Polecane posty

mirro    6402

Nie wiem czy nadaje się dla zwierząt. Dla mnie mrożenie tego i uzyskanie z 10ton surowca 7ton odpadu mija się z celem. Taki mi wyszedł wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

@Agent007 chodziło mi po prostu że przemarzła, owszem można było by ją próbować kopać i sprzedawać, ale to raczej już po rozmarznięciu na taśmach robiła by się papka. Przemarzniętą to jedynie co to jak już pisałem sprzedaż na soki(ale to też nie wszystkie odmiany będą chcieli) znajomi którym na pryzmach połapało sprzedawali taką to im śmiało brali, bo ze sprzedażą na kostkę jest trochę ryzyko albo wezmą i puszczą w słabej klasie za małe pieniądze albo transport wróci do domu.  


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

DJBOMBA12 masz może jakieś namiary na firmy do których można by przedrzwonić, czy skupują na soki przemarzniętą marchewkę? A może ktoś z forumowiczów sprzedawał i ma namiary? Przez mokrą jesień zostało 2 ha naby w polu i szukam pomysłu poza talerzówką na odrzyskanie paru groszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Ludzie czy wy jestescie powazni ? Przeciez zanim sie w pole uda wjechac to z tej marchwi bedzie troche blota. Mozna myslec co zrobic z namrozonej ale w skrzyniach,pryzmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Co ile cm w rzędzie najlepiej wysiać marchew na przemysł? tak żeby wydajnosć była spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ale plastry czy kostka, jaka odmiana, jaka siła kiełkowania, jaka gleba?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

gleby różne kl 3-5, pytam bo mam zamówiony siewnik na redliny co 75 cm , wysiew ok 750tys nasion na ha to wyjdzie co  3,5 cm . Marchew przeznaczona na susz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jak wschody będą 90% to ok, ale ja poniżej miliona bym nie siał, ja sieję nawet do 1600 tys na plastry przy sile kiełkowania ponad 80% 

lepiej za gęsto niż zbyt rzadko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

gleby różne kl 3-5, pytam bo mam zamówiony siewnik na redliny co 75 cm , wysiew ok 750tys nasion na ha to wyjdzie co  3,5 cm . Marchew przeznaczona na susz.

moim zdaniem to za rzadko ten 1 mln trzeba wysiać

 

jak wschody będą 90% to ok, ale ja poniżej miliona bym nie siał, ja sieję nawet do 1600 tys na plastry przy sile kiełkowania ponad 80% 

lepiej za gęsto niż zbyt rzadko 

kolego za gesto też źle :)


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

tzn ja wam powiem, że nigdy nie sieliśmy wiecej jak 800tys na ha. na zwykłych redlinach nieformowanych to  w umiarkowanych warunkach bez deszczowania 60-70 ton to nie był jeszcze jakis rekord. teraz jest deszczownia i studnia wiec trzeba wprowadzić nowe technologie . znajomi co do tej pory mieli deszczownie to przy normie wysiewu 700-800 tys nasion uzyskiwali 90-100 ton z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jakie masz ziemie... u mnie bez deszczowania można na zesach stawac i tak nie zbierzesz wiecej jak 50t


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

napisałem w umiarkowanych tzn jezeli nie ma suszy. gleby na jakich jest siana marchew to 4-5, troszkę 3 , z jakims okresem suszy na 4 klasie to 40-45 ton to takie minimum, na większym piachu to i 30 cięzko złapać jak długo bez deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jakie masz ziemie... u mnie bez deszczowania można na zesach stawac i tak nie zbierzesz wiecej jak 50t

Jacku to u was, były lata że ja dobrze ponad 80 t/ha zbierałem, ale odmiany Joba, te co teraz uprawiamy to plennością do pięt nie dorastają, 

u mnie wiecznie jest problem ze wschodami, mamy ziemie strasznie zaskorupiające się, musi być gęsto aby coś z tego było

mój rekord to zebranie 55t/ha marchwi na plastry czyli do 3,5 cm odmiana joshi posiana 1 600 tys/ha, straszny koszt ale się raz udało. 

ostatnie 3 lata to wiecznie słabe wschody, w 2016 część potraktowałem agregatem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie wschody to jedno 2 to jak przyjdzie susza po wschodach ziemia zrobi sie skała dosłownie i marchew nie ma siły korzeniami jej rozerwać  i siedzi cieniutka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Ile kosztuje nowa redlinarka 2 rzędowa waremczuka? ta tylko na wałek z talerzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jak sytuacja u waz z siewami? ja jeszcze sie wstrzymyje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj