Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Moj znajomy kupił sobie dwa lata temu własnie taki siewnik to miał z nim wiecej kłopotow niz ze stary.Na gwarnacji chciał go oddac ale mu odmówili.Zapychał mu sie za wałem,naprawde non stop.W pierwszym roku zeby posiac swoje pola to pracownika posadził na siewniku i kijami mu odpychał nabita ziemie.Ale tylko na zaoranym bo do bezposredniego siewu to az miło patrzec jak pola ubywa.Cos chciał kombinowac z wałem ale doszedł jak pola doprawiac.Musi byc twarda ubita ziemia,bo w miekkiej sie zapycha.Orze 3 tyg przed siewem,najlepiej jak popada tak solidnie po tym i dopiero sieje prosto w orke bez zadnych uprawek.

Osobiscie nie podoba mi sie ten agregat bo starsznie ciezko ciagnik ma,on go ciaga JD 6920S i musi miec z przodu odwaznik 1000 kg bo go przewaza na pełno.

Opublikowano

nie rozumiem jak się zapychał za wałem tzn sekcje wysiewające??? może w siewie po orce miał zabardzo dociążone??? piszcie wszystko o tym siewniku chociaż Jacek coraz skuteczniej mi go z głowu wybija :o a nie mogę znależć czegoś podobnego (sposób wysiewy) z zachodnich używanych taki Amazone ile by kosztował; też spowrotem myślę o bronie rotacyjnej niby nie nadaje się na lekkie gleby ale jak zmniejszę obrotu rotorów tomniej rozpyli ziemię niż brona talerzowa podczas szybkiej jazdy mam racje ???

Opublikowano

Sekcje mu sie nie zapychały tylko wał mu sie zapychał.Talerze sa za blisko wału i ziemie podrzucaja co powoduje zapychanie.Aha i on ma 3m agregat a ciaga go tym duzym JD.Za te pieniadze lepiej kupic aktywna brone z nadbudowanym siewnikiem dobrej firmy.

Opublikowano

też myslę nad maszyną nabudowaną a za te pieniądze to nic zachodniego nie kupię (nowego) a jki ma wał bo ja myślę o blaszanym pacer taki chyba yniwersalny i na piach i glinę podoba mi się gumowy ale tem właśnie może się nie obrasać na lekkich ziemiach

Opublikowano

Kiedys widziałem promocje w Top agrar na agregat z siewnikiem Amazone,aktywny 3m z nadbudowanym siewnikiem za 59tys netto.Cena jak za taki sprzet wypas.Teraz mysle gdzies w okolicach 68 netto na pewno bedzie ale moim zdaniem warto dolozyc i kupic porządny sprzet.

Opublikowano

miałem okazję zasiać 20 ha takim agregatem http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/...mp;p=11.2.5.1.1 i nadaje sie on jedynie i dosłownie na piach wykonanie tego agregatu wyklucza jego zastosowanie na ciężejszej a nawet srednij ziemi po prostu zęby nie wytrzymują a włóka musi być podniesiona bo się połamie a efekty opłakane. Dlatego zrezygnowałem z kupna takiego agregatu. Może jest to dobra maszyna ale w przypadku jednolitych i lekkich gleb. Teraz mam amazone KG301, który współpracuje z siewnikiem z rolmaszu i taki zestaw w przypadku mojej ziemi jest idealny wschodu równiutkie że mozna linijką rośliny mierzć i porównywać, a i na piachu wschody wydają sie byc lepsze nież w przypadku uprawy zwykłym agregatem. Dlatego ja polecam agregaty aktywne a amzone jest jak najbardziej odpowiednim producentem.

Opublikowano
też myslę nad maszyną nabudowaną a za te pieniądze to nic zachodniego nie kupię (nowego) a jki ma wał bo ja myślę o blaszanym pacer taki chyba yniwersalny i na piach i glinę podoba mi się gumowy ale tem właśnie może się nie obrasać na lekkich ziemiach

 

Gumowy na pewno będzie lepszy. To packer może się nie obracać na piachu gdyż ma mniejszy przekrój. Poza tym gumowy się tak nie zaklej i lepiej zagęszcza glebę, co się z tym wiąże - lepsze wschody itp.

W agregatach Amazone każdy pierścień na wale ma przyporządkowaną jedną redlicę (redlica wysiewa w rowku wytoczonym przez pierścień, jednakowa głębokość wysiewu). Polecam wał gumowy.

Opublikowano
te wszystkie maszyny kupowałem w 2006r i w pługu każdu korpus był ustawiony inaczej ale choć to zajeło troche czasu to dalo się je równo ustawic. Gożej było gdy drugi korpus ciągle wyskakiwał z ziemi musiałem dzwonić do producemta zeby mi podaki z jaką siłą się reguluje no i gdzies pożyczyć klucz dynanometryczny. Ale szczytem olewatorstwa to się okazał zderzak od koła kopiującego nie umiałem dojść czemu w prawo orka jest wykonywana głębiej cięgna równo ciśnienie tez ok... okazało się że kostka była przesynięta o1,5 cm(spawacz chyba miał holernego kaca albo przymiar zgubił) na poczatku chciałem ją zeszlifować ale to by było za dużo musiałem oidciąć i przyspawać od nowa przyznam się, że tez mi to nie wyszło idealnie ale korekta była minimalna. Nie uzywam oryginalnych nakładek na lemiesze bosa słabej jakości i pług cięzko się zagłębia lepiej się sprawuje kawałek resora. Na początku bałem się o wytrzymałość lemieszy ale mimo tego zabiegu na jednym komplecie zaorałem ponad 200ha. Poza tym pług orze bardzo ładnie.

Tego się obawiam co do Quick'a w tej wersii co mmnie interesuje cena katalogowa to 61000netto a to już nie mało gdybym kożystał z funduszy unijnych to by było lżej ale muszę to sfinalizować z własnych pieniędzy pocieszające jest to ze mam rok czasy gdyż całe siewy wykonałem tej jesieni.

 

Wielkie dzięki za ten post. Mam ten sam problem. Muszę to jutro sprawdzić w moim pługu, czy nie popełnili tego samego błędu z zderzakiem. A tak w ogóle to odradzam wszystkim maszyny z UG. Mam pług i bronę talerzową 4m, obie te maszyny to porażka, szkoda słów. Bronę trzy razy zgubiłem (dwa razy rama pękła na drodze podczas transportu, a raz zaczep).

  • Root Admin
Opublikowano

ta firma chyba przestanie nas lubieć :o

ale niestety prawda jest brutalna, o ile te modele z poczatku lat 2000 były jeszcze ok, bo im zalezało to później już poszli na masówe i jest jak jest.

Jak komus zalezy na porzadnej niezawodnej maszynie to musi zapomniec o UG

Opublikowano
Gumowy na pewno będzie lepszy. To packer może się nie obracać na piachu gdyż ma mniejszy przekrój. Poza tym gumowy się tak nie zaklej i lepiej zagęszcza glebę, co się z tym wiąże - lepsze wschody itp.

W agregatach Amazone każdy pierścień na wale ma przyporządkowaną jedną redlicę (redlica wysiewa w rowku wytoczonym przez pierścień, jednakowa głębokość wysiewu). Polecam wał gumowy.

a mi mówił gostek z uni że wał gumowy może się zapychać przez to że jest gładki oczywiści nie podlega dyskusji że lepiej przygotuje podłoże pod siew

@Yacenty

To ta firma musi się postarać zebyśmy nie przestali jej lubić!

Opublikowano

a ja się dziwie gdzie sie podziali obrońcy maszyn UG, bo za każdym razem gdy ktoś ich krytykuje to inny ktoś :o jeszcze głośniej krzyczy, że są super...

 

 

@yacenty dlaczego jesteś taki anty do UG, jak kupowałeś pług to nie byłeś :o

Opublikowano

Może boja się wymiany zdań z szefostwem AF :o ?

 

Jeśli chodzi o maszyny z UG to nie będę zagorzale bronił tej marki. Z Aresa jestem zadowolony :o . Ale za to pługi to już porażka :/

  • Root Admin
Opublikowano
@yacenty dlaczego jesteś taki anty do UG, jak kupowałeś pług to nie byłeś ;)

 

do ibisa nie bylem jakos szczegolnie nastawiony in plus,

wybraliśmy go dlatego ze byl mlody i szeroki a na takim plugu nam zalezało i wszyscy w kolo mowili ze czesci tanie i dostepne.

Pozniej UG wydymało mnie z ramieniem do wału - ten temat opisywałem w kilku miejscach, odbiłem się o ich dyrektora handlowego - człowiek sie zachował co najmniej smiesznie, od tego momentu stwierdziłem ze nie ma nawet sensu zastanawiac sie nad ichnymi maszynami skoro oni maja mnie w d*pie to ja ich tez, takie mamy prawo i oni i ja :o

 

co do smarowania to miałem od nich Kombi z 2005r, to on jeszcze jak cie moge był zrobiony, po jakich 150-180ha jedno łożysko padło

Opublikowano

przyłączam sie do krtycznych ocen maszyn unii g, to juz nie są te maszymy co dawniej, w 1989 kupilismy od nich agregat i kultywator, chodzą do teraz, nic się z nimi nie działo poza normalnym zużyciem eksploatacyjnym

w 2004 r. zmienialiśmy maszyny, kupilismy aresa 3m na zębach, akurat na niego nie mogę narzekać poza tym że ma za delikatny sprzęg do siewnika i łóżyska już były wymienione

w 2006 kupiliśmy od nich siewnik polonez, totalne dziadostwo, ramę całą w nim wymienili bo się urywały redlice ! , znaczniki się gną , w ogóle niektóre rozwiązania konstrukcyje w tym siewniku to porażka np. spróbuj ruszyc docisk redlic, umiejscowienie znaczników, itd.

 

nie tylko u mnie się psuje ug, wczoraj byłem u znajomego mechanika to naprawiał ramę w aresie talerzowym z 2006r bo tylny wał croskill wyjechał z jednej strony i rama się pogięła !

 

stanowczo odradzam komukolwiek zestawy uprawowo-siewne z unii grudziądz, warto dołożyc kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy żeby kupić coś zachodniego które jest 100 razy lepiej wykonane

 

ze swojego doświadczenia polecał bym równiez coś nabudowanego zamiast sprzęgu jak w ug

 

takie kongskilde czy kuhn moim zdanie warte jęst tych pieniędzy bo sobie można zaoszczędzic dużo nerwów

 

uff

Opublikowano

dziś oglądałem kverlanda z tym że dają wybór brona aktywna lub kultiwator dokońca mnie to nie sadysfakcjonuje bo jeśli ograniczę orkę to taki zestaw się nie sprawdzi a cena w wersji kultywator+accord+komputer 38000zł za zespół redlice talerzoew+kóleczka kopiująco dobniatające 10000zł netto to w takiej wersji Unia max opcja na kultiwatorze 38400zł jesli bym się zdecydował na taką kombinacje to nie bedę 10kawałków załował!!! natomiast sam siewnik Accord w pełnym wyposarzeniu 52000zł wie może ktoś ile kosztuje Ares talerze 46cm +wał pacer ewentualnie gumowy?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Ksawery
      Proszę o opinie co wybrać pomiędzy tymi dwoma siewnikami tj. gaspardo nina300 corex czyli z kółkiem kopiujacym, czy amazone d9 redlica rotec z zagarnaiczem sprężynowym bez kółek dogniatajacych. Gleby mozaiki od ciężkiej gliny do lżejszego piasku, do siania pszenicy i rzepaku 
    • Przez rolnikmazowsze
      Cześć, kupiłem ostatnio poznaniaka z 1989r. Niestety poprzedni właściciel zgubił tabelę wysiewu. Napisał sobie markerem ustawienia dla siebie, ale nawet on sam nie wie ile mu kg/ha wychodziło. Szukałem tabel w necie ale jest kilka rodzajów. Mógłby mi ktoś na podstawie zdjęć podesłać właściwą tabelę wysiewu/instrukcje obsługi z tabelą? 



    • Przez PiotrKaliski
      Witam, co sądzicie o tych redlicacg talerzowych? Czy warto montować? Cena 280zl. Siewnik amazone d7

    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.





    • Przez kuba13x
      Witam czy ktoś z posiadaczy siewnika unia poznaniak ze znacznikami hydraulicznymi sterowanymi przez zawór w siewniku do którego potrzebne tylko jedno wyjście hydrauliczne z ciagnika wie dlaczego oba znaczniki stoją w miejscu i nie można ich rozłożyć? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v