kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Maksu    7

Ja zmieniałem - nie było problemu, ważne tylko,żeby tematyka była zgodna z tym, co napisałeś w biznesplanie. Co do cen maszyn, to w racjonalnym OR nie powinno być problemu, ale najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj jak na to patrzą.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smartfon    0

Mam pytanie 

prowadzę samodzielnie gospodarstwo tzn. w agencji wszystko jest na mnie od 15 miesięcy . Problem mam taki ze ułamek całej ziemi należy do nieletniej siostry (a reszta na mnie ) . Czy w takim wypadku można się starać o młodego rolnika ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2
Napisano (edytowany)

Mam taka sprawe, w 2017 skladalem wniosek o mlodego rolnika, dostalem go, w styczniu poszedl rejent i wszelkie formalnosci, zlozylem wniosek o platnosc i teraz pytanie, tata skladal na siebie wniosek o platnosc do hektara i złożył tez na ziemie ktora jest zapisana na mnie i na ktora ja skladalem mlodego rolnika(zrobil tak bo przyszla jedna koperta wszystko na niego) i pytanie czy to cos przeszkadza? Czy ja te doplaty bezposrednie powinienem juz brac na siebie i swoje konto? 

Edytowano przez ravo95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Smartfon nie możesz mieć żadnych współudziałowów we wniosku. 
@ravo niech ojciec czym prędzej wniosek wycofuje. Ty go musisz złożyć. Inaczej może być  spory problem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
22 godziny temu, smartfon napisał:

Mam pytanie 

prowadzę samodzielnie gospodarstwo tzn. w agencji wszystko jest na mnie od 15 miesięcy . Problem mam taki ze ułamek całej ziemi należy do nieletniej siostry (a reszta na mnie ) . Czy w takim wypadku można się starać o młodego rolnika ? 

Wydzierżaw to od siostry.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1
Czy już wiadomo coś kiedy będzie planowany nabór na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4
1 godzinę temu, adek32 napisał:

Czy już wiadomo coś kiedy będzie planowany nabór na młodego rolnika?

Dołączam sie do pytania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smartfon    0
4 godziny temu, Maksu napisał:

Wydzierżaw to od siostry.

To raczej nie przejdzie , bo siostra nieletnia i bez zgody sądu nie można zarządzić w jej imieniu a ona sama bez 18 lat też niewiele może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem podobny przypadek w tamtym roku. Bez postanowienia sądu nic nie zrobisz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
7 godzin temu, smartfon napisał:

To raczej nie przejdzie , bo siostra nieletnia i bez zgody sądu nie można zarządzić w jej imieniu a ona sama bez 18 lat też niewiele może.

Tak, przedstawiciel ustawowy musi złożyć do właściwego sądu rodzinnego wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczających zwykły zarząd. To jest prosty temat i sądy co do zasady to klepią i to w szybkim tempie. Możliwe, że w Twoim przypadku konieczne będzie ustanowienie kuratora, ale nie znam szczegółów, żeby być pewnym.

Jak myślisz o MR w tym roku, to radzę już działać w temacie. 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

wypłata pod koniec 2014, na początku roku robiłem sprawozdanie i kobieta kazała mi wpisać całą ziemię którą mam w dopłatach i to właśnie z niej liczyć ESU(mam potwierdzenie tego na mailu*), mam tam sporo działek bez umowy, teraz pasowałoby trochę ziemi dzierżawionej od ojca "oddać" mu, żeby mieć równe hektary na PROW, bo robimy wspólny wniosek, ESU na koniec w ankiecie monitorującej też będzie się liczyć z całej ziemi w dopłatach czy tylko z tej na którą mam umowę?

*Powierzchnię wpisuje Pan taką jaką podaje do dopłat i ESU liczy dla 00,00ha(podała całą moją powierzchnię z dopłat, duża część bez umów)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam . 

Mam pytanie , ja korzystałem z naboru w 2014 roku . Obecnie jestem w 4 roku realizacji biznesplanu i tutaj mam pytanie bo jestem w trakcie kupna gruntów rolnych . Kiedy złożyć podanie o zgodę zmainy założeń biznesplanu ? Przed czy po notariuszu ? 

Musi być wtedy pierwsza strona załączona do podania z biznesplanu i te w których się zmienia powierzchnię itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany zrobisz po zakupie gdy będziesz mieć już tytuł prawny. Najlepiej będzie jeśli dodasz sobie działki we wniosku i w biznesplanie. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mlody rolnik 2017 zakupiłem maszyny i teraz zawoze fakture do agencji czy czekam do roku docelowego ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Restrukturyzacja małych gospodarstw ogloszona z dwu miesięcznymi opoznieniem , wiec pewnie  na młodego rolnika przyjdzie nam czekac do sieprnia 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Mam pytanie mianowicie czy cielęta urodzone w marcu (2018) będą liczone  do wielkości ekonomicznej gosp. w roku wyjściowym (2018) ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Będą się liczyć. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Niedawno ogłosili Restrukturyzacje małych gospodarstw, a tam trochę chętnych będzie,  więc myślę że jeszcze tydz. lub 2 poczekają z Młodym rolnikiem bo jak się wszystko pokryje  w jednym czasie to na decyzje będzie trzeba czekać z rok albo dłużej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    591

MR2015

Może ktoś wie czy po roku od otrzymania premii trzeba zanieść do agencji zaświadczenie o podleganiu przez ten rok ubezpieczeniu w KRUSIE? Ponoć kiedyś to było 60 dni po upływie roku i groziły sankcje za nie dotrzymanie terminu. Czytałem jeszcze raz decyzję i rozporządzenie pod ten nabór i nic tam takiego nie ma. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Więc nic nie musisz zanosić :) ARiMR bezpośrednio to sprawdza w KRUS


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj