kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kokoman0    305

kredyt komercyjny (leasingowy) w BNP Paribas część oprocentowania pokrywał importer jakoś to tak było w 2007. Ciągnik zarejestrowany na bank. jedno co najgorsze pilnowanie faktur. przychodziły z pół miesięcznym opóżnieniem i co miesiąc trzeba dzwonić po numer faktury i kwotę do zapłaty zeby w terminie opłacić. na szczęście jeszcze tylko 6 rat

My braliśmy ten sam kredyt. 10% wartości ciągnika na start i spłacenie vatu (od razu albo w 3 równych ratach) ciągnik jest zabezpieczeniem co według mnie jest dobre bo jeśli by coś nie wyszło to zabierają ciągnik i po wszystkim. Obowiązkowe jest ubezpieczenie AC (zresztą to dobrze) niestety jeśli ubezpieczyłeś w innej firmie niż u nich to musisz jeszcze dodatkową opłatę uiszczać co roku (złodzieje :P ). Co do faktur to zdarzało się, że po czasie przychodziły ale od jakiegoś roku przychodzą dużo wcześniej (zadzwoniłem zrugałem trochę). Oprocentowania nie pamiętam za bardzo ale chyba 7% było (w sumie jeszcze jest ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Panowie,mam jeszcze jedno pytanie. Jak z częściami? Łatwo dostać? O cenę nie będę się pytał bo wiem że na pewno drogie, ale jak z dostępnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Myślę że te finansowanie fabryczne to nie głupia sprawa, to że maszyna zastawem lepsze jak obciążać hipotekę na ziemi lub całym gospodarstwie. AC jak się bierze kredyt gdzie maszyna jest zastawem to wszędzie jest obowiązkowe bo znajomy brał w banku i też musiał zapłacić AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Witam po długiej przerwie do kuboty nie ma problemu z częściami jak nie ma ich w polsce to są w niemczech na głównym magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Na dzień dzisiejszy cena takiej M7040 jest straszna podobnie jak pozostałych modeli. Podnieśli prawie po 20 tyś na modelu zależy jak gdzie ale około

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podnieśli jak euro skoczyło do 4,5zł - dziś kosztuje 4,2 to może i cena traktorków spadnie; (z innymi walutami jest podobnie np z jenem frankiem czy dolarem)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Chłopie z choinki się urwałeś ? To POLSKA podnieść to szybko podniosą ale już opuścić to nie prędko jeśli kiedykolwiek opuszczą. A cena kubusi zależy od jena anie od euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Cena nie tylko zależy od jena. Przeliczana jest też na wartość euro. Przynajmniej tak mi diler mówił. Cena jak nie spadnie to będzie musiał się trafić amator na te traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dzisiaj rzuciłem okiem na kursy walut i widać było dużo czerwonego koloru (w dół) niestety jen należał do tych walut które się wyłamywały i tak 100 jenów warte było ponad 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

A w moje kubocie m128x mimo że niby juz naprawione dzisiaj leciał mi płyn chłodniczy to już 4 raz mi sie zdarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Wyciek płynu co to za usterka napisz coś więcej 4 raz naprawiają i dalej źle gdzie nasz serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoguSz    0

Witam od jakiegoś czasu przeglądam to forum bo zdecydowałem się na zakup kubotki z ładowaczem (opinie użytkowników AF pomogły mi w wyborze za co chciałem podziękować).W piątek dostałem ofertę na zakup m9540 za 162000 netto (jest to cena na dzień dzisiejszy i jak zaznaczył dealer może ulec zmianie) ładowacz miałby to być quicke lub stoll który jest tańszy o 1500 netto, quicke kosztuje 28500 netto bez osprzętu (ceny zawierają upust)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

@BoguSz gdzie kupujesz Kubotę i skąd jesteś? :P Niestety obserwując ostatnie podwyżki aż się odechciewa czegokolwiek kupować... Tyle że niektóre maszyny trzeba wymienić...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Cześć kubociarze! Postaram się odpowiedzieć jak to jest z częściami do Kubot. Otóż tak samo jak do innych traktorów czyli na zamówienie. Problemy - prawie żadnych - normalne zamówienie w poniedziałek i czekamy, do piątku powinny być, chyba, że niemiaszki nie mają to przyleci z Japonii. Problemem jest podjęcie szybkiej decyzji przez użytkownika ciągnika. Części Kubota są dobrze skatalogowane i to jest plus, najgorzej jest w składakach innych marek czyli do tego roku to takie części wkładane, a od tego to inne :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoguSz    0

kubotę kupuje w Techmleku Lubartów jestem z pod Białej Podlaskiej. Dealer mówił ze około pażdziernika wejdą juz nowe modele wtedy to dopiero ceny pójdą do góry (będzie w nich już skrzynia powershift i w opcji EHR) o cenie nie chciał mi nawet wspominać powiedział tylko że nawet jego zwala z nóg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo33    0

Koledzy ile płaciliście za pierwszy przegląd po 50h w Techmleku i czy serwisanci zrobili wszystko co jest do zrobienia przy pierwszym przeglądzie. moja kubota to m7040n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Jak wywindują tak ceny to nikt na Kubotę nie spojrzy nawet kątem oka bo teraz już kosmos zrobili. To co 100 konna kubota będzie kosztowała tyle co 100 konny FENDT. To każdy weźmie fenda.

 

Witam od jakiegoś czasu przeglądam to forum bo zdecydowałem się na zakup kubotki z ładowaczem (opinie użytkowników AF pomogły mi w wyborze za co chciałem podziękować).W piątek dostałem ofertę na zakup m9540 za 162000 netto

To brutto wyjdzie ci prawie 200tyś i co nie szkoda ci takiej kasy na kubote która nie ma nawet EHR. Ja za taką kasę to bym już poważnie się zastanawiał. 3 lata temu ludzie z taką płacili po 150 tyś brutto to ile podnieśli, i wtedy to była konkurencja dla innych marek. Zaś dla nas rolników dobra alternatywa za dość przystępne pieniądze solidna maszyna, ale 200 koła normalnie załamka nie mogę się z tym pogodzić chyba wybiorę się do mojego dealera żeby trochę po narzekać może mi ulży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy co możecie powiedzieć o dilerze z Posądzy - Pilar tech ma może ktoś doświadczenia z tymi panami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Ja w maju za przegląd po 50 godzinach w m6040 zapłaciłem 1750zł ale cena za przegląd była negocjowana razem z ceną ciągnika

Wymienine były filtry i oleje w skrzyni i silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj