Polecane posty

malkolm    25

przyznam się że nie wiem, na 2 liścienne masz tylko dwa środki, sencor i afalon, reszta to generyki, dzwoń do przedstawicieli i pytaj albo testuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Afalon w dawce 1.5 + .0.25 Betanol 274ec i pole praktycznie czyste od fazy 3-4 liści marchewki oczywiście

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

betanal chyba wycofany-jest nowy,wiem że w buraczki sie nie nadaje,a w marchwi nieprubowałem,dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

tak unas to juz 5 rok tak sie stosuje jak niemasz bratkow to spokjnie mozesz dac 0.20 Ziele siada aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

A teraz was panowie zagnę. Interesuje mnie to czy jak będę miał marchewkę na redlinie dam radę ją wykopać kopaczką elewatorową? (nie posiadam kombajnu i we wsi nie ma) Czy nie potnie jej kopaczka bo nie wiem jak głęboko będzie ukorzeniona.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

U nas też kopiemy elewatorową i nic się nie dzieje, oczywiście nie duże ilości ok 15- 20 arów bo przy większej to nie miałby kto natki odcinać.

 

po ile wy ha siejecie tej marchwi ?? i jakimi kombajnami zbieracie ???

 

ja w zeszlym roku mialem posiane okolo 400ha marchwi z czego 370zebralem reszty nie zdazylem posiadam 2 kombajny ASA LIFT 4 rzedowa 3 kolowe samojezde jedyne w polsce

 

to co 30 ha marchwi Ci zmarzło? duże macie chłodnie bo chyba przechowujecie większość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam elewatorówka na normalnych łopatach radzi sobie elegancko. Na przyszly sezon musze jakaś oglawiarke wysmyczyć i tylko w ten sposób będę kopał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami82    7

A nikt się nie orientuje ile kosztuje 4 rzędowa redliniarka z glebogryzarka Baseiler. Oczywiście nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

podpowie ktoś jak zakopcować marchew i czy daje się jakieś środki na gryzonie , jeśli tak to proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

Tematy połączone

 

witam wszystkich i mam pytanie dotyczące marchwi

 

mam zamiary zasiać z 0,5ha marchwi ale nie mam o tym dużego pojęcia, natomiast siew tylko w redliny,

ale opryski, nawóz, co jak kiedy i czy da radę bez deszczowni ?

proszę o wypowiedzi

 

a i nie mam żadnego kombajnu do zbioru warzyw ani ziemniaków co z tym ? czy da radę bez

a i jaki plon będzie na glebach IV, V ?

po ile sprzedam , ile mnie wyniesie uprawa ?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Oczywiście że da zebrać marchew bez kombajnu. To nie jest aż taka duża ilość wystarcz wyorywacz i kilku ludzi.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

No kolego, ja dopiero doświadzenia zdobywam w tym fachu i wypowiem się tyle: Na jednej redlinie sieję dwa rzędy, to znacząco zwiększa plon, ja z 12 arów miałem 7,5 tony. Pryskałem przedwschodowo na chwasty i potem dwa razy odżywką, nie stosowałem żadnej deszczowni. W tym roku z wykopaniem poradziłem sobie po średniowiecznemu - wykopywanie zwykłą kopaczką bez żadnych wyorywaczy, potem obrywanie naci i do skrzyni, ale w następnym sezonie planuję tak właśnie 0,5 ha i raczej bez kombajnu się nie obejdzie. Ja sprzedaję na targowisku po 1,5 zł, jak będzie potrzeba to się będzie sprzedawać po 1 zł, jeżeli będzie miała się zmarnować.

Edytowano przez MedFire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

A miałeś chętnych na tą marchew ? Z samą marchwią jeździłes na rynek czy cos jeszcze ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

Mam też inne warzywa, no wiadomo ziemniaki, buraki, por, seler, kapusta. No i do wiosny to będzie, chętni są, no ale wiadomo, jak to jest - kilogram, dwa, raz worek ktoś kupi, czasem kilka, no ale po mału schodzi, no i na brak grosza też narzekać nie mogę.

Edytowano przez MedFire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

W tym roku akurat pasowało bo warzyw nie było dużo cena jest i chętnych też . Sam miałem zasiane 20 arów buraków bo zawsze siałem ale niestety wszystko woda zniszyła


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

więc mówisz że żadnej deszczowni nie potrzeba, pryskanie raz przedwschodowo na chwasty i później dwa razy odżywką. a kopałeś kopaczką elewatorową ?

 

A i jakie odżywki stosowałeś ?

Edytowano przez sylweks44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Pryskanie przedwschodowo na chwasty i później możliwe, że też trzeba będzie poprawić kolejnym opryskiem jeśli chwasty się pojawią. Dodatkowo pryskanie "na robaka" + fungicydami + odżywkami. Kopaczką elewatorową możesz poobijać marchew tak mi się wydaje, lepiej wykopać wyorywaczem i ręcznie ją wyciągnąć z ziemi jeśli myślisz o uprawie 0,5ha to taki zbiór będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kopałem elewatorówką z nałożonym pierwszym pasem gumowym i zdemontowanym drugim łańcuchem. Bardziej mi płuczka towar popsuła jak kopaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

Kopałem kopaczką elewatorową i jakoś, nawet nie najgorzej sobie poradziłem. Pryskałem Penncozeb, Ridomil i odżywką Florowit do warzyw. Marche całkiem ładna, robaka duzo nie było, poczytam trochę literatury fachowej i w następny sezon wezme sie za to bardziej poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie mam redliniarki to mogę to sasiać w sposób taki że przejadę obsypnikiem i później siewnik z walcem podobny do tego http://www.agrofoto....wnik-do-warzyw/

czy mogę tak zrobić ?

Możes ale osobiście proponuje wyspawanie takiej maszyny żebyś za jednym przejazdem uformował. Ja mam obsypnik za nim gęsiostópki spulchniające środek redliny idą dość głęboko i za tym lekki wał

Kopałem kopaczką elewatorową i jakoś, nawet nie najgorzej sobie poradziłem. Pryskałem Penncozeb, Ridomil i odżywką Florowit do warzyw. Marche całkiem ładna, robaka duzo nie było, poczytam trochę literatury fachowej i w następny sezon wezme sie za to bardziej poważnie.

Postaw sobie na polu żółte tablice lepowe i masz możliwość monitoringu najbardziej uważaj na połaśnice ja mam z nią dość duże problemy powiem szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja w tym roku robiłem 3 opryski na połyśnicę i na jednym z 3 kawałków było jej dość dużo , miałem około 5 ha merchwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

Możes ale osobiście proponuje wyspawanie takiej maszyny żebyś za jednym przejazdem uformował. Ja mam obsypnik za nim gęsiostópki spulchniające środek redliny idą dość głęboko i za tym lekki wał

 

Postaw sobie na polu żółte tablice lepowe i masz możliwość monitoringu najbardziej uważaj na połaśnice ja mam z nią dość duże problemy powiem szczerze.

 

 

 

no a jak z szerokośćią redliny na dwa rzędy marchewki na jednej czy po jednej rządce ( bo jeśli po jednej to praktycznie będzie to samo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj