Zaloguj się, aby obserwować  
Kuba87

7930/8130

Polecane posty

Kuba87    5

Sprawa jest taka: wybór padł na wskazane modele i raczej jest to nieodwołalne-powierzchnia gospodarstwa to ok. 290ha, uprawa tylko i wyłącznie uproszczona, tereny płaskie i pagórkowate, ziemie III i IV klasy- traktor ma zastąpić JD 7810 i pracować z Vaderstadem Carierrem 6m, Cultusem 4m i Horschem Pronto 4DC. Dla 2 pierwszych maszyn 7810 okazał się za słaby stąd zmiana sprzętu-wiadomo, że nadmiar mocy jak najbardziej wskazany co przemawia na korzyść 8130 (tym bardziej, ze różnica w cenie jest niewielka) ale czy jest sens by taka maszyna ciągała zaledwie 4m Horscha?-Pozostanie 7810 w gospodarstwie raczej w gre nie wchodzi bo: 1.nowy traktor ma być wyposażony w bliźniaki; 2. GPS’a; 3.7810 ma zostać wymieniony na 6620 (zastąpi on w opryskiwaczu i rozsiewaczu Ursusa 1614). Czy nie lepiej wybrać lżejszego 7930???-Moc podobna a masa mniejsza-chodzi głównie o ten siew. Przyszłościowa zamiana siewnika na 6m także odpada ponieważ nie jest chyba uzasadnionym finansowo kupno tak drogiego i dużego siewnika na tak małą powierzchnie-małą pod kontem 6m agregatu. Zaznaczam, że nie ja stoję przed takim wyborem, lecz znajomy gospodarz, który przy dzisiejszej kawie również dał mi tym do myślenia-zastanawia się nad tym już trochę czasu a wiadomo, że przy takich pieniądzach wybór musi być jak najbardziej trafny!

Z góry dziękujemy za wasze przemyślenia i poglądy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja bym stawiał na 8130, bo jeśli założysz blizniaki to nie bedzie nadmiernie ugniatał ziemi a że bedzie cięższy to bedzie miał lepszy uciąg. do tego większa pojemność silnika to mniej "wyżyłowany" silnik i skoro to ma być ciągnik głowny to 8130 i nie zastanawiałbym sie jeśli nie ma duzej roznicy w cenie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

praktycznie nie ma zadnej roznicy w cenie, ciagnik ma wykonywac prace pociagowe, wiec jak najbardziej 8130.

290 ha to nie jest wcale za malo, ani na taki ciagnik, ani na powiekszanie osprzetu w przyszlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie ma różnicy w cenie tzn. jak jest konkretnie cena bo sie kompletnie nie orientuje ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak sie dowiadywalem w tamtym roku (przy wyborze axiona) to zaczelismy rozmawiac od 130 tys euro netto, bez dodatkow :lol: :) :)

wtedy pomyslalem ze cos im sie pomylilo, ale po przywiezieniu oferty na fendta 924 vario profi w tych 130 tys. mialem juz AP, miekka os i podnosnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

No i też jestem tego zdania, że lepszy 8130! Co do cen to ja tam ludzią w kieszeń nie zaglądam wiec nie wypytywałem ale z tego co widzę po cenniku przygotowanym przez użytkownika "Zetor" to różnica coś 4 tys "ojro":lol:!-Czyli niewiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj