kg bo wszystko idzie w górę ale weź tu zarób tyle z ha zbóż czy innych upraw).

😉zioła wchodzę dopuki da sie na tym zarobic zanim wszyscy z tytoniu sie nie przerzuca😉

A w tym roku wkur.... mnie uniwersal całą jedynkę dwójkę na koniec od trójki zaczął kupować. Tereny Puław. Na początku jak mieli ssanie bylo ok na koniec wy....li nas bez mydła😤

Edytowano przez Ziemeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
57 minut temu, toma188199 napisał:

Witam sieje ktoś jakieś wapno granowane pod tytoń teraz 

W tym roku nie, ale w tamtym roku siałem wapmag 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
Dnia 20.02.2019 o 17:33, Miran napisał:

http://renex.biz.pl/tunele-foliowe/listwy-mocujace

Uzywa ktoś tego? Nie tnie folii? Dobre to rozwiązanie?

Mam takie listwy już 3 lata i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Nie tnie folii i dodatkowo w każdej chwili można ją naciągnąć jak będzie zbyt lużna. Polecam te listwy każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
10 godzin temu, toma188199 napisał:

Witam sieje ktoś jakieś wapno granowane pod tytoń teraz 

Ja końcem lutego siałem Polcalc i AtriGran ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Mam pytanie jakie są środki na chwasty w tytoniu przed sadzeniem oprócz comandu wiadomo stompu nie wolno stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26
3 godziny temu, max95 napisał:

Mam pytanie jakie są środki na chwasty w tytoniu przed sadzeniem oprócz comandu wiadomo stompu nie wolno stosować?

comand+devrinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2
Dnia 20.03.2019 o 00:21, Laraks napisał:

comand+devrinol

W jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Potrzebuje pompy do tunelu do zraszaczy bo z sieci jest za słabe ciśnienie , jaką polecacie aby brać wode z mauzera i dawać na zraszacze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Raczej hydrofor Ci potrzebny. Zapotrzebowanie na wode policz po ilości zraszaczy i odległości od hydrofora do ostatniej końcówki zraszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Dnia Thursday, March 21, 2019 o 18:23, tyui napisał:

W jakich dawkach?

Pół litra Commandu i litr dervvinolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj