kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Versu    0

Właśnie dla tego że jest bez bajerów to bajery nie będą się psuły po 5latach eksploatacji bo ich nie ma. Tak jak wspomniane ursusy, prosta konstrukcja bajerów zero, tylko pod względem zaawansowania technicznego też zero. Zgadzam się teraz trochę przesadzili z cenami ale każdy bierze a to na PROW albo inny program więc realnie nie płaci się za całość z własnej kieszeni. Po drugie primo nie wyobrażam sobie uprawy 40 hektarów ornego C360 albo C330 chyba że większe ursusy ale wtedy ceny nie różnią się aż tak bardzo. Bo ursus przed tym jak go polmot przeją jak na to co sobą reprezentował nie był wcale tani. I jeszcze jedna uwaga weź powiedzmy 160 koni ursusa i popracuj nim po 17 godzin dziennie a będzie sie z niego lało jak z dziurawego wiadra, tylko że olej nie woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja też jestem zdania że bajery tj. elektronika to dobra jest w domu a nie na polu w kurzu i wodzie. a co do ursusów to nie takie złe były nawet te z lat 2000 większe badziewie to pronar, nh. a za 230 tyś to może 2 ursusy będą, czego kubuś nie przeżyje a komfort pracy jest teraz prawie wszędzie porównywalny, nawet w belarusie jest już dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Znowu się o pierdoły toczy :P

Dyskusja bez końca :lol:

 

Komfort komfortem, ale ergonomia ergonomią, ot tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Co do Belarusa i Pronara to akurat mam niedaleko na wystawy do Narwi jeżdżę to mi nie powiesz co to Pronar i miałem okazję tym pracować komfort zero hałas maksymalny prawie jak w czołgu. Spalanie za 10 lat to ja na samym paliwie 1/3 tej kuboty odrobię to co Pronar by przepalił albo Belarus. a dwa ursusy spokojnie wytrzyma, bo w ursusie 6 tys motogodzin to już remont. a w kubocie poszukaj na necie są modele u Niemców co mają po 16 tys motogodzin bez remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Jednemu pasuje MTZ a innemu Fendt. Każdy sam dokonuje wyboru,sam za to placi- i trzeba uszanować jego wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co Ursus ma w sobie teraz z Ursusa poza znakiem firmowym ? Kubota ma dużo, a nawet zdecydowana większość Kuboty w Kubocie. kubota produkuje ponad 100 lat swoje produkty. ursus stanie sie montownią różnych podzespołów opatrzonych jednym znaczkiem na masce. ciekawe ile pociągnie.... nie wiem w ogóle czy ta dyskusja jest zbieżna z tematem forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Właśnie nie jest zbieżna. Więcej się nie wypowiadam w temacie innych marek jak Kubota bo właśnie o niej piszemy w tym temacie. Czekam na jakieś ciekawe spostrzeżenia w temacie Kuboty trzeba trochę podkręcić tempo przepływu informacji w tym temacie, bo ostatnio coś przygasło. Przecież jest zima w polu nikt nic nie robi, WIĘC APEL DO WSZYSTKICH KTÓRZY PISALI KIEDYŚ W TYM TEMACIE A SĄ POSIADACZAMI KUBOTEK PISZCIE O SWOICH MASZYNACH. Jak się sprawują, może jakieś usterki, awarie się zdarzyły, bo przecież nie ma ideałów tak wśród ludzi jaki i maszyn. Myślę że czym więcej takich spostrzeżeń zamieścimy, tym łatwiej będzie podjąć decyzje o zakupie tej marki innym czytelnikom AgroFoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ma pytanie co do paliwa, czy kubota będzie pracować na tz opale lub oleju jadalnym lub biodisel. jesli pracuje to czy są jakieś zakłócenia i problemy. może ktoś stosuje mieszanke tych paliw z ON, jak tak to jaki jest stosunek - procentowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzzio    0

Szukam juz spory czas kuboty me8200 lub me9000.

Ciezki sprzet do kupienia jak cholera:)

Wecie moze kto bedzie sprzedawal lub sprzedaje obencnie taki ciagnik?

Pozdrawiam

radzzio@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

W mniejszych Kubotach są rzędowe pompy wtryskowe i podobno tylko mazutu nie trawią to powinny bez problemu poradzić sobie z "alternatywnymi paliwami". Ja w swojej tego nie próbowałem i nie zamierzam ale słyszałem że kiedyś w "testowej" Me8200 rolnicy sprawdzali wszystkie dostępne opcje zasilania - Kubota odmówiła pracy dopiero jak jakimś naprawdę "syfem"zablokowali filtr paliowa , po wymianie filtra nie było z nią problemu.

Natomiast 108 i 128 mają wtrysk CR więc może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Potwierdzam te z układem CR gorzej radzą sobie z paliwem słabym jakościowo. Serwisant mówił, że na gwarancji robili dla jednego już w m108 bo zaoszczędzić chciał na paliwie (tylko dla tego zrobili mu to na gwarancji bo dużo rzeczy u nich wziął). Kiedyś w sąsiedniej wiosce mieli me5700 na testach to poili ją czym popadło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lałem do swojej me9000 B100 i odczuwałem minimalnie podwyższone spalanie. zaprzestałem tego bo z obliczeń raczej nic nie zaoszczędziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Pytanie do Misiek100245 ile czasu użytkujesz tą swoją ME9000 B100 dużo masz już motogodzin, wykonujesz nią ciężki prace czy jako ciągnik pomocniczy chodzi. Swoją drogą słyszałem dzisiaj ciekawą wypowiedź cytuje: "kubota to taki sam ciągnik jak ZETOR tylko więcej kosztuje" ta osoba posiada właśnie Zetora od 2 lat. I tak se myślę jaka jest różnica w cenie między M9540 a podobnej mocy Zetorem. Jakie ma spalanie Zetor takiej mocy Kubota wiem ile pali.

Może ktoś na forum wie. może nie warto przepłacać tyle za Kubote ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

W okresie kiedy ja kupiłem M9540 kolega kupił Zetora Proxima Power 105. Moc zbliżona i w tamtym okresie nie było aż takiej różnicy w cenie. To teraz kilka porównań: oranie - Kubota 16 l/ha, Zetor 23 l/ha. Uprawa, podorywka, siew - Kubota 8 l/ha - Zetor - 10 l/ha. Pierwszy przegląd - Kubota 2100 zł, Zetor 1600 zł. Pozaprzeglądowe wizyty serwisu - Kubota 1x (zawieszony zawór od TUZ - 10 min roboty), Zetor - 4x (padło turbo, padły sterowniki skrzyni biegów, pękł wał od przedniego napędu). Wszystko poza wałem było robione na gwarancji, ale teraz gwarancja się skończyła i zacznie się płacenie za naprawy. Póki co - nie wymieniłbym Kuboty na Zetora, ale przy tych cenach to może trzeba byłoby się za czymś innym rozglądnąć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja mam zetory i byłbym zachwycony gdyby moja kubota też tak mało paliła. Mi forterra z pługiem kvernelandem i wałem na 1 ha spala zależnie od warunków od 13 do 18l. na ha. Proxima przy ładowaczu 5l na mth. tj. na zegarową 3,5l. Nie ma szans żeby przez dzień spalił cały zbiornik paliwa (zbiornik 120l). No nic przekonam się może już w tym miesiącu. Na pewno zrobię pomiary i porównam do zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Misiek100245 ile czasu użytkujesz tą swoją ME9000 B100 dużo masz już motogodzin, wykonujesz nią ciężki prace czy jako ciągnik pomocniczy chodzi. Swoją drogą słyszałem dzisiaj ciekawą wypowiedź cytuje: "kubota to taki sam ciągnik jak ZETOR tylko więcej kosztuje" ta osoba posiada właśnie Zetora od 2 lat. I tak se myślę jaka jest różnica w cenie między M9540 a podobnej mocy Zetorem. Jakie ma spalanie Zetor takiej mocy Kubota wiem ile pali.

Może ktoś na forum wie. może nie warto przepłacać tyle za Kubote ?

użytkuje od lipca 2007 mam na niej teraz 1820 mth do wiosny 2011 była główną siła pociągową na 43ha w uprawie ziemniaka i psznicy pół na pół. teraz najcięższe prace robię renault 110.54, a kubota wszystko inne co tylko mogę. przebieg w kubocie taki sobie bo mam jeszcze 4 ciągniki: zetora 5211, john deera 2250, c-330, c-328.

Ja cenię sobie Kubotę za komfort pracy, zwrotność w połączeniu z wydajną hydrauliką i reversem (nawroty na poprzeczniaku trwają parę sekund) niska masa jest dla mnie plusem w uprawie międzyrzędzi na wąskich kołach. a i widoczność do przodu jak i do tyłu jest dla mnie wzorowa . jeszcze jedna jest dla mnie zaleta nie wiem czy to coś nadzwyczajnego ale prowadzi sie sama idealnie po środku pomiedzy rzędami ziemniaków. w czasie oprysku w zwartej naci puszczam kierownice i idealnie sama jedzi środkiem bruzd w minimalnym stopniu niszcząc rządki. w kopaniu wczesnych na biegach pełzających też puszczam ja w rządki i ide na kombajn. wiem zero BHP ale życie czasem tak wymusza). życzę dokładnych przemyśleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jaki dość dobry i tani ładowacz polecacie do Kuboty M8540 normalnie włożyłbym cos zachodniego jednak za dwa lata ciągnik przy ładowaniu zastąpi ładowarka teleskopowa także nie widzę sensu wydawania na to dużych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Panowie jaki dość dobry i tani ładowacz polecacie do Kuboty M8540 normalnie włożyłbym cos zachodniego jednak za dwa lata ciągnik przy ładowaniu zastąpi ładowarka teleskopowa także nie widzę sensu wydawania na to dużych pieniędzy.

jak już wcześniej pisałem do mojej Kuboty M8540 założyłem ładowacz Metal-Fach T-229 o udźwigu 1600 kg, który razem z osprzętem( łyżka 2m, krokodyl 1,5m , paleciak i chwytak do balotów) kosztował mnie 28 tyś brutto. I jak narazie nie mam do niego zastrzeżeń. Robi co mu każe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myslałem nad metal-fachem ale dealer odradza mi gdyz twierdzi ze są w nim za małe rozdzielacze i olej może sie grzac bo kubota ma pompe 65 litrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

To niech Ci dadzą większy rozdzielacz (jeśli wejdzie i diler to może załatwić) i po problemie a co do grzania się oleju w hydraulice to w mojej Kubocie olej jest naprawdę gorący ale co do wydajności to nie widzę zmian (jak na razie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Olej jak będzie przepływał w układzie i tak się rozgrzeje, ale rozdzielacz to ważna rzecz, żeby nie tłumił pompy. Ja dzwoniłem do metal fachu i z tego co mi powiedzieli to rozdzielacz jest wystarczający do tego traktora. Ogólnie gdyby mój diler miał w ofercie inne ładowacze polskie wybrałbym inny. Na Q36 mam zbyt mało pracy żeby wydawać tyle kasy 7500 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Za ładowacz dać 7500 Euro to na złotówki jakieś 33000 tysiące złotówek. Ciekawe ile lat taki ładowacz będzie się amortyzował. Myślę że z 10 to nie wiem czy odrobi się. A ktoś wie ile kosztuje Q35 duża różnica w cenie bo moim zdaniem na Kubote M8549 albo M9540 to raczej Q35 wystarczy. Można nawet popatrzeć jak ładnie wygląda na Kbotce.

 

http://www.agrofoto.pl/multimedia/galeria/8711,227.html#topPage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Q36 to jest następca Q35 więc mówimy w sumie o tej samej klasie ładowaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj