krzysiu

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM

Polecane posty

piootr    4

Ja zastanawiam się nad 5620 nie jest w promocji może będzie lepiej zrobiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

niedawno jeszcze był w promocji jak dobrze pamietam to za JD 5620 chcieli 115 netto ale golasek :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn Krzysiu 4*40 i pełny gaz to pewnie ponad hektar na godzinę-znaczy niecałe 10 l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja tez miałem MTZ 82 to zbiornika 120l przez dzień nie wyjeździł.w sieczkarni przez 12h 100-110l a to był już max obciążony :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Ja zastanawiam się nad 5620 nie jest w promocji może będzie lepiej zrobiony :)

Piootr tego modelu nie kupuj !-sami mechanicy mi mówili ,że to straszny muł bez turbo-i więcej palą -co potwierdził P.Pliszka-poważnie-co do promocyjnych modeli to bebechy mają te same-znów zdanie mechaników a różnią się tylko lampeczkami,tłumikami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Może i masz racje wszystko się niedługo okaże na co się zdecyduje :)

 

A ty w swoim pompe ustawiałeś na gwarancji za swoją kase ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mi tez sie wydaje ,ze 5720 jest lepszy . a nie wiecie moje do kiedy trwa ta promocja bo jeden z dealerów JD popwiedzial mi ,ze tak do konca marca ,a na stronie JD Polska pisze ,ze do 29 czerwca lub do wyczerpania zapasów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-nie przecież po to gwarancja w końcu jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ponad hektar MTZ to może nie zorał za godzine ale przy pełnym gazie na 5 biegu i na dużym polu 1ha to zorał i choćby niewiem jak mógł ja sam go zganić że jest cienki bolek to przy małych obrotach miał moc i był oszczędniejszy niż JD nawet choćby nowsze silniki JD montował to i tak raczej nie będzie tak oszczędny na paliwo, mój w sieczkarni też tak na 12 godzin spalał do 110litrów ale kukurydza za***ista i było widać normalnie czarny dym tak obciążony na wom i ok 9 litrów się mieścił ale nie spotakłem się z pracą kiedy by bardziej go obciążyć i dlatego boję się tych JD seria 5020 lub NH TN85DA czy TL70A bo 4,5l poj. to samo mówi za siebie a ja na 100% 1000mth na rok przekrocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

to jak jest z tymi john deere :) jak ma wersje basic to jakiś niepełnosprawny, bo czytam te forum i dochodzę do takiego wniosku. Bo jak 6020 SE czy 5020 basic to jakis wybrakowany. To jak to jest to jakieś przypuszczenia :) ehhhhhhhhhh bo nie rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Hej koledzy!

Jeżeli chodzi o MTZ i jego zużycie paliwa to koledzy wg mnie są to oszczędne ciągniki mimo ich masakrycznego wykonania i wad to są to mocne maszyny. A dlaczego? Ponieważ mają normę EURO I czyli nie są zdławione systemami pozwalającymi na osiągnięcie norm spalin EURO II i obecnie EURO III. Piootr pisze o McCormicku że drogi ale nie porównuj CX-L tylko C-MAX do serii Jelonka 5720. Tak na marginesie to tak chwalicie tego Jelonka serię promocyjną a na forum wychodzi że akurat te maszyny są promocyjne również w jakości. Fakt są ładnie wykonane ale awaryjność jest wyższa niż serii 6020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A gdzież to na forum (oprócz jednego przypadku ) to wychodzi ?Co do awaryjności to po prostu na forum zdecydowanie więcej zapewne jest użytkowników serii 5020 niż 6020.Jeżeli już chciałbyś porównywać to już raczej z serię CX-zresztą takie porównanie jest w Top Agrar- a jeżeli napiszesz ,że chodziło Tobie o serię promocyjną to napiszę ,że obie te serie nie różnią się jakoś drastycznie-ot parę światełek ,oponki :).

Co do MTZ to zgadzam się prawie we wszystkim-ale dwaj sąsiedzi są (byli)-szczęśliwymi posiadaczami tego wytworu radzieckiej myśli technicznej-olej z każdego możliwego miejsca,porąbana skrzynia biegów,awarie przedniego mostu i -uwaga-jeden z nich twierdzi ,że nie miał tak paliwożernego ciągnika (nie wiem może źle ustawiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Ja mam do tej pory mtz-80 przecieków brak. Skrzynia faktycznie siada ale części są bardzo tanie. Jaro :) twój sąsiad pewnie przesiał się z ciągnika typu c-330 na mtz i dlatego mówi że dużo pali. Dla porównania powiem że gdy z sąsiadem jeździliśmy po żużel to jego zetor 7211 spalił tyle samo co mtz mimo różnicy mocy blisko 20 km. Do mtz 2x D-55 +zakładki do zetora jedna przyczepa hw-8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dzięki za potwierdzenie o MTZ Łukasz ja sprzedałem go bo u mnie bym go zniszczył śmigał ok 700mth na rok i po 9 latach był już zamęczony ale części żeczywiście tanie a paliwa naprawde mało pali w teście topa agrar z bodajże 12 traktorków był prawie równo z Valtrą która była najoszczędniejsza to niewątpliwie jedna z zalet MTZ i moc też tam jest,

 

a wracając do mojej sprawy to chyba w ostatni dzień się zdecyduje co wziąść JD 5720, 5620 lub MF 2435, DF 67, 87 a teraz jeszcze staruszek chce mnie zamęczyć NH TN85DA bo deler jest super ale traktor to nie wiem czy taka rewelacja niski jest a wykonanie chyba gorsze od niżej wymienionych, ja jak bym się przekonał do tego że ten JD mnie do ruiny paliwowej nie doprowadzi to go wezme chociarz te DF 67 i 87 mają na bank rewelacyjne osiągi silnika i spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Moi sąsiedzi (jeden i drugi trochę dalszy bo z sąsiedniej miejscowości :)) mają odpowiednio ok 80 i ok 100ha(z czego większość łąk)-z C-330 się nie przesiedli-jeden ma zdaje się 4 Zetory i c-360 a drugi Zetora 9540,U-902 ale ciapka ma też :)-ale to ten od Zetorów tak twierdził.Zetora 7211 posiadam ja i z kolei uważam ,że to jeden z oszczędniejszych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja tam nie chce się kłucić bo nie ma o co jeżeli tak z Zetorem twierdzisz to fajnie bo ja też mam Zetor 11441 i uważam że jest oszczędny byle nie przeciążać i nie cisnąć mu na max to jest ok i nie psuje się co najważniejsze

 

a jak się nie znam ani nikt w mojej okolicy nie ma tych malutkich np. JD 5720 czy Deutz 67 lub MF 2435 to się nie wypowiadam tylko słucham was jutro jadę do delera Jelonka i obczaje tą 5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Hej koledzy!

Jeżeli chodzi o MTZ i jego zużycie paliwa to koledzy wg mnie są to oszczędne ciągniki mimo ich masakrycznego wykonania i wad to są to mocne maszyny. A dlaczego? Ponieważ mają normę EURO I czyli nie są zdławione systemami pozwalającymi na osiągnięcie norm spalin EURO II i obecnie EURO III. Piootr pisze o McCormicku że drogi ale nie porównuj CX-L tylko C-MAX do serii Jelonka 5720. Tak na marginesie to tak chwalicie tego Jelonka serię promocyjną a na forum wychodzi że akurat te maszyny są promocyjne również w jakości. Fakt są ładnie wykonane ale awaryjność jest wyższa niż serii 6020.

 

 

@MCKYLO

 

C 85 Max jeszcze gorzej cenowo wypada bo wołają za niego 31600 Euro netto czyli ok150000 zł brutto z klimą ale bez rewersu pod obciążeniem , EHRu

 

@Lukasz4255

 

Chyba jakiś słaby ten 7211 ja jak woziłem buraki do cukrowni to przyjeżdżali takimi z HL 8011 + D47 obie z buratmi 1m czyli ok 16 ton czystego buraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

najgorsze to jest to że mój tato chce kupić NH TN70DA lub TN75DA tylko że mi się wydaje to nie za cudowna maszyna chociarz tego modelu to wogóle nie znam chyba słabsza to maszyna niż DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
najgorsze to jest to że mój tato chce kupić NH TN70DA lub TN75DA tylko że mi się wydaje to nie za cudowna maszyna chociarz tego modelu to wogóle nie znam chyba słabsza to maszyna niż DF

 

no new holland to niższa polka

tn85da

 

a DF to konkret maszynka, jak to ma być traktor na lata ja brał bym DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Po czym Wy tak sądzicie że NH TN70DA jest taki gorszy od konkurencji? W czym jest gorszy? Konkrety Panowie. Nie zgodzę się całkowicie że NH jest gorszy od DF czy MF. Jelonek tutaj są argumenty za jego ceną, wykonaniem itd. Deutz-a oglądałem z bliska i wykonanie jest niezbyt rewelacyjne ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

ja tam nie uważam ze jest gorszy ale ze jest z niższej półki, sam mam new hollanda i nie jest rewelacyjny ale tez nie jest zły. U mnie chodzi w turze to jak na razie raz poszedł siłownik wspomagania, końcówki na drążku siadają , łożyska w przednim kole, uszczelniacz w przednim kole poszedł, a teraz chyba będzie trzeba nową uszczelkę która jest na łączeniu wiatraka który wychodzi z silnika bo olej ubywa z silnika, traktor będzie miał 5 lat w marcu 2007

 

 

Mój NH chodzi w turze dlatego przód jest obciążony i występują takie awarie. Jak miał 1600 motogodzin to trzeba było wymienić końcówki wtrysków(poszły dwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zauważyłem że MCKYLO zna się na Case i New Holland ja nie mogę konkretów co do tej mocy użyć więc pytam o rade a Jelonek to ceny wcale rewelacyjne nie są a najgorsze jest paliwo co z rewelacyjnej ceny jak obrali go z opon tumnik w masce, bez haków, jak by ten NH był bezawaryjny wmiare TN75D to nie przeszkadza mi mech. skrzynia chociarz z tego co na prospektach czytam to DF 67 jest w tej klasie mocy rewelacyjny choćby silnik a i reszta niczego sobie chociarz narazie go na żywo nie widziałem i może wyglądać wykonanie kiepsko i się zraże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Krzysiu!

Cóż mogę Ci powiedzieć nie chcę abyś wybrał ciągnik dzięki mojej radzie sam musisz wybrać. Opisuje awarie NH artur21 fakt to co się mu zdarza pewnie jest wynikiem ładowacza czołowego. Pytanie czy ktoś kto mu to sprzedawał sprawdził jakie są obciążenia max osi przedniej i czy dobrze jest dobrany. Usterki rzecz normalna tym bardziej jak ciągnik przez 5-lat dostaje po kościach w ładowaczu coś za coś. Co do awaryjności NH TN75D nie mogę się wypowiedzieć nie znam żadnego użytkownika. Porównując DF do NH wybrałbym NH tym bardziej jeżeli masz bardzo dobrego dealera blisko siebie. Deutz mnie osobiście zraził wykonaniem dostępem do silnika i ciasną kabiną oraz skrzynią 45x45!!!!! Nie zagłębiałem się w techniczne szczegóły ile tak naprawdę ten ciągnik ma przełożeń tzn ile nakłada się prędkości w poszczególnych zakresach. Trzeba porównać wyposażenie. Deutz ma nowy silnik chłodzony wodą pytanie czy cały? Oba są produkowane we Włoszech 100% nie wiem. Deutz zresztą jest to samo co SAME ale to popytaj kogoś kto ma. Udanego wyboru marki. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Dziś zdobyłem cennik SAME i ROLLER 70 W kosztuje 120 tys butto, a DORADO S 70 DT EH 133 tysiące brutto pewnie kilka procent upustu by odleciało !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj